Harpoon і не тільки: українські корвети матимуть західне озброєння

88

У Міністерстві оборони України надали список озброєнь, якими планують оснастити корвет класу Ada, що зараз будується в Туреччині для потреб Військово-морських сил України.

Всього українські військові хочуть отримати чотири кораблі такого класу. Так, за даними Міноборони, як ударна ракетна зброя передбачений протикорабельний ракетний комплекс Harpoon виробництва США.

Всього українські військові хочуть отримати чотири кораблі такого класу

Окрім цього, корвет мають озброїти зенітно-ракетним комплексом VL MIKA, артилерійськими установками OTO Melara Super Rapid(76-мм) і Millennium(35-мм), а також дистанційно керованими стабілізованими кулеметами(12,7-мм) Aselsan STAMP.

Мінно-торпедне озброєння корвету складатиметься з торпедних апаратів(324-мм) з протичовновими торпедами Murene 90 Impact.
Протичовновий корвет класу Ada TCG Büyükada (F-512) ВМС Туреччини

Також у Міноборони пояснили, чому будівництво корвету для України розпочалось в 2021 році, хоча, згідно зі стратегією ВМС, кораблі такого класу мають надходити у військо не раніше від 2025-2030 років.

«За світовим досвідом, термін будівництва кораблів класу «корвет» складає 3-6 років та потребує опанування його як бойової системи ще 1-2 роки і більше. Отже, повне набуття спроможностей першого корвету очікується не раніше за 2026 рік. Зважаючи на зазначене, у відповідності зі Стратегією ВМС, для забезпечення надходження корветів у ІІ етапі(2025-2030 роки – ред.), будівництво першого корабля цього класу було розпочато на І етапі», – вказано у листі.

У кінці липня міністр оборони Андрій Таран повідомив, що корвет має вийти на державні випробування у 2023 році. Будівництво відбуватиметься за формулою «50 на 50». Корпус корабля зберуть у Туреччині, а встановлювати озброєння і доводити до повної готовності хочуть вже в Україні.

radiosvoboda.org

Артилерійська установка OTO Melara 76 mm. Гармати OTO Melara Super Rapid є своєрідним світовим бестселером свого класу й встановлюються на практичні всі сучасні кораблі класу корвет та фрегат

Розміщення корабельної системи ППО RIM-116 та дистанційних модулів Aselsan STAMP на корветі Ada початкового проекту

Протикорабельна ракета Harpoon. Фото: navy.gov.au

Турецький корвет типа «Ада» (Ada) розроблено в рамках проєкту MILGEM – це сучасний бойовий корабель, що володіє можливостями ведення протичовнових операцій і патрулювання у відкритому морі, з широким використанням у конструкції принципів стелс-технологій.

За кілька місяців у Туреччині закладуть перший корвет для ВМСУ

Водотоннажність корвету – 2400 т, довжина – 99,56 м, ширина – 14,4 м, екіпаж – 93 особи, із авіаційними фахівцями – 106. Енергетична установка CODAG, складається з однієї газової турбіни General Electric LM2500 потужністю 23 МВт і двох 16-циліндрових дизельних двигунів MTU 16V595TE90 по 4320 кВт. Максимальна швидкість – 29 вузлів, економічним ходом – 15 вуз. Дальність – 3500 морських миль при швидкості 15 вузлів.

Стандартне озброєння включає 8 ПУ протикорабельних ракет Harpoon, ЗРК RIM-116 RAM (21 ЗКР), 76-мм арт установку OTO Melara Super Rapid, 2×12,7-мм кулемети Aselsan STAMP, два 324-мм тритрубних торпедних апарати Mk.32 (торпеди Mk.46/54), протичовновий гелікоптер S-70B Sea Hawk.

Поделиться:
Загрузка...