1. За даними консенсус-прогнозу аналітиків на 2022-й рік, рівень інфляції у росії становитиме 23,7%, 2023 року — 8,5%. Найбільш песимістичні прогнози у аналітиків російського банку ВТБ Капітал – 26,1%, у 18% оцінюють інфляцію у 2022-му році аналітики з JP Morgan.
2. Внутрішній попит у росії відстає від минулорічних значень. Крім того, продовжує скорочуватися і обсяг коштів на рахунках підприємств та громадян. Очевидно, що ці фактори суттєво впливають на економічну динаміку.
3. Ринок смартфонів у РФ скоротився у квітні на 30%, порівняно з квітнем минулого року. За даними російських рітейлерів у квітні «спостерігалося зниження продажів смартфонів, а попит мали недорогі моделі». Обсяги імпорту смартфонів в РФ значно зменшилися, найгірша ситуація з наявністю на складах iPhone, яких вистачить на два-три місяці.
4. Литва відкликає посла з рф з першого червня. Консульство у Петербурзі закриється сьомого червня.
5. Японський уряд заморозив активи найбільшого російського держбанку Сбєрбанк та найбільшого приватного банку Альфа-банк як заходи тиску на Кремль через воєнне вторгнення в Україну. Токіо заборонив японським фізичним та юридичним особам робити нові інвестиції в росії, які дадуть їм частку в 10% і більше. Також забороняється видавати російським юрособам кредити з терміном погашення понад рік.
6. Литва заморозила 62 мільйони євро на рахунках росіян та білорусів.
7. Понад 70% компаній зі списку Fortune 500 (рейтинг 500 найбільших світових компаній, критерієм складання якого є виручка компанії) пішли з росії або скоротили свою діяльність у країні.
8. Фінський енергохолдинг Fortum оголосив про припинення бізнесу в росії. На додаток до раніше анонсованого замороження інвестицій та фінансування наших російських дочірніх компаній, холдинг вирішив здійснити контрольований вихід із російського ринку. Як переважний варіант це рішення включає в себе продаж російських активів Fortum. Процес продажу ПАТ «ЮНІПРО» також буде відновлено найближчим часом.
9. Німецький концерн Siemens заявив про рішення провести «впорядкований» процес згортання промислової діяльності в рф після 170 років роботи там. Siemens з 13 травня розриває з РЖД сервісні контракти на обслуговування, включаючи обслуговування «Сапсанів».
10. Найбільші круїзні компанії, включаючи Carnival Cruise Line, Princess Cruises і Costa Cruises, перестали продавати тури громадянам рф та білорусі, — заявила Асоціація туроператорів рф.
11. Уряд Швеції відхилив заявку російських авіаліній «Аерофлот» на польоти між москвою і Стокгольмом. «Аерофлот» звернувся до Шведського транспортного агентства з проханням надати дозвіл на експлуатацію авіації в регулярних перевезеннях за маршрутом москва-Стокгольм/Арланда-москва в літній період 2022 року. Оскільки заява стосується держави, яка підпадає під санкції, саме уряд перевіряє дозвіл на рух. Уряд вирішив відхилити заявку. Відповідно до санкцій ЄС проти росії, російським літакам заборонено приземлятися, злітати та пролітати над територією Євросоюзу.
12. Turkish Airlines перестала приймати карту «Мир». Національний авіаперевізник Туреччини Turkish Airlines почав блокувати операції з карток російської платіжної системи. При цьому користувачі зазначають, що компанія не дозволяє оплачувати квитки на сайті не лише російськими картами, випущеними підсанкційними банками, а й тими, що не потрапили під санкції. Також забороняти операції з карт російської платіжної системи почав популярний інтернет-магазин TT-Turk, який здійснює доставку товарів до рф. В даний час користувачі не можуть оплатити замовлення картками Сбербанк, ВТБ, Новікомбанк, Совкомбанк та Открытие.
13. App Store в рф більше не приймає оплату через мобільні платежі.
14. На території Латвії будуть видалені «Вконтакте», «Однокласники» та «Мій світ» – таке рішення ухвалила Національна рада з електронних ЗМІ в країні. Фізично платформи заблокують наступного тижня.
15. Nike припинила співпрацю з московським футбольним клубом «Спартак». Nike була технічним спонсором «Спартака» з 2005 року.
16. Найбільший страховик Європи Allianz SE планує піти з ринку РФ, зафіксувавши збиток у розмірі півмільярда євро.