Категории: ВидеоВПК

Йде «ракетний ленд-ліз», або як американські ракети APKWS допоможуть ЗСУ нищити окупантів

США планують передати Україні кілька тисяч керованих ракет APKWS. Що це за ракети та які їх бойові можливості

Кремлівські пропагандони занепокоїлись, що США запланували передати ЗС України кілька тисяч високоточних ракет APKWS (у США з 2012 р. вироблено 50 тис. од.). Це — авіаційні 70-мм керовані ракети з дальністю враження до 11 км.

Як ці ракети запускатимуть по цілях, у Росії не знають, але припускають, що можуть бути використані наземні пускові установки (ПУ), а наведення буде здійснюватися з дронів. І що при обмеженій дальності ураження масове застосування цих ракет створить значну загрозу. Хоча й додають, що ефективність APKWS їм невідома.

Наземна пускова установка для запуску ракет APKWS, ілюстративне зображення з відкритих джерел
.

Українська преса пише дещо конкретніша – вона повідомила, що МО США закупить для ЗСУ КеР APKWS на 22,6 млн. дол. Їх можна запускати з повітряних та наземних мобільних ПУ. Вони мають напівактивну лазерну систему наведення, входять до комплекту озброєння вертольотів та літаків, та є модифікованими 70-мм некерованими ракетами (НКР) Hydra 70.

Ракети APKWS заповнюють нішу між НКР Hydra 70 та ПТУР Hellfire, що забезпечує нейтралізацію з високою точністю багатьох цілей на полі бою. APKWS сумісні з усіма ПУ для НКР Hydra 70 та можуть застосовуватись усіма літаками та вертольотами, здатними нести ці НКР.

Штурмовик А-10 запускає ракету APKWS, ілюстративне зображення з відкритих джерел
.

З яких ПУ ЗСУ проводитимуть пуски КеР APKWS, невідомо. Ймовірно, це будуть мобільні ПУ на автомобілях або модифікованій для цих завдань бронетехніці.

APKWS — це некерована авіаційна ракета Hydra 70, яка у процесі модернізації отримала модуль з блоком інерційної системи керування, лазерними датчиками та поворотними лопатями для наведення на ціль. При цьому НКР Hydra 70 розбирається на 2 частини (бойову (БЧ) та ракетний двигун), між якими вкручується відсік наведення довжиною 10 см з блоком інерційної системи керування, лопатями та датчиками.

APKWS — це фактично модуль, який встановлюється у середину НУРСа
.

Керована ракета WGU-59/B APKWS була розроблена британською компанією BAE Systems. Спочатку вона була створена для гелікоптерів OH-58, AH-64D/E та UH-1Y, їх також використовували з гелікоптерів AH-1W/Z, AH-1F, AH-6M, Tiger, UH-60L/W, MH-60S/R , Bell 407AH. Потім була створена КеР APKWS II для літаків F-16, F-18, A-10, AV-8B, OV-10, A-29 та A-208.

Маса та вартість керованих ракет APKWS становлять 29% та 15% ваги та вартості ПТУР Hellfire. Але APKWS не лише недорогі, але й забезпечую масоване застосування.

Ракета APKWS, ілюстративне зображення з відкритих джерел
.

Пуски ракет APKWS здійснюються із підвісних блоків М260 на 7 ракет або М261 на 19 ракет. Підсвічування цілі виконується лазерними далекомірами-цілевказувачами літальних апаратів або з землі. Дальність пуску КеР з гелікоптерів 1,5-5 км, з реактивних літаків – 2-12 км. Ракета має масу до 17 кг, швидкість до 1500 м/с та КВВ 1-2 м. КеР використовує кілька типів БЧ, зокрема:

  • Фугасні М151 та М229 (маса 3,9 кг та 7.7 кг).
  • Кумулятивна М246 (4 кг).
  • М255 та М255А1 (6,4 кг) зі стрілоподібними вражаючими елементами

КеР APKWS можуть вражати легку бронетехніку (БМП, БТР, самохідні гаубиці, СПТРК, ЗСУ та ЗГРК), неброньовану техніку (причіпні гаубиці та міномети, РСЗВ, ЗРК, літаки та вертольоти на стоянках, автомобілі тощо). У ЗС Росії легкої бронетехніки втричі більше, ніж танків, а неброньованої техніки – ще більше. А КеР з кумулятивною БЧ можуть уражати й танки (збоку та ззаду) або завдавати їм пошкодження.

