Категории: Мнение

Головне — це збереження наших сил при вимотуванні противника

Всім кому важко зараз сприймати ситуацію раджу не на окремих деталях концентруватися а дещо абстрагуватися від оних шукаючи аналогії в історії для кращого розуміння на якому етапі війни із Московією ми зараз.

Оскільки найбільш розпіареною в уявленні посполитих є Радянсько-нацистська війна як частина WWII то раджу шукати аналогії в ній.
Як і СРСР в 1941-42 ми ведемо зараз стратегічну оборонну операцію ціль якої вимотати наступальний і загалом бойовий потенціал противника повністю стабілізувавши лінію фронту, зберегти по максимуму нашу армію, отримати цінний час на внутрішню і міжнародну мобілізацію.
Рішення на стратегічну оборонну операцію приймається зважаючи на співвідношення сил — хоча ворог воює гірше але має сил більше. Тому і оборона. Яка правда активна із постійними контратаками, поєднуючи опору на великі міста і маневрений компонент.
Так само в рамках оборони дозволяється розмін простір на час. Головне це збереження наших сил при вимотуванні противника, а не тотальне збереження контролю над територіями.
Більше того на відміну від 1941 року ми свої ключові сили не дозволяємо оточити. А ворог на скільки рагульний, що на відміну від Вермахту маючи сили в яких більша мобільність і вогнева міць не може швидко прорвати нашу оборону і швидкими ударами (концентричні, розтинаючі) оточити/знищити українські сили.
Знову ж Радянсько-нацистська війна гарно показує що важливі не лише успішні дії на фронті але і якісний перехід країни із стану миру до стану війни в широкому сенсі. Тобто якісна воєнна економіка і військове будівництво в умовах війни. Тому зараз дійсно важливо зрозуміти на яку частину довоєнного ВВП ми можемо розраховувати і правильно потім це все поділити. Нас чекає затяжна війна через максималістські політичні цілі сторін.
Так само та війна гарно нагадує що є велика різниця між силами які успішно обороняються і успішно наступають. Перше для успішних контрнаступальних дій на оперативному рівні треба і значне ослаблення ворога (як під Москвою, Сталінградом, і після Курської дуги коли Вермахт втратив ініціативу) але і насиченість сил більш важким озброєнням і якість бійців та комскладу. Власне московити зараз дають гарний приклад що одного заліза мало щоб якісно діяти на оперативному рівні війни.
І іще раз. Не концентруйтеся лише на деталях — більше висновків і узагальнень при використані історичних аналогій що дозволяється в військовій справі.
Перемога за нами!

 

Последние новости

Чекалкин: Шоста річниця преЗЕдентства ЗЕЛЕНСЬКОГО або помилка всеукраїнського масштабу

Без коментарів! Одне фото - це причина. Інше - це наслідок. Горковенко

4 часа назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 20.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 20.04.2025 1. Криза в російській вугільній галузі паралізує транспортну систему. -…

11 часов назад

Наші десантники захопили в полон дев’ятьох російських військових

Девʼятьох військовослужбовців армії РФ взяли у полон українські десантники з суміжниками на Курщині. Полоненим була надана вчасна медична й психологічна допомога. Про це…

12 часов назад

Папа Римський Франциск помер

Папа Римський Франциск помер у віці 88 років після кількатижневого лікування від пневмонії. Про це пише Clash Report. 20 квітня Папа Франциск вперше після…

12 часов назад

Затримано агентку РФ, яка встановлювала «відеопастки» та готувала повітряний удар ворога по залізниці

Військова контррозвідка Служби безпеки запобігла новій спробі російської воєнної розвідки "перерізати" залізничну логістику Сил оборони на півночі України. Про це повідомляє пресцентр СБУ.…

14 часов назад