Категории: Политика

Дипломатичні скандали та провали були тільки справою часу

Після призначень сексологінь послицями в країни НАТО — дипломатичні скандали та провали були тільки справою часу, щоби їх спрогнозувати не треба бути серйозним аналітиком-міжнародником.

Цей тренд на примітивізацію всіх сфер держави (в тому числі такої консервативної як дипломатична) просто не може привести ні до чого іншого, не знаю хто чого очікує від пошуку «нових ліц» на посади послів за оголошенням (буквально).
……………..
Тільки не треба думати, що це процес некерований, комусь дуже вигідно тримати Україну на дистанції від цивілізації, навіть в умовах війни на знищення.
Ну, а народу це подадуть як «ламаніє сістєми» і вбиватимуть маячню про «слабке НАТО», та взагалі тут теж «хуже нє будєт».
Практика показує — будєт.
Валерій Прозапас

.

На Заході є одиниці лідерів, які можуть вийти на Зеленського в обхід Єрмака й без попередніх узгоджень. А може вже й один — Анджей Дуда. Був раніше ще Борис Джонсон, але він склав повноваження, а тепер уже й не приховує розчарування. І, коли враховуємо цей факт, то деякі події стають зрозумілішими. Кріт напередодні саудійської змови (рімейк невдалого Копенгагена) активно сварить Україну з найкращими союзниками. Найперше, з Великою Британією, Німеччиною, Францією… Із США боїться, лише стиха підгаджує. Але є ще Польща та Литва. З Литвою ще очікуємо, адже президент Науседа прямим текстом при людях вказав Зеленському, щоб той позбувся кротів. А поки зрежисували випад проти Польщі.

Польський президентський речник фактично повторив фразу Бена Воллеса про невдячність зелених хамів. Там були якісь недавні причини. От коли в Польщі дійсно звучали неприйнятні реваншистськівипади проти України, наша влада мовчала. А тут усе в межах коректності. Але в Єрмака вже давно чекали нагоди. І кріт миттю віддав наказ Сибізі виступити із зверхньо-звинувачувальною заявою. Узагалі, Сибіга для мене зараз — колосальне розчарування. Знав його і професійно, й особисто, як дуже фахового дипломата. Але ж оте сакраментальне «хто хоче їсти не просто хліб, а хліб з маслом…» Він виконав наказ у найнепристойнішій для такого рівня формі.

Але й цього для крота було замало. Він віддав своєму кишеньковому песику Кулебці  команду «Фас!» А той негайно викликав посла Польщі для відчитування. На це вже у Варшаві правлячі еліти буквально вибухнули гнівом. На цьому дружні стосунки можна було б вважати завершеними, але Дуда не Зеленський, він достатньо мудрий політик і державний діяч. І в нього, як я вже сказав, є прямий вихід на оце наше Зе в обхід кротової нори. Дуда розуміє, що доки війна, розбурхувати пристрасті й розвивати відторгнення щодо України не можна. Тому відчитав Зеленського непублічно. Думаю, що на особливо підвищених тонах.

Бо вже сьогодні появилася заява Бубочки, де він, підібгавши хвостика між задні лапки, розказує, як недопустимо створювати тріщинки між нашими народами. Навіть сакраментальну для поляків фразу «od morza do morza» приплів, щоправда, про наші дві країни разом. І вже ні капельки пацанячого апломбу. Це десь вийшло так само щиро, як у нього ж недавно було, що бруківкою не повоюєш. Але після таких заяв, коли з тексту видно, що стосунки були на межі крайньої кризи, треба когось звільняти: Сибігу? Кулебу? А найкраще б самого крота й провокатора Єрмака. Але ж наш Бубочка своїх не здає. Вони ж не патріоти чи захисники України якісь…

=======

Я перед цим написав трошки про те, як кротова нора пробувала засмоктати й погубити україно-польське стратегічне партнерство заразом із дружніми стосунками та максимальною підтримкою й допомогою. Відмітив, як після відвертого бикування проти союзників, раптово Зеленському довелося підтягнути хвоста й робити примирливі заяви. Думав, що на цей раз, принаймні, після прямого втручання Анджея Дуди конфлікт удалося загасити. Виявилося, що я надмірний оптиміст. Там забагато всього було наговорено. А про усілякі зловживання з розкраданням допомоги чи зерновими аферами й говорити зайве. Схоже, що Єрмак таки свого добився. Польська влада демонструє явне охолодження стосунків.