Що стосується ПУ для ракет APKWS, то спочатку вони можуть бути виконані на шасі джипів та бронеавтомобілів або на базі МТ-ЛБ (по 1-2 блоки М260 або М261, тобто з 7-14 КеР, або 19-38 КеР). Лазерні вказівники теж не будуть проблемою (наприклад, вони є на БЛА Bayraktar ТВ2). Крім того, блоки з КеР (за допомогою перехідників) можна встановити на українські ударні гелікоптери Ми-24 або на поставлені Україні французькі гелікоптери Н-125 та Н-145. А пізніше, якщо Україні буде поставлено із США літаки F-16, то й перехідників не знадобиться.

Але й у варіанті з ПУ на наземних машинах КеР APKWS мають бути дуже ефективними проти легкої бронетехніки, неброньованої техніки та піхоти ворога. Тож недарма російська преса вже турбується заздалегідь.

defence-ua.com
P.S. ЗСУ показали, як «по-партизанськи» запускають ракети Brimstone

У відкритому доступі з’явилось відео про те, як саме Збройні Сили України запускають британські керовані ракети Brimstone. Платформою служить щось схоже на «джихадомобіль». Пускова установка має декілька комірок для запуску, та достатньо легка для установки на вантажівку-«газельку». Інші деталі – приховані за тентом.

Це відео – довгоочікувана відповідь на питання «а як же ЗСУ запускатимуть Brimstone?». Буквально п’ять днів назад з’явилось перше свідчення, що наші воїни уже використовують Brimstone для знищення російських окупантів, але «в кадрі» фігурувала ракета, призначена для запуску з вертольотів.

ЗСУ уже використовують Brimstone для ударів по оркам
.

Підтверджується гіпотеза, що керовані ракети Brimstone Збройні Сили України використовують саме із наземних пускових установок, поставлених з Великої Британії. І для наземного запуску цю ракету також доопрацьовували британські спеціалісти.

Ракета Brimstone працює за принципом «вистрілив та забув», в ній реалізовано «ройовий» пуск, коли кожна ракета у залпі наводиться на свою ціль. Дальність пуску з землі сучасної версії Brimstone орієнтовно сягає 10-12 км, що дозволяє знищувати противника поза межами прямої видимості.

Последние новости

Мадяр: «13 йобликів.ввт», частина 35 (2 сезон)

ПТАХИ МАДЯРА. Як полюють на російську піхоту? Бойове чергування з екіпажем FPV під Покровськом

14 часов назад

Мирна угода, яку США пропонують Україні, є жахливою. Проте Києву доведеться її прийняти, — The Sunday Times

Мирний план Трампа, який він пропонує Україні,  суперечить як міжнародному праву, так і елементарній порядності Але для України чи інших західних союзників…

15 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 26.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 26.04.2025 1. росіянам радять готуватися до нового підвищення податків через обвал…

15 часов назад

Знищення генерала Москалика підірвало моральний дух окупантів

Судячи з горіння срак Z-фашистів, знищення генерала Москалика добряче підірвало моральний дух окупантів. У них там повний розпач і "а…

18 часов назад

З»явились додаткові дві гарячі точки: Індія-Пакистан, Китай-Філіппіни

Цього тижня в Світі з"явились додаткові дві гарячі точки, які додають загальної напруженості: Індія-Пакистан, Китай-Філіппіни. ІНДІЯ - ПАКИСТАН Дві ядерні…

18 часов назад

Новости из США. 26 апреля 2025

Новости из США. Главное к концу недели. Суббота, 26 апреля 2025. Сегодня в выпуске: • «Трамп рассердился на путина!» -…

19 часов назад