Голова Верховної Ради проти ночі оголошує нараду

114

Голова Верховної Ради проти ночі оголошує нараду. Подейкуть, за участю Кабміну и РНБОУ. Президент анонсує низку обмежувальних заходів і закликає Раду працювати в пленарному режиму.

Зібравши ці факти докупи, читаємо намір (поки тільки намір) оголосити надзвичайний стан. Для тих, хто не знає – в умовах надзвичайного стану парламент мусить працювати сесійно.
Що з цим стоїть і чим це загрожує?
Перше. Надзвичайний стан – це завжди обмеження прав і свобод. Це заборона страйків і масових заходів. Це можливі обмеження у пересуванні, табу на проведення виборів, додаткові повноваження силовиків та інші ласощі.
Друге. Якщо влада наважується на введення надзвичайного стану, це означає, що без обмеження прав громадян вона не може впоратися із якоюсь проблемою. Надзвичайні проблеми не обовязково розв’язувати з допомогою надзвичайного стану. НС – це край, останній патрон, коли інші варіанти вичерпані. Не можна просто нічого не робити, а потім шарахнути надзвичайним станом. І якщо влада до цього вдається, вона має пояснити, яких саме повноважень їй бракує. Тобто чи справді їй потрібні заборона страйків і залучення військовослужбовців задля запровадження карантину й забезпечення населення тестами?
Третє. Надзвичайний стан не можна ввести просто так. Його запровадження вимагає обґрунтованого пояснення – що саме збирається робити влада, які саме права і свободи збирається обмежувати, як довго й задля чого. Було б цікаво на цей перелік подивитися. Без подібної аргументації НС – це сваволя.
Четверте. Не знаю, наскільки запровадження надзвичайного стану зарадить подолати коронавірус, але те, що воно полегшить владі розв’язання політичних питань – точно. Будь-яка акція непокори, наприклад, з приводу появи «консультативної зради», буде незаконною.
Тож природне питання – нащо цей стан президенту Зеленському?

Сергій Рахманін

Разумков «в ніч», о 23.00 збирає голів фракцій ВР. Будуть проштовхувати роботу ради всупереч карантину.

Зеленський викликав «на килим» свою фракцію на Банкову. «Укатував» на голосування по потрібним питанням.

Зеленський зустрівся з олігархами: Коломойським, Ахметовим, Боголюбовим тощо. Якби не журналісти — ніхто про б і не знав.

Тим часом президент країни замість інтриг та бажання протягнути «правильні» законопроекти по землі, ФОПам та цілком ймовірно капітуляції, мав би відповісти на чіткі питання по пандемії коронавірусу:

Чому уряд не закупив достатню кількість масок, особливо після обсервації в Нових Санжарах? Чому досі не закуповують апарати штучного дихання? Чому просто зараз не переобладнують лікарні? Чому лікарі не мають чітких та зрозумілих інструкцій, а потенційні хворі йдуть до лікарень та поліклінік? Чому, зрештою, завчасно не було закуплені тести для виявлення COVID-19?

Питань багато — відповідей мало. Карантин це добре, проте хочеться бачити реальні дії, а не таємні переговори з олігархами та нагинання депутатів.

Андрій Смолій

Поделиться:
Загрузка...