Польсько-українські відносини останнім часом погіршилися через висловлювання представників української влади, — заявило з цього приводу МЗС Польщі. Ні, звісно, можна випустити ту саму даму з ЦПК, що бикувала у Вільнюсі проти Салівана, або скомандувати Міші Ткачу, щоб той написав якийсь пасквіль про поганих невдячних поляків… От тільки від цього стане ще гірше. Нам відсікають союзників. І коли навіть у США терпець увірветься, в Зеленського вже буде записаний відосік, що всі нас зрадили й треба домовлятися з пуйлом за посередництвом та під гарантії ПАР і Сенегалу.

Історія з Беном Волесом та реакцією світу на хамстов Зеленського перед самітом НАТО у Вільнюсі  нічому українську владу не навчили.  Наші придурки не можуть зупинится. Хамство далі рулить дипломатацією. Навіть толератні поляки заговорили про те, що потрібно навчитись дякувати.  Замість того аби промовчати і тихенько виправитись наші придурки влаштовують розбірки. Це те ж само, що гасити вогонь бензином

Тарас Чорновіл

Американський телеканал CNBC повідомляє про численні випадки нехтування Києвом застережень і порад союзників: від ігнорування попереджень про неминучість російського повномасштабного вторгнення.
Напруга між вищим політичним керівництвом України та її західними партнерами вилізла на поверхню під час липневого саміту НАТО. Той факт, що Україна була за крок від відмови США декларувати спільне майбутнє України й Альянсу, підкреслює слабкі місця сучасної української дипломатії.
«За нинішніх умов Захід у будь-якому разі не зможе задовольнити всі забаганки Зеленського. Або Україна звузить і конкретизує свої запити до таких, які справді відповідають потребам і реаліям, або «втома» союзників від війни наростатиме», — передає CNBC.
В цьому контексті виглядає ганебним виклик посла Польщі до МЗС України. Польща відреагувала симетрично. У дипломатичній практиці виклик посла до міністерства закордонних справ держави означає наявність протиріч між двома країнами.
Сигнал, що подав ОП союзникам — не гідний, так не вчиняють із союзником.
Дмитро Биков

Вся «успішна політика» Зеленського зводиться до читання чужих текстів з листочка. Та навіть тут проблема. Якщо США та Євросоюз за власною ініціативою забезпечують Зеленському трибуни, намагаючись припудрити нікчемність лідора і показати своєму електорату хоча б таку «діяльність» Зеленського, то далі цих трибун справа не йде. Захотілось найвеличнішому трибуни на Євробаченні та врученні Оскара – не дали, йому натякнули, що він трохи береги сплутав і варто шукати політичні трибуни, а не розважальні. А тут біда.
Захотів виступити перед країнами Латинської Америки на саміті з ЄС, та латиноамериканці не забажали слухати його читання. Мало того, бажання отримати трибуну найвеличнішим перекреслили всю дипломатичну роботу ЄС по підтримці України. В знак протесту проти відвідин саміту Зеленським латиноамериканські лідери видалили з декларації саміту все, що стосувалось України. Та Зеленський не зупиняється і продовжує далі випрошувати трибуну. Він вже навіть натякнув, що йому зброї не потрібно, дайте тільки трибуну.
Тепер найвеличніший Боневтік має окрім м’ясорубки ще одну улюблену забавку трибуну. А що з цього має Україна? Одні проблеми. Бо очільника з дитячим розумом, дитячими прагненнями треба ще й бавити, треба витрачати чийсь час та ресурси на задоволення його забаганок, а наші потреби маємо вирішувати вкупі з дорослими дядями Заходу. Тільки от незрозуміло, чому в Зеленського Захід, який дає зброю ще й улюблену забавку, поганий і до нього постійно претензії у формі ультиматумів та наїздів, а от до країн Латинської Америки, Близького Сходу, Китаю, які зброї та трибуни не дають, претензій немає, зате є постійне намагання позаглядати в очі їх лідерам. Дивний підхід УЗеленського, існує дві дипломатії — бикування до тих, хто допомагає і улесливість до тих, хто нехтує інтересами України.

Последние новости

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 23.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

10 часов назад

Уражено центр космічного зв’язку у Московській області

Уражено центр космічного зв'язку у Московській області, полігон підготовки операторів БпЛА та логістичну інфраструктуру ворога. Результати ураження порту "Кавказ" ⚡️21…

1 день назад

Завод, що виробляє електроніку для російських ракет Іскандер та Х-101, уражено у Воронежі, — Генштаб

Сили оборони уразили у Воронежі завод із виробництва електроніки для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101. Про це повідомив Генштаб ЗСУ. Для…

1 день назад

Постачання Криму та удари України

2023 року тодішній міністр оборони РФ Шойгу заявив, що російським військам на українському фронті  щодня потрібно 10-15 тисяч тонн палива та…

1 день назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 20-21.06.2026​

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 20.06.2026​ 1. Удари українських дронів по паливній інфраструктурі призвели до втрати…

1 день назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 22.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

1 день назад