ЕКСРАДНИК ЗЕЛЕНСЬКОГО НОВІКОВ ПРО ДИПЛОМАТІЮ ОП І ПОМИЛКИ БАНКОВОЇ У ВІДНОСИНАХ ЗІ США

135

Розмова Андрія Єрмака та Руді Джуліані сформувала підхід до відомої розмови Зеленського і Трампа влітку 2019. Про це розповів колишній радник президента Зеленського Ігор Новіков.

Він був присутній під час скандально відомої розмови адвоката Трампа Руді Джуліані та радника Володимира Зеленського Андрія Єрмака. Новіков розповів, до першої розмови Володимира Зеленського з Трампом готувалася уся команда на Банковій, інформацію отримували від дипломатів і узгоджували спільні позиції. Домовилися, що під час розмов з Джуліані має бути щонайменше ще один додатковий слухач.

Ігор Новіков в Офісі президента відповідав за так званий «холодний душ» – щотижневий збір та аналіз публічної критики – для президента у перші місяці на посаді, згодом він займався дипломатичними відносинами між Україною та США у перехідний період.

Саме Новіков у січні 2021 року злив американським ЗМІ розшифровку розмови Єрмака і Джуліані, а ще розповів про спроби радника Трампа натиснути на Україну і вимагати розслідування справи компанії «Бурісма». У ній працював членом наглядової ради син Джо Байдена Гантера. Команда Трампа намагалася використати цю історію як компромат на конкурента під виборчих перегонів 2020.

У розмові від 22 липня 2019 року з Джуліані Єрмак погоджується виконати все, про що говорив радник Трампа. Водночас згодом розслідування так і не продовжили.

Новіков запевнив: «Розмова до певної міри сформувала підхід до розмови із Трампом. Фразу «наступний генпрокурор буде на 100% моя людина» вперше сказав Руді Джуліані саме під час розмови з Єрмаком. Згодом у розмові з Трампом Зеленський її лише повторив».

З розшифровки стає зрозуміло, Андрій Єрмак розмовляв ламаною англійською мовою і обіцяв, що комнада Зеленського «буде готова того ж дня одразу з скоординувати, прокомунікувати, почати роботу і розслідувати» все, що у розмові перелічив Руді Джуліані. Мова саме по розслідування справи «Бурісми».

«Усі червоні лінії для цієї розмови були розставлені під час підготовки до цієї розмови. Так, так сталося, і це питання до Андрія Єрмака, чому він ці червоні лінії перейшов. Незалежно від того, зробив він це умисно чи випадково, в Андрія Борисовича залишається можливість довести, що він патріот України. Для цього просто потрібно написати заяву. Світ клином не зійшовся у цьому кабінеті на другому поверсі Офісу президента», – вважає Ігор Новіков.

Колишній радник Зеленського розповів, після інавгурації на Банковій саме Андрій Єрмак взяв під контроль дипломатичну роботу: «На момент розмови з президентом Трампом це був усе ще той самий перехідний період. Нової команди в МЗС ще не було, тому більшу частину питань зовнішньої політики брав на себе Офіс Президента. Андрій вибрав для себе цей зовнішньополітичний напрям з ухилом у відносини з Росією та США».

Що такого прозвучало у цій розмові, як вона вплинула на телефонну розмову Володимира Зеленського та Дональда Трампа у липні 2019 року і як працювала дипломатія Офісу президента з перших днів Володимира Зеленського, Ігор Новіков розповідає в інтерв’ю для «5 каналу».

Марія Писаренко

Поделиться:
Загрузка...