Категории: Экономика

Енергетична криза, створена владою Зеленського, веде Україну в газовий зашморг Кремля

Енергетична криза і шалений дефіцит вугілля на складах ТЕС не вигадані опозицією чи журналістами. Це реальна загроза, створена владою.

Як повідомляє пресслужба «Європейської Солідарності», про це заявила нардеп Вікторія Сюмар.

«Є офіційні цифри міністерства енергетики України. На сьогоднішній день на складах ТЕС знаходяться 425 тисяч тон вугілля. Це на 333 тисячі тон менше, ніж технічно необхідний мінімум для нормальної роботи енергосистеми. І це на 2 мільйони тон менше, ніж планові розрахунки міністерства енергетики», — констатує парламентар.

За словами Сюмар, навіть в кризові роки 2015-2016 роки Україна входила в зиму із запасами вугілля, які складали 2 мільйони 700 тисяч тон.

«Внаслідок цього всього у нас 62 енергоблока теплоелектростанцій сьогодні не працюють. Думаю, що сьогодні країна чекає не звинувачення на адресу ЗМІ, а конкретних відповідей – де ж Україна планує взагалі брати вугілля? Чи будуть і коли будуть підписані контракти, наприклад, зі Сполученими Штатами, Австралією, Південноафриканською республікою», — додала нардеп.

Парламентар вважає, що, напевно, варто кошти, які сьогодні забирають від перевиконання бюджету на «велике крадівництво», спрямувати у місцеві бюджети для того, щоб компенсувати різницю у тарифах ЖКГ.

«Ця енергокриза може коштувати українцям дуже дорого. Ми вже купуємо електроенергію у Білорусі. Знаємо, що в Білорусі немає ніякої генерації електроенергії. Це по факту російська електроенергетика. І потрапляння в залежність від РФ в енергосекторі може коштувати України державності. Ми не раз це проходили. І зараз мова йде не тільки про купівлю електроенергії, а і про пряму закупівлю газу. У мене питання: а як з приводу прямого фінансування держави-агресора? Ні в одного силовика не постає питання, це взагалі що? Це державна зрада, чи як це можна назвати через 7 років війни з Росією?» — зазначила Сюмар.

«ЄС» закликає владу підняти питання на переговорах з міжнародними партнерами, США, ЄС, с приводу енергетичного шантажу і використання енергетичної зброї як інструменту гібридної війни проти України і вже проти ЄС.

«Бо інакше нам загрожує енергетичний зашморг Кремля з усіма наслідками. Це буде виконання всіх політичних вимог, які Путін протягом останніх років ставив перед Україною. І які блокувалися нашою командою», — підсумувала парламентар.

P.S.

Министр энергетики уверяет население, что всё у нас пучком, зима будет тёплой, света и отопления всем хватит.
Мэр Киева обещает веерные отключения, которых не было с 90-х годов.
Я почему-то мэру Киева верю больше, чем новому лицу от Зю-команды. Это личный опыт, знаете ли… Народ, кстати, тоже новыми лицами уже преисполнился и завзято рубит всё, что горит, запасаясь на зиму ЛЮБЫМИ истопными материалами.
Мы выгребли со склада последние топливные брикеты и пока поставок нет.
Как нет и угля на государственном Центрэнерго. Предприятие оказалось неготовым к зиме. И кто же это сделал? Кто отдал Центрэнерго на откуп ИгорьВалеричу Коломойскому?
Два года Центрэнерго меньше кормили и больше доили. Но эта схема не работает. Не только с коровами, а и с компаниями. Результаты хозяйствования Коломойского и его молодой зелёной команды на сегодня настолько критичны, что СНБО проводит заседание по этому вопросу. Решают, как можно перезимовать без запасов угля на государственных ТЭС.
Но никаких расследований. А зачем? Ведь ИгорьВалерич — не олигарх. А даже наоборот — друг семьи Зеленских. Бизнес-партнёр и может даже был бы кумом, но религия не предусматривает.
Если вы не помните, причём тут Коломойский, то я напомню, что именно он получил контроль над Центрэнерго сразу же после выборов в 19-том году. Компанию возглавил его менеджер Владимир Потапенко, которого ИгорьВалерич везде называл понятным и простым.
Вот тогда и начался грабёж госпредприятия. В полный рост. Весь уголь для ТЭС Центрэнерго закупалось через фирмы-прокладки, оформленые на людей Коломойского.
Электроэнергия продавалась в одни руки оптом и со скидкой в 15% ферросплавным заводам. А чтобы ни у кого не возникало вопросов, ИгорьВалерич выдал на гора фото из кабинета преЗедента.
-«Глядите, пацаны, как я могу!»
Так из прибыльной в 2018 году компании Центрэнерго быстро становится убыточной и уже в 2019-том году получает убыток в минус 2 миллиарда гривен.
Предприятие грабили до февраля этого года, пока уже ДБР с автоматами, поддавшись общественному давлению после вереницы расследований, не вмешалось и не заменило насильственным образом «понятных профессионалов» на не очень понятных Коломойскому менеджеров.
Но и это ещё не всё.
Перед увольнением людей Коломойского, чтобы скрыть масштабы грабежа, был подписан договор на продажу золошлака (это отходы такие на ТЭС, раньше никогда не продавались) на 25 лет вперёд. И благодаря этому удалось подтасовать финансовую отчётность и уменьшить убытки хотя бы на бумаге.
Сейчас Центрэнерго практически остановлено. По состоянию на 11 ноября работает только 3 из 23 энергоблоков. Остальные на ремонте и без угля.
Запас угля у Центрэнерго 66 тысяч тонн. Это в 4 раза меньше за предыдущие годы в этот период.
ИгорьВалерич фактически уничтожил государственную энергетическую компанию. И теперь вся страна на своей шкуре прочувствует результаты работы «понятных и простых профессионалов». Это как новые лица в политике, только с холодными ногами и на собственной жопе. Оптом.
А при Порошенко лучше было? Ну как бы вот: аудит от «Baker Tilly»
2016 год — прибыль 387 миллионов гривен.
2017 год – прибыль 1,891 миллионов гривен.
2018 год — прибыль 489 миллионов гривен.
И всем было тепло, светло, мухи не кусали.
2019 год – рекордные убытки составили 1 миллиард 979,54 миллиона гривен.
2020 год – убытки 779 миллионов гривен.
Выводов готовых не будет. Теперь всё сами.

Елена Подгорная

Мер Києва Віталій Кличко заявив про недостатність запасів енергоресурсів і попередив про можливі віялові відключення світла у столиці.

«Столиця виділила 2 мільярди гривень із бюджету міста, аби покрити різницю вартості газу теплопідприємствам, щоб цього опалювального сезону тарифи на тепло і гарячу воду для населення не підвищувалися. Але, в нас є інша критична ситуація. Ми знаємо, що з 12 великих теплогенеруючих підприємств країни на 10 – недостатні запаси енергоносіїв. І ця ситуація, у разі великих морозів, може призвести до віялових відключень, чого не було багато років», – наголосив Віталій Кличко.

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 23.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 23.04.2025 1. росія розпродає свій газ Китаю зі знижкою майже 40%…

3 часа назад

Світлана Москвич: Ненавиджу цю війну

Світлана Москвич: Ненавиджу цю війну. Ненавиджу цей тиловий цирк. Ненавиджу це все є*буче «патріотичне шоу» на крові пацанів. Пацани гинуть.…

3 часа назад

Найпростішою поступкою для Зеленського має бути Крим, — радник Трампа Сакс

Радник президента США Дональда Трампа з питань штучного інтелекту та криптовалют Девід Сакс вважає, якщо президент України Володимир Зеленський не…

4 часа назад

Новости из США. 22 апреля 2025

Новости из США. Вторник, 22 апреля 2025. • Рубио не едет в Лондон и что стоит за американскими предложениями •…

4 часа назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 24.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 24.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

4 часа назад