КБ «ЛУЧ» розробляє ЗРК для іноземного замовника

136

Державне київське КБ «ЛУЧ» розробляє ЗРК ближньої дії для іноземного замовника.

Про це в інтерв’ю «Українському мілітарному порталу» розказав Генеральний конструктор Герой України Олег Петрович Коростельов.

Підприємство вже виконує для ряду іноземних замовників низку інших проєктів.

Серед них – постачання протитанкових ракетних комплексів «Скіф» та «Корсар» вітчизняного виробництва.

Наша мрія – вийти на зенітні комплекси. Тут ми просуваємось, є іноземне замовлення у цьому напрямку, але все ж таки ці комплекси потребують бюджетного фінансування, – розказав Олег Петрович

 

Іноземний замовник хоче отримати комплекс ближньої зони, це є першою сходинкою нашої роботи. Але ми вважаємо, що Україна здатна зробити комплекс середньої дальності на дистанцію до 100 кілометрів. Тобто Україна технологічно та промислова здатна це зробити, – додав Генеральний конструктор КБ «ЛУЧ»

Окрім закупівель протитанкових ракетних комплексів та робіт з зенітного ракетного комплексу для іноземного замовника, відомо про зацікавленість Індонезією у ракетному комплексі наземного базування РК-360 МЦ «Нептун».

Пуск протикорабельної ракети Р-360 ракетного комплексу «Нептун» 17 червня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

З країною вже підписано Меморандум про укладення контракту на постачання берегового мобільного ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун» від ДержККБ «Луч».

Таким чином, Індонезія може стати першим закордонним покупцем «Нептуна», який 23 серпня 2020 року було прийнято на озброєння Збройних сил України.

Міноборони України та КБ «ЛУЧ» підготували угоду на розробку авіаційної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» для авіації Повітряних Сил ЗСУ.

Крилата ракета Р-360 "Нептун" розроблена ДККБ "Луч"

Перспективними носіями нової ракетної зброї називають фронтові бомбардувальники Су-24М. Цей тип літаків вибраний не випадково, оскільки окрім носія його системи можуть забезпечити цілевказання.

P.S. «Нептун», український ЗРК та інші розробки: Інтерв’ю з Олегом Коростельовим

Чи працює ДКБ «Луч» над зенітними ракетними комплексами?

Наша мрія – вийти на зенітні комплекси. Тут ми просуваємось, є іноземне замовлення у цьому напрямку, але все ж таки ці комплекси потребують бюджетного фінансування.

Вони потребують державної організації, тобто задіяння полігонів для випробування, а також спеціалістів та військовослужбовців різних родів військ.

Ми продовжуємо ресурс ЗРК, які зараз є на озброєнні, але також ми бачимо їх технічну деградацію, тому питання нових комплексів є досить гострим.

Звісно Міноборони звертає увагу на цю проблему, але ми вважаємо, що потрібно активніше починати фінансувати цей напрямок.

Олег Петрович Коростильов

Іноземний замовник хоче отримати комплекс ближньої зони, це є першою сходинкою нашої роботи. Але ми вважаємо, що Україна здатна зробити комплекс середньої дальності на дистанцію до 100 кілометрів. Тобто Україна технологічно та промислова здатна це зробити.

Що із закупівлею «Нептуна»? Чи буде морська та авіаційна платформи?

Питання закупівлі сухопутного комплексу стоїть гостро, але там не все так гладко, тобто мова йде про фінансування, в першу чергу про авансування та його розміри. Але сподіваємось, що в цьому році отримаємо авансування, питання зараз розглядається у Міністерстві оборони і ми ведемо підготовку до цієї роботи.

Зараз ведемо роботу по інтеграції та адаптації цього комплексу до морських носіїв. Для морського цілевказання, при відсутності БПЛА, як вказано у нас в технічному завданні, буде використовуватись супутникова, повітряна, радіолокаційна розвідки та інші види отримання інформації. В будь якому випадку стрільба з комплексу «Нептун» ведеться як мінімум по команді штабу ВМС.

Я наполягав і наполягаю, що «Нептун» – це ударний комплекс. Це ракети, цілевказання та ураження, а от питання звідки ми беремо дані про ціль – це не наше питання. Чому? Тому що, раніше були комплекси з РЛС, яка входить у їх склад та виявляє цілі. Але ми так завдання не ставимо, і я вважаю, що це правильно, тобто цілевказання ми отримуємо ззовні. Тому що, це на стільки серйозне рішення про постріл…уявіть…Куди? По кому? Та коли? Тому цим «Нептун» не займається, цим займається Командування.

Чи створить ДКБ «Луч» ПТРК наступного покоління подібні до «Джавелінів»?

Усі якось зосереджені на «Джавеліні», тому що, мало хто вивчає це питання з професійної точки зору. Ну от на яку дальність стріляє «Джавелін»? В журналах можна надрукувати, що і до 10-ти кілометрів, але там використовується тепловізійна головка самонаведення.

Візьміть будь який хороший тепловізор, сядьте на пагорбі і подивіться на якій відстані ви побачити ту ціль. До 10-ти кілометрів ви її помітите, просто теплова крапка буде, а визначити її як ціль, а потім взяти її на автосупровід (що далеко не просто)…

Український оператор ПТРК FGM-148 Javelin на навчаннях ЗСУ. Фото: МО України

Тому ті комплекси, які у нас стріляють на 2 кілометри, при даних їх характеристиках це та відстань, на якій можна добре розпізнати та захопити ціль. Так він летить і на 3 кілометри, але як говорять фахівці з боку розробників «Так ми бачимо крапку, але чи це багаття, чи це нагрітий шмат заліза, чи це танк ми не бачимо». Тому, коли ви оцінюєте характеристики зброї, ви повинні предметно та дуже точно розуміти на яких фізичних, чи ще якихось основах вона базується, а потім робити висновки.

У нас комплекс зветься «Бачу-стріляю», нагріта ціль чи ні, зловив перехрестя, вистрілив і влучив. А коли є екзотика де вистрілив і не треба доводити, але за 250 тисяч доларів пускова установка… Ви її кинете та побіжете? Напевно ні. Напевно схопите як у фільмах і будете нести, а вона не така легка…

Що з програмою модернізації «Штурм-С»?

Ця тема у нас добре просувається, і вона підтримується нашими замовниками, тому що, автоматичне барабанне заряджання 12-ти ракет одразу і збільшення дальності, забезпечення стрільби вночі, це дуже хороші характеристики для такої машини.

Самохідний ПТРК «Штурм-С»

Замовник це Міноборони?

Так, замовник Міноборони.

Ви уже на державних випробуваннях?

Так…Точніше ми закінчуємо попередні випробування і переходимо до державних у першому кварталі.

Наступного року можна очікувати на прийняття на озброєння?

Так.

Чи буде модернізований ПЗРК «Стріла» від ДКБ «Луч»?

Модернізацію «Стріла-10» ми пропонуємо неодноразово, але сподіваємось, що з нашою новою ракетою «РК-10» ми це зробимо.

Універсальна керована ракета в контейнері РК-10

А характеристики ракети дозволяють ефективно виконувати завдання? Вона дозвукова?

Не дозвукова, там два двигуни, у неї швидкість 750 м/с, це 2,5 Маха майже.

Дякуємо за розмову.

Вам також.

mil.in.ua

 

Поделиться:
Загрузка...