Хазяїн Бабиного Яру

70
Цікаві речі пише видання Time про спонсора і фактично нинішнього хазяїна Бабиного Яру російського олігарха Фрідмана.

Пишуть, шо той переконаний, що його предків в часи другої світової могли вбити українці, а не німецькі нацисти.
Відповідно, »він не приховує свого бажання визначати те, що українці навчають своїх дітей» — так, це дослівна цитата з Time.
Фрідман називає це »центральною метою».
Він збирається спосорувати 100-мільйонний проект меморіалу в Бабиному Яру.
Видання наводить факти, котрі свідчать про вплив Путіна на російських олігархів, до котрих належить Фрідман.
Також підкреслює, що США з підозрою ставляться до діяльності Фрідмана в Бабиному Яру, і кажуть, що на відміну від Німеччини чи Ізраїлю, там не очікують офіційних гостей з Вашнгтону на урочистості 6 жовтня.
Фрідман молиться на церемонії пам’яті жертв Голокосту в синагозі Бабин Яр 8 квітня

P.S. З того часу, як плани щодо меморіалу «Бабин Яр» були вперше оприлюднені у 2016 році, його найвпливовішим критиком став Йосиф Зісельс, довічний дисидент, який очолює групу єврейських громад у Києві

Зараз у свої 70 років Зіссель часто спілкується з американськими дипломатами, і його погляди на проект допомогли сформувати позицію США.

«Якби це не було частиною його стратегії, — каже Зіссельс щодо меморіалу Бабин Яр, — ви думаєте, Путін дозволив би олігархам інвестувати 100 мільйонів доларів на ворожу територію?»

Справжня мета проекту, каже Зіссель, — послабити Україну — в очах як її громадян, так і західних союзників.

Таким чином, проект меморіалу виглядає для Зісселя як продовження риторики Путіна.

«Їхній план — показати, що євреїв убивали українці».

Йозеф Зіссель, критик проекту меморіалу Бабин Яр, сфотографований у Брукліні 22 вересня

Вперше в своїй історії Україна обрала єврейського президента Володимира Зеленського, який втратив багато родичів під час Голокосту.

На початку свого перебування на посаді Зеленський зіткнувся з тиском блокувати меморіал у Бабиному Яру. Його власний керівник розвідки попереджав уряд у листі минулого року, що цей проект є частиною російського заговору щодо «дискредитації України на міжнародній арені».

Але Президент все ж вирішив підтримати це. «Моя позиція проста», — сказав Зеленський. «Кожен, хто покладе камінь на честь жертв, отримає моє благословення».

Поделиться:
Загрузка...