• Главная
  • Политика
  • Украина
  • Мир
  • Экономика
  • Мир о нас
  • Мнение
  • Боевые действия
  • ВПК
Facebook Twitter Instagram
Trending
  • Війська РФ просунулися біля Яблунівки, Новоукраїнки та Шевченка, — DeepState
  • Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 21.06.25
  • Війська РФ окупували Шевченко Перше на Донеччині і просунулися біля Новооленівки та Малинівки, — DeepState
  • Відрядження Чернишова може бути пов’язаним зі схемою, що завдала понад 1 млрд грн збитків державі
  • «Зуби дракона» лежать не встановлені на околиці Юнаківки на Сумщині, це «подарунок» росіянам, — DeepState
  • Єрмак викликає роздратування в адміністрації Трампа, — Politico
  • Список суддів, які входять у мафіозну групу Портнова, — розслідування
  • Новости из США. 19 июня 2025
Republic.com.ua
  • Главная
  • Политика
      Featured
      17.06.20250

      Порошенко про сфабриковану “вугільну справу”: це шоу влади для відволікання від справжніх загроз

      Recent
      20.06.2025

      В української влади немає ніякого власного реалістичного плану

      19.06.2025

      Суддя розніс представників Офісу президента та Кабміну по справі Порошенка

      18.06.2025

      “Слуги” пішли на канікули на три тижні

    1. Украина
        Featured
        10.06.20250

        Світ іржавої танкової броні проти світу ілюзій і «рожевих метеликів»

        Recent
        21.06.2025

        Війська РФ просунулися біля Яблунівки, Новоукраїнки та Шевченка, — DeepState

        20.06.2025

        Війська РФ окупували Шевченко Перше на Донеччині і просунулися біля Новооленівки та Малинівки, — DeepState

        20.06.2025

        «Зуби дракона» лежать не встановлені на околиці Юнаківки на Сумщині, це «подарунок» росіянам, — DeepState

      1. Мир
          Featured
          06.11.20240

          Історичний камбек Трампа. Як на це реагують американські ЗМІ

          Recent
          20.06.2025

          Новости из США. 19 июня 2025

          19.06.2025

          Іран звинуватив ізраїльських військових у нападі на лікарню

          19.06.2025

          Новости из США. 17 июня 2025

        1. Экономика
        2. Мир о нас
        3. Мнение
        4. Боевые действия
            Featured
            01.06.20250

            Унікальна спецоперація — уражено понад 40 літаків ворога ВІДЕО

            Recent
            21.06.2025

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 21.06.25

            20.06.2025

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 20.06.25

            19.06.2025

            Нариті фортифікації не адаптовані до сучасної війни та є «зоною смерті» для нашої піхоти, — воїн Удод (Гудвін)

          1. ВПК
              Featured
              25.11.20240

              Безвідповідальні злочинці: Як ЗСУ залишили без мін — афера на 25 мільярдів гривень | Юрій Бутусов

              Recent
              10.06.2025

              Давайте розберемося, хто і що нам передав

              26.05.2025

              Нідерланди відправили останні F-16 в Бельгію для підготовки до передачі Україні

              18.05.2025

              Новий пакет військової допомоги від Данії

            Republic.com.ua
            You are at:Home»Мир»Financial Times: Чи можуть США вимкнути зброю Європи?

            Financial Times: Чи можуть США вимкнути зброю Європи?

            0
            By Юрий on 09.03.2025 Мир
            В останні дні багато українців вирішили, що Європа є нашою останньою надією у боротьбі з Трампом і Путєним. Мовляв, заміним американо на європіано і будем воювать проти підарашистів трохи складніше, але прорвемось, обстановка напряжонна, але контрольована.
            Це не так. «Financial Times» проаналізувало наскільки європейці в військовому плані залежать від американців. І загальний результат такий: прямо зараз — дуже суттєво. Може через багато років щось зміниться, але зараз – є умовна «кнопка» для відключення американських літаків на службі у європейців.
            Це означає, що нам не варто розраховувати на жодні різкі рухи з боку євросоюзників, які могли б роздратувати Трампа. Вони можуть скоріше пропонувати йому, просити щось. Але вони точно не будуть приймати односторонні рішення а-ля «та пішов ти нах*уй ї*банько, зарядимо потужність в незламність і будем воювать на пляжах денцями розбитих пивних пляшок, тому що це все, що у нас є!»
            Цей лонгрід для тих, хто хоче розуміти реальні можливості. На жаль, він ні фіга не лікує, вибачте((((
            Юрій Ніколов
            Автопереклад https://www.ft.com/…/1503a69e-13e4-4ee8-9d05-b9ce1f7cc89e ⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
            Чи можуть США вимкнути зброю Європи?
            Давній союзник США тримає на відстані смертоносне повстанське угруповання за допомогою ескадрилій військових літаків, які постачають американці.
            Коли зовнішня політика США різко змінюється, літаки залишаються, але раптово зникають підрядники, запчастини та вкрай необхідні оновлення програмного забезпечення. За кілька тижнів більше половини літаків опиняються на землі. Чотири місяці потому столицю захопили повстанці.
            Такою була реальність Афганістану в 2021 році. Після того, як виведення військ США вивело з ладу більшість кабульських гелікоптерів Black Hawk, каскадний ефект був швидким. «Коли підрядники пішли, це було схоже на те, що ми витягли всі палички з кубика Дженги і очікували, що він залишиться стояти», — сказав один американський командир в інтерв’ю урядовим дослідникам того ж року.
            Сьогодні подібний привид переслідує союзників США в Європі. Після того, як США припинили військову підтримку України, різко розвернувшись у бік Росії, багато європейських урядів відчувають докори сумління за десятиліттями закупівель американської зброї, які поставили їх у залежність від Вашингтона у питанні подальшого функціонування їхніх озброєнь.
            «Якщо вони бачать, як Трамп поводиться з [президентом України Володимиром] Зеленським, вони повинні хвилюватися. Він кидає його під автобус», — сказав Мікаель Грев, колишній пілот винищувача Gripen, а нині генеральний директор шведської компанії Avioniq, яка займається розробкою штучного інтелекту. «Скандинавські і балтійські країни повинні замислитися: чи не зробить він те ж саме з нами?»
            Таке занепокоєння призвело до того, що дебати розгорнулися навколо питання про те, чи зберігають США секретні так звані «вимикачі», які можуть знерухомити літаки і системи озброєнь. За словами Річарда Абулафії, керуючого директора консалтингової компанії AeroDynamic Advisory, це ще не доведено: «Якщо ви постулюєте існування чогось, що можна зробити за допомогою невеликого програмного коду, то це існує».
            На практиці це може навіть не мати значення, оскільки сучасні бойові літаки та інші складні види озброєнь, такі як протиракетні системи, сучасні безпілотники і літаки раннього попередження, вже покладаються на американські запчастини і оновлення програмного забезпечення.
            «Це не так просто, як вимикач», — сказав Джастін Бронк, старший науковий співробітник Королівського інституту об’єднаних служб (Rusi). «Більшість європейських збройних сил значною мірою залежать від США в питаннях підтримки зв’язку, радіоелектронної боротьби і поповнення боєприпасів під час будь-якого серйозного конфлікту».
            Тим часом залежність Європи від США зростає: за даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, на Америку припадає 55 відсотків європейського імпорту оборонного обладнання між 2019 і 2023 роками — порівняно з 35 відсотками за попередні п’ять років.
            Сер Бен Воллес, колишній міністр оборони Великої Британії, сказав, що, якби він все ще був на посаді, його першою реакцією було б замовлення «оцінки наших залежностей і вразливостей у відносинах з міжнародними партнерами — в тому числі зі США». Це дозволило б поміркувати «над тим, чи потрібні стратегічні зміни».
            Бойові літаки
            Трамп неодноразово заявляв про свій намір купити — або захопити — Гренландію, автономну територію в складі королівства Данія. Посилаючись на стратегічну важливість Арктики, данські міністри дали зрозуміти, що намагатимуться зміцнити острів — потенційно шляхом розширення злітно-посадкової смуги аеропорту для розміщення куплених у США винищувачів F-35.
            Але для цієї конкретної місії ці літаки можуть виявитися майже марними. «Який сенс Данії відправляти F-35 для захисту Гренландії?» — запитує Саш Туса, аналітик з аерокосмічних і оборонних питань, вказуючи на невизначеність щодо того, чи будуть F-35 літати — якщо США не захочуть цього.
            Літак покладається на постійне оновлення і технічну підтримку з боку США через їхню Автономну логістичну інформаційну систему, яка має бути замінена програмою-наступницею, відомою як Odin, Інтегрована мережа оперативних даних. Ці системи керують усім — від планування місій і баз даних про загрози до діагностики технічного обслуговування.
            «Проблема справді складного оборонного обладнання полягає в тому, що [воно потребує] стільки підтримки з боку постачальника, що якщо постачальник вирішує припинити підтримку, обладнання перестає працювати, якщо не миттєво, то дуже, дуже швидко», — сказав Туса.
            Питання, над яким вони будуть думати, — «як ви додасте захист від США до своєї оборонної структури?» Більше половини сучасних бойових літаків Європи — в основному F-35 і F-16 — закуповуються в США.
            Ще до ери Трампа, на ранніх стадіях програми F-35, Велика Британія — головний покупець, який виробляє багато деталей для літака, — попросила гарантій «операційного суверенітету». Деякі запевнення були надані в 2006 році, але жоден союзник США не має такого рівня доступу до вихідного коду системи, як Вашингтон.
            Lockheed Martin заявила, що в рамках своїх урядових контрактів компанія постачає «всю системну інфраструктуру і дані, необхідні для всіх замовників F-35 для підтримки літака в робочому стані». Закордонні військові продажі є «угодами між урядами, тому всі подальші питання найкраще вирішувати США або урядам відповідних країн-замовників», — додали в Lockheed.
            Міністерство оборони Швейцарії нещодавно підкреслило, що його F-35 може використовуватися «автономно» після того, як виникли питання про вплив США на літаки. Але воно додало, що жоден сучасний західний винищувач не є повністю незалежним від американських захищених систем передачі даних і супутникової навігації GPS — навіть ті, що виробляються європейськими виробниками.
            Ядерне стримування Великої Британії
            Британські сили стримування опинилися під особливою увагою, оскільки вони покладаються на підводні човни, озброєні балістичними ракетами «Трайдент». Ці ракети орендовані у США і регулярно повертаються на американську базу в Кінгс-Бей, штат Джорджія, для технічного обслуговування. Випробування ракет також проводяться під наглядом США на мисі Канаверал у Флориді.
            Ця залежність обмежує незалежність системи, але, на думку аналітиків, неясно, чи вплине вона на операції Великої Британії через кілька місяців або років.
            Малкольм Чалмерс, заступник генерального директора Русі, сказав, що перспектива того, що США вирішать припинити обслуговування британських ракет «Трайдент», є «дуже малоймовірною».
            «Це був би кінець особливих відносин між Великою Британією і США, якби вони надовго припинилися», — сказав Чалмерс. Трайдент також є частиною Договору про взаємну оборону між США і Великою Британією, який був продовжений на невизначений термін після його повторної ратифікації в листопаді минулого року.
            Однак Нік Каннінгем, аналітик з Agency Partners, заявив, що ракети «Трайдент» залишаються «критичною точкою вразливості для Великої Британії». Враховуючи роль США в обслуговуванні, він вважає, що Британія повинна принаймні вивчити можливість використання французьких балістичних ракет M51, що запускаються з підводних човнів. Франція і Великобританія є єдиними ядерними державами в Європі.
            Дані і розвідка
            Одне з джерел в оборонній промисловості стверджує, що важлива частина розвідки, спостереження і розвідувального повітряного флоту в Європі була «фактично закладена США і заснована на їхній співпраці».
            Конкретні приклади включають британські літаки-розвідники Rivet Joint, мисливці за підводними човнами P8 Poseidon (використовуються Норвегією і замовляються Німеччиною), літаки раннього попередження Wedgetail і безпілотники Protector.
            Багато європейських країн використовують американський безпілотник Reaper компанії General Atomics, який покладається на надані США супутникові лінії зв’язку і програмну підтримку. Італії та Франції знадобився тривалий процес отримання дозволу США на оснащення безпілотників ракетами.
            Занепокоєння в європейських столицях викликають не стільки конкретні системи озброєнь, скільки можливість того, що США можуть припинити комунікаційну підтримку і обмін інформацією на будь-якій платформі — від винищувачів до гелікоптерів Chinook і Apache, а також систем протиповітряної оборони, таких як Patriot.
            «Існує очевидне занепокоєння щодо надійності США як вашого ключового оборонного партнера», — сказав Дуглас Баррі, старший науковий співробітник з питань військової аерокосмічної галузі Міжнародного інституту стратегічних досліджень. Нещодавній різкий поворот у зовнішній політиці США «ставить під сумнів цілу низку речей, які світ сприймав як належне».
            Тривале оборонне партнерство?
            Хоча Дональд Трамп, можливо, і похитнув трансатлантичний альянс, Йоахім Фінкельман, директор Данської оборонної і безпекової промисловості, сказав, що повсякденні контакти на промисловому рівні продовжуються в звичайному режимі. «Існує багато занепокоєння щодо того, що може статися, але до цього часу ми не відчували жодних змін у відносинах зі США».
            Фінкельман зазначив, що Данія сама виготовила понад 100 деталей для літаків F-35 і є одним з багатьох національних постачальників. «Я не знаю, які можливості є у США, щоб виробляти їх, якщо вони не отримають данські елементи», — сказав він.
            Тим часом, головною жертвою невизначеності, швидше за все, стане американська оборонна промисловість, а не її європейські замовники.
            Американські оборонні компанії вже давно використовують неявні гарантії безпеки з боку Вашингтона як маркетинговий інструмент для своїх дорогих товарів, таких як винищувачі. Але Туса сказав, що демонстрація США своєї готовності припинити підтримку була «абсолютно фатальною» для продажів.
            «Довіра — це те, що можна порушити лише один раз», — сказав він.
            Акції провідних американських оборонних концернів значно відстають від акцій їхніх європейських конкурентів, які стрімко зросли після повернення Трампа до Білого дому. Хоча жодне американське замовлення не було скасоване, мало хто сумнівається, що Європа почне дотримуватися більш незалежного підходу.
            «Це, по суті, є сигналом початку кінця західного альянсу, або, принаймні, тієї його частини, яка включає США, — сказав Абулафія. «Небеса допоможуть американській збройовій промисловості. Це катастрофічно з точки зору експорту».
            Можливо, це зображення (текст «АШНΙЙ CBIT НАС КОМПАНЙ ΤΕΧΗΙΚΑ РИНКИ КЛМАТ ДУМКА ЛЕК РОБОТА TA ΚΑΡ'ΈΡΑ життя TA МИСТЕ FINANCIAL TIMES я сперечаюся Додати Myft Чи можуть США вимкнути зброю Европи?»)На зображенні може бути: 2 людини та літальний апаратНа зображенні може бути: човен, підводний човен та текстМожливо, це зображення (текст «Nato fighter and ground attack aircraft numbers 2024 US2,951 Rest of RestofNato2,064 fNato2,064 Nato 2,064 US origin 1,108 Rest ofNato origin 902 Other origin 54 F-35 150 Miscellaneous 107 186 Eurofighter 426 F/A-18 232 0000 Rafale 163 F-16 619 Source: IISS Gripen 127»)На зображенні може бути: літальний апарат та текст «F-35 selected European suppliers and participants UK Rolls-Royce Rolls- Royce Lift fan, short take-off and vertical landing (STOVL) system MBDA Missile systems BAE Systems Weapon integration F-35C* carrier- variant wing tips Vertica horizontal tails Aft fuselage and structural components Netherlands GKN Fokker Landing- gear components Wing flaps Italy Leonardo Wing box and wing Norway GKN Aerospace Norway F135 engine shaft Denmark Terma Composite skins for tail F-35B variant illustrated»
            FinancialTimes ЮрійНіколов
            Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
            Юрий

              Related Posts

              Новости из США. 19 июня 2025

              Іран звинуватив ізраїльських військових у нападі на лікарню

              Новости из США. 17 июня 2025

              Comments are closed.

              Последние новости
              • Сегодня
                10:20
                Війська РФ просунулися біля Яблунівки, Новоукраїнки та Шевченка, — DeepState
              • Сегодня
                10:16
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 21.06.25
              • 20.06.2025
                20:45
                Війська РФ окупували Шевченко Перше на Донеччині і просунулися біля Новооленівки та Малинівки, — DeepState
              • 20.06.2025
                20:39
                Відрядження Чернишова може бути пов’язаним зі схемою, що завдала понад 1 млрд грн збитків державі
              • 20.06.2025
                20:18
                «Зуби дракона» лежать не встановлені на околиці Юнаківки на Сумщині, це «подарунок» росіянам, — DeepState
              • 20.06.2025
                11:20
                Єрмак викликає роздратування в адміністрації Трампа, — Politico
              • 20.06.2025
                11:03
                Список суддів, які входять у мафіозну групу Портнова, — розслідування
              • 20.06.2025
                10:49
                Новости из США. 19 июня 2025
              • 20.06.2025
                10:34
                «Двопартійний подразник»
              • 20.06.2025
                10:26
                В української влади немає ніякого власного реалістичного плану
              • 20.06.2025
                10:20
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 20.06.25
              • 19.06.2025
                23:15
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 19.06.2025
              • 19.06.2025
                21:20
                Суддя розніс представників Офісу президента та Кабміну по справі Порошенка
              • 19.06.2025
                21:02
                Іран звинуватив ізраїльських військових у нападі на лікарню
              • 19.06.2025
                20:30
                Новости из США. 17 июня 2025
              • 19.06.2025
                19:34
                Том Купер: звіт про війну між Ізраїлем та Іраном за 18 червня 2025 року
              • 19.06.2025
                19:27
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 17-18.06.2025
              • 19.06.2025
                18:59
                Віцепрем’єр Чернишов поїхав за кордон і не повернувся в Україну
              • 19.06.2025
                18:14
                УКРАЇНА МРІЙ ЗЕЛЕНСЬКОГО
              • 19.06.2025
                18:05
                Трамп достроково покинув саміт G7 через Зеленського та Макрона, — FT
              • Интересное видео
              • Фоторепортаж
              13.05.2025

              Детонація російського ЗРК «Бук-М3» після влучання американського дрона

              02.05.2025

              Кадри виконаної бойової роботи 93-ї окремої механізованої бригади за квітень ВІДЕО

              20.04.2025

              Російський солдат фіксує наслідки удару дрона по ворожій автівці

              06.04.2024

              Щоб вийшов найнайвеличніший ракурс ФОТО

              14.03.2024

              Наслідки ворожих обстрілів Сумщини ФОТО

              07.02.2024

              Наслідки ракетної атаки РФ на Київ ФОТО

              Re:public
              © 2025 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

              Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.