Димова завіса: Які провали влади затуляє секс-брехня Яременка

41

В хаосі секс-скандалу, який переріс у питання політичної брехні одного з провідників «Слуги народу», потонули критично важливі для країни процеси

Скандал навколо депутата Верховної Ради від «Слуги народу» Богдана Яременка, якого заскочили в ролі «папіка», що формує пул своїх утриманок прямо під час сесійних засідань парламенту, і який написав заяву про звільнення з посади голови Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики, затьмарив багато інших подій.

Провал з НАТО

Знакова подія на зовнішній арені залишилася практично непоміченою широким загалом. Йдеться про відмову Україною від негайного подання заявки на отримання Плану дій щодо членства в НАТО. Ця відмова, яку по черзі озвучили представники міністерства оборони, МЗС, а також віце-прем’єр з питань євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, явно є чітким і усвідомленим рішенням «зе-команди».

Причини відмови в розмові з генсеком НАТО Столтенбергом сформулював той-таки Кулеба: «Україна виходить з того, що заявка на отримання Плану дій щодо членства, подана у 2008 році на саміті в Бухаресті, залишається чинною… Учасники саміту підтримали заявки України та Грузії і доручили своїм главам МЗС ухвалювати подальші рішення щодо ПДЧ».

З одного боку, певна логіка в усій цій історії ніби і є – навіщо подавати заявку, якщо попередня була підтримана? І якщо підтримання нової завдяки позиції Угорщини має неоднозначні перспективи?

Втім, тут все зовсім не однозначно. Оскільки в 2010 році було прийнято закон «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики України», який передбачав позаблоковий статус нашої держави. І, за бажанням, цей закон цілком можливо розцінити як відмову від курсу на вступ до НАТО.

Розведення військ

Під шум секс-скандалу відбулося і розведення сил у Золотому Луганської області, про що прозвітували вже і з українського боку, і з боку сепаратистів. 

Міністр оборони Андрій Загороднюк заявляє, що розведення сил і засобів у районі м. Золоте Луганської області вже завершене, а територія перебуває під контролем Міністерства внутрішніх справ України.

«Зараз уже практично воно завершене, і повністю територія перебуває під контролем міністерства внутрішніх справ», — сказав міністр оборони Андрій Загороднюк на брифінгу в Києві у п’ятницю.

«Сьогодні, 1 листопада, Народна міліція завершила, відповідно до плана-графіка, погодженого в Мінську, відновлений процес розведення сил і засобів на ділянці № 2 «Золоте . Про що було повідомлено представників (Спеціальної моніторингової) місії ОБСЄ, яка здійснювала моніторинг на ділянці розведення сил і засобів», — заявив «полковник» бойовиків «ЛНР» Михайло Філіпоненко. 

Вуличні протести

Баришні Яременка витіснили з інформаційного простору і соціальні протести, які вирували в ці дні під владними установами в Києві. А тим часом на вулицях ми вже побачили вчителів, аграріїв, ФОПів. Чекаємо на профспілки, які категорично проти нового Трудового кодексу. 

Тим не менш, владі не варто думати, що протести проти новітніх «реформ» вже вщухли. Негатив поступово накопичується і дедалі більше може бути використаний проти і уряду Гончарука, і самого президента Зеленського.

Данія дозволила «Північний потік–2»:

Глибоко у стрічках новин потонула і Данія, яка таки дозволила у своїх водах прокладати труби «Північного потоку — 2». Раптом стало зрозуміло, що «Північний потік — 2» буде готовий за лічені місяці, а інструментів протидії цьому в України практично немає.

Перспективи для України маловтішні. Росія має завершити обхідні трубопроводи вже в 2021 році, і це позбавить Україну $3 млрд за транзит російського газу. Згодом Росія зможе викручувати Україні руки і диктувати умови прокачки газу. Або взагалі забути про український транзит. Нам доведеться або продовжувати утримувати свою газотранспортну мережу у працездатному стані в надії отримати бодай мінімальні обсяги газу на транзит від Росії, або скласти лапки і порізати ГТС на металолом. 

Аграрна реформа і «барон» Сольський

Аби земельний комітет почекав пару днів і провів своє секретне засідання, на якому було протягнуто лоббістський проект аграрної реформи, це зухвале рішення за завісою яременських походеньок взагалі б могло залишитись непоміченим.

Тому окремі спостерігачі ще пам’ятають, як комітет з питань аграрної та земельної політики, кулуарно провів засідання, на яке запросили лише лояльних депутатів і затвердив проект закону, який фактично дискримінує одних гравців ринку і ставить у вигідне становище інших.

Підступний проект керівника комітету Миколи Сольського передбачає, що придбати дуже значну частину найбільш плодючої і зручної в обробці землі зможуть ті самі латифундисти (і байдуже чи вони вітчизняні, чи іноземні, оскільки все одно часто перебувають у залежності від іноземних корпорацій).

Більше того, для них створюються тепличні умови: їм не потрібно викладати відразу великі суми грошей за ділянки, адже в них є як мінімум чотири роки ексклюзивних прав, протягом яких вони навряд чи випустять з рук ті наділи, що вже є в оренді. Протягом цього часу зародковий ринок землі можна «опустити» до мінімуму і реалізувати «опціон» по найнижчій ціні.

Війна кланів в «Слузі народу»

Під уламками кар’єри та особистого життя керівника міжнародного комітету Ради виявилися поховані інші резонансні скандали в «Слузі народу», які турбували українців до того. Тим не менше внутрішньовидова боротьба у владній команді триває. Окремі групи впливу всередині владної команди вже почали оформлюватись у клани і відвойовувати своє місце під сонцем.

Так, практично сконав в інформаційному просторі скандал з потенційними хабарями в фінансовому комітеті і доларові доплати у конвертах слугам народу. 

Справи Рябошапки

Тим часом варто було б приділити увагу і генеральному прокурору Руслану Рябошапці, якого деякі з колег вже підозрюють у «продажах» кримінальних справ і навіть ініціювали збір підписів за його відставку. Приводом стало закриття справи щодо детектива НАБУ, який є причетним до справи сина колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

«Генпрокуратура остаточно втрачає довіру. Закрито справу проти детектива НАБУ, який «злив» кримінальну справу проти сина Свинарчука-Гладковського», – написав народний депутат із фракції СН Олександр Дубінський.

За словами Дубінського, «Рябошапка спробував прикрити цю історію зверненням щодо зняття недоторканності з Дубневича».

«Хоча ще недавно відмовлявся підписувати йому підозру через нестачу доказів і ризик розвалити справу в суді», – обурився нардеп.

Дифтерія в Україні

Навіть шкурні інтереси мільйонів українців, що перебувають під дифтерійною загрозою, були заглушені тілесними потребами тепер вже широко відомого депутата.

В Ужгороді госпіталізували трьох студентів з дифтерією, а ще дванадцять виявилося носіями токсикогенного збудника хвороби. У столичному ліцеї №303 на Позняках небезпечне захворювання підхопив один з учнів.  Однокласників хворого відправили на карантин. Згодом у столиці підтвердився ще один випадок захворювання, дифтерію діагностували у мешканки Харкова.

У Тернопільській області підтверджено випадок дифтерії у 47-річного чоловіка, якому у 2015 році зробили щеплення.

При цьому очільниця МОЗ Зоряна Скалецька стверджує, що епідемії захворювання у країні немає.

Опалювальний сезон

Ще одна резонансна тема заглухла через парламентську полуничку – зрив опалювального сезону. Кілька міст в Україні залишаються без тепла. Тривоги додає той факт, що мери окремих міст, розуміючