3 лютого до Борисполя прилетів сьомий літак з американськими боєприпасами
Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков.
«Сьомий птах прилетів до Борисполя! Цього разу — 85 тонн бойових боєприпасів для гранатометів», — написав він.
Він назвав цю подію чудовою новиною й додав, що «найголовніше — це ще не кінець».
«Далі буде», — наголосив міністр.
The 7th 🇺🇸 bird landed in Boryspil! On this time — 85 tons of combat ammunition for grenade launchers. So, its a great news, but the most importantly — this is not the end! To be continued 🇺🇦🤝🇺🇸@WhiteHouse @USEmbassyKyiv @UKRintheUSA @DeptofDefense @ArmedForcesUkr pic.twitter.com/mu6CRVFXR6
— Oleksii Reznikov (@oleksiireznikov) February 3, 2022
- Раніше повідомляли, що 22 січня Україна отримала першу партію безпекової допомоги від Сполучених Штатів Америки, загальна вартість якої становить $200 млн. 23 січня до України прибуло 80 тонн військової допомоги від США
- Згодом, 25 січня, в Україну прибула третя партія військової допомоги від США. 28 січня в Україну прибула четверта партія допомоги — 81 тонна американських боєприпасів.
- 31 січня в Україну зі США прибув п’ятий літак із боєприпасами. А 1 лютого до України прилетів шостий літак з американськими боєприпасами.
На фото оприлюднених міністром можна побачити побачити палети з коробами, схожими на короба із 40-мм гранатометними пострілами, які вже постачалися у складі минулих партій. У кожному такому коробі 32 постріли з’єдані ланками M16A2 у стрічку.
Нагадаємо, що восени 2021 року, США передали Україні партію 40×53 мм пострілів M430A1 HEDP з універсальною уламково-бронебійною гранатою (здатна пробити 76-мм сталі) для автоматичних гранатометів типу Mark 19. Що стало відомо завдяки оприлюдненню фото з маркуванням вантажу.
P.S.
Високоточне озброєння та техніка, які Україна отримує від міжнародних партнерів, посилено охороняється, що є однією з умов співпраці. Вже найближчим часом Україна продемонструє «новинки», яких раніше ЗСУ не отримували.
Про повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, відповідаючи на питання Укрінформу щодо охорони та зберігання озброєння, які постачаються міжнародними партнерами.
«Особливий режим охорони на місцях зберігання військового озброєння і техніки партнерів — він посилений. Це, в тому числі, умови нашого співробітництва зі Сполученими Штатами, Великою Британією. Адже отримання засобів ураження і захисту високочутливих технологій, таких як Javelin (протитанкові керовані ракети. – Ред.) або NLAW (протитанкові гранатомети. – Ред.) – є умова, що вони зберігаються в особливих місцях під контролем. І наші партнери мають право перевірити чи дійсно ми виконуємо ці умови. Як ви бачите нам довіряють і продовжують збільшувати поставки «джавелінів», «нловів», і ми чекаємо деякі цікавинки, про які повідомимо пізніше, які раніше Україна не отримувала. Ми точно будемо все зберігати в належних умовах і в руки ворогу вони не потраплять», — запевнив міністр.