Категории: ВидеоВПК

Італія має намір поставити Україні систему ППО SAMP/T

Італія має намір поставити Україні систему протиповітряної/протиракетної оборони, щоб допомогти захиститися від російських обстрілів.

Проте перш ніж здійснити передачу ЗРК, необхідно вирішити технічні проблеми.

Про це заявив у вівторок міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні, пише Reuters.

Міністр Таяні сказав, що Італія працює спільно з Францією над вирішенням проблем розгортання ЗРК SAMP/T.

«Немає гальм… але потрібен час, тому що є технічні проблеми, щоб інструменти працювали, військове командування працює над цим», — сказав він.

Неуточнені джерела в італійських ЗМІ повідомили, що уряд Італії зіткнувся з опором під час схвалення рішення про відправлення засобів ППО в Україну з боку своїх правих союзників Маттео Сальвіні та Сільвіо Берлусконі.

Ці обидва політики мають давні зв’язки з Росією.

Але джерела з кількох політичних партій у понеділок заперечили наявність будь-яких проблем з указом.

У ЗМІ зазначають, що іншою проблемою, яка може стримувати прийняття рішення, є занепокоєння щодо позбавлення італійської армії систем протиповітряної оборони. Адже дві з п’яти їхніх зенітних батарей розгорнуті в Кувейті та Словаччині.

Нагадуємо, що наприкінці 2022 року, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Італії Джорджією Мелоні.

Тоді Мелоні повідомила, що Італія розглядає надання Україні систем протиповітряної оборони.

А перед цим ще на початку листопада минулого року представник правлячої коаліції повідомив ЗМІ, що уряд Італії розглядає надання Україні різних засобів ППО. Включаючи франко-італійські ЗРК SAMP-T та італійські Aspide, які були виведені з експлуатації, але все ще здатні збивати літаки та безпілотники. Також йшлося про ПЗРК Stinger.

mil.in.ua

P.S. 

Характеристики SAMP/T
  • Дальність знищення літаків: 100+ км (ориг. in excess of 100 km)
  • Дальність знищення балістичних ракет: до 30-35 км
  • Висота знищення цілей: до 25 км
  • Маса бойової частини зенітної ракети: 15-20 кг

Загалом у двох потенційних країн-донорів лише 60 цих комплексів, з яких у Франції 40, а в Італії — 20 одиниць. Тобто передача нехай й незначної кількості ЗРК, не стане критичним ударом по обороноздатності країн, які, тим паче знаходяться у глибині «бойових порядків» НАТО.

По-друге, SAMP/T це абсолютно цифровий комплекс і потребує лише 14 осіб на ЗРК (fire unit) з чотирма пусковими уставками. Для Patriot кількісний особовий склад розрахунку на стандартний fire unit, за наявною інформацією, складає 90 осіб. Тобто питання опанування SAMP/T може бути швидшим за Patriot, а загальна цифровізація та автоматизація європейського ЗРК можливо робить його й значно простішим у експлуатації (але не факт, що в обслуговуванні).

І нарешті третій фактор, який взагалі може бути ключовим у всій цій історії. SAMP/T від компанії Eurosam активно пропонується на експорт, але з отриманням цих ЗРК безпосередніми замовниками — Францією та Італією, жодних нових клієнтів він не отримав. І його використання в Україні може стати вкрай важливим пунктом під назвою «доведена бойова ефективність», яка працює у рази краще ніж відеоролики та брошури.

Водночас навіть незначна кількість SAMP/T може якісно посилити протиповітряну оборону України. Справа в тому, що заявлена дальність перехоплення ракетами Aster 30 аеродинамічних цілей складає 100+ км.

І треба ще й зазначити, що Aster 30 — це адаптована до наземного пуску ракета «повітря-повітря» яку глобально переробили MICA, до якої додали першу маршову ступінь та маневрові двигуни, що дозволяють їй активно маневрувати з перевантаженнями до 60 g.

ТТХ Aster 30 з офіційного проспекту MBDA

Ще одна перевага SAMP/T — це багатоканальність, один ЗРК може одночасно обстрілювати до 16 цілей. А саме наведення здійснюється за принципом — радіокомандне на маршовій ділянці та активна радіолокаційна головка самонаведення самої ракети на термінальній.

Враховуючи їхню дальність дії проти аеродинамічних висотних цілей, то вкрай апроксимовано і виключно з метою ілюстрації, бо у житті все значно складніше, можливо показати наступне:

Тобто навіть незначна кількість у дев’ять SAMP/T, які до речі, мають ще надважливу особливість розгортати пускові на дальності до 10 км від командного пункту, дозволяють якісно прикриту Україну. Але необхідно розуміти, що дальність 100+ км максимальна інструментальна дальність для знищення цілей в ідеальних умовах. У випадку маловисотної, малопомітної цілі ця дальність буде значно меншою.

Але найголовніше, це те, що для SAMP/T заявлена можливість перехоплення балістичних цілей. Звісно на значно меншій дальності ніж аеродинамічні цілі, але тим не менш мова йде про дальність до 30-35 км.

defence-ua.com

 

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 25.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 25.04.2025 1. російський ММК фіксує обвал прибутку і негативний грошовий потік…

19 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 26.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

20 часов назад

Влада створила в Україні по факту монополію на інформацію

Нам тут грандіозний комплімент зробили. Детектор медіа повідомив, що за весь 2024 рік, з п'яти каналів, що залишилися в мономарафоні,…

1 день назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 24.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 24.04.2025 1. російська економіка підходить до межі — навіть Фонд національного…

1 день назад

Всі ми зараз під завалами, або в тролейбусі Сум. А ви — ніт

Пані Олена Зеленська! Я хотів би сказати, що ви робите значні успіхи в соціальних мережах і ведете їх набагато краще,…

1 день назад

У ЗСУ створили 8 корпус Десантно-штурмових військ

До складу 8 корпусу Десантно-штурмових військ ЗСУ увійшли шість бойових бригад, що воювали ще під час АТО/ООС, так і сформовані…

2 дня назад