Про це на зустрічі з журналістами розповів власник підприємства, засновник групи DCH Олександр Ярославський.
Як повідомлялося раніше, ХТЗ відновив виробництво тракторів у 2017 році після тривалого простою.
Реалізована зараз середньострокова програма розвитку підприємства передбачає інвестиції групи DCH в розмірі близько 230 млн грн.
«Основний акцент ми зробили на модернізацію тракторів. Практично понад 200 нововведень в моделі. Модель набула якісних змін: зовні змінилася, і внутрішньо змінилася. Тому трактор став більш конкурентоспроможним», – пояснив Ярославський.
Він повідомив, що в поточному році з конвеєра зійде близько 800 нових машин, приблизно такі ж обсяги плануються на наступний рік: завод не працює «на склад», а виробляє продукцію відповідно до портфеля замовлень.
Новим етапом розвитку Харківського тракторного заводу стане створення на його базі сучасної багатофункціональної екосистеми для бізнесу. До її складу увійдуть потужний індустріальний парк, комплекс з наукової, технологічної та технічною базою для реалізації інноваційних проектів (технопарк), а також інші об’єкти, включаючи логістичний, освітній і дослідницький центри. До реалізації проекту Олександр Ярославський активно залучає студентську молодь і вчених Харкова – бізнесмен традиційно і системно підтримує багато ВНЗ рідного міста, включаючи Харківський національний університет ім. Каразіна, Національний університет «Харківський політехнічний інститут», Харківський національний університет міського господарства. Готовність взяти участь у відродженні ХТЗ висловили й студенти Харківського держуніверситету харчування і торгівлі.
«У нас зараз намічається великий проект з реконструкції ХТЗ. Я думаю, що це інвестиції близько 2-3 млрд доларів. Почали ми вчора, а будемо продовжувати роки. Це буде дуже цікаво з точки зору професійного застосування. Мені завжди подобаються проекти, які тримають в тонусі », – сказав Ярославський на заході в УДУХТ.
Нагадаємо, що найбільше машинобудівне підприємство, що веде свою історію з 1930 року, було придбано бізнесменом Ярославським у 2016 році. На той момент завод знаходився в стані затяжної кризи, однак завдяки активності та інвестиціям інвестора підприємство змогло відновити роботу. За підсумками 2017-го ХТЗ випустив 794 одиниці техніки та отримав прибуток у розмірі 48,8 млн. Грн. (Проти збитку в 667 млн грн. У 2016 році).
Завод експортує трактори у Болгарію, Польщу, Молдову, Білорусь, Вірменію, Казахстан та Нову Зеландію
Сьогодні, 28 квітня, виповнюється 78 років від початку операції "Вісла" – примусового виселення 150 тис. українців з їхніх давніх компактних…
Російський диктатор Володимир Путін оголосив так зване "перемир'я" на дні святкування 80-ї річниці Перемоги. Про це повідомили у Кремлі, інформує Цензор.НЕТ. Як зазначається,…
Росіяни окупували населений пункт Надіївка в Донецькій області. Про це пишуть DeepState. "Ворог окупував Надіївку", - йдеться в повідомленні. Остап Грицишин…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 27.04.2025 1. російська економіка продовжує занепад: виробництво цивільної продукції впало до…