Горбатюк підтвердив, що Богдан фігурує у справі про розтрату коштів на користь Міноборони РФ

71

Керівник Офісу президента України Андрій Богдан фігурує у кримінальній справі про розтрату коштів на користь Міністерства оборони Російської Федерації

Про це повідомив колишній начальник Управління спецрозслідування Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк в інтерв’ю телеканалу Прямий, яке вийшло 2 листопада 2019 року.

«У 2012 році розслідувалася справа стосовно Тимошенко. І їй інкримінували, що спільно з Павлом Лазаренком (експрем’єрміністр України – ред.) видали начебто гарантії, за якими держава мала погасити борги ЄЕСУ (компанії «Єдині енергетичні системи України» — ред.). Кажу «начебто», тому що там нічого спільного з гарантіями не було. Це були листи від імені Кабміну, але в Кабміні ці листи не видавалися. Тимошенко повідомили про підозру, що вона замахнулася на розкрадання коштів державного бюджету, тобто бюджет мав за її борги перед Міноборони РФ відшкодувати. Але бюджет не повинен був, тому що це не гарантії.

А потім Міноборони РФ після цього провадження подали позов до України про те, що відшкодуйте борги нам ЄЕСУ. І явно цей позов був на прохання української сторони зроблений. І судді винесли рішення з ознаками неправосудності про те, щоб повісити на Україну 3,2 мільярда боргів перед Міноборони РФ. І безпосередньо було виплачено 32 мільйони гривень, пішли абсолютно незаконно. І нами ще з літа 2018 року були підготовлені проект повідомлень про підозру суддям, які приймали такі рішення. І з того часу воно заблоковано. І з приходом нової команди в Генпрокуратуру, не дивлячись на мої прохання зреагувати на незаконні дії, це питання не було розблоковане. І, відповідно, фактично рух у цій справі був припинений і остаточно добитий звільненням слідчого у цій справі», — розповів Горбатюк.

За його словами Богдан фігурував у цій справі як представник Кабінету Міністрів України.

«Він представник був Кабінету Міністрів у цьому судовому засіданні. Тобто справа не могла бути взагалі програна. Не могла. Тому що і позов не відповідав вимогам українського законодавства, і гарантії — це не гарантії, і строки давності вийшли, і рішення вже всіх судів було про те, що раніше, ще в 2000-х роках визначили, що держава Україна до цих гарантій не має жодного стосунку. Але вдалося програти всі інстанції», — підкреслив Горбатюк.

Він додав, що на сьогодні Богдан допитаний у цій справі як свідок.

Горбатюк додав, що після очолення Генпрокуратури Русланом Рябошапкою було звільнено слідчого у цій справі.

Нагадаємо, у день звільнення Горбатюка — 24 жовтня — ЗМІ повідомили, що ним розглядалася можливість вручення Богдану підозри у справі про «відшкодування» з держбюджету України на користь Міноборони РФ.

P.S. Зловеще и страшно

Раньше, давным давно и совсем недавно, у нас была коррупция. Страшная, всеобъемлющая, всеохватывающая. Коррупция была везде — в школе, в больнице, в детском саду, в жэке, во всяких там облэнерго и киевгазах. В райадминистрациях, в обладминистрациях, в полиции, прокуратуре, судах, в сельсоветах. Самая большая коррупция была в верховной раде. И в кабмине.

А ещё были олигархи. Старых разогнали. Остался самый страшный — Ахметов. Его никак не могли посадить. И ещё были свинарчуки. Они всех грабили со страшной силой и без всякой совести. Над всей этой коррупцией и олигархами восседал самый страшный олигарх — шоколадный босс. И был он президентом.

А потом нарид выбрал нового президента. Из нарида. И стало не до коррупции. Потому что пришёл пздец.
Ахметов не сидит.
Свинарчуки не сидят.
Премьер-министр по кабмину катается на самокате, развозит интернет пачками.
Армию с войны забрали.
Тут уж не до коррупции, конечно.
Это была присказка. А вот вам быль.

Следователя, который вёл дело Андрея Богдана о растрате государственных денег в особо крупных размерах, уволили.
И правильно! Нечего уважаемого человека, всегда стоящего за спиной нового преЗедента, из-за каких-то вшивых 32-х миллионов гривен беспокоить. Да, деньги ушли россии. Ну и что?
Богдан по делу проходил свидетелем. Потом нашлись основания вручить ему подозрение. И всё. Дело заблокировали, следователя уволили.
А коррупция посмотрела на всё это дело и сама ушла. Куда уж ей с пздецом тягаться.

Елена Подгорная

Поделиться:
Загрузка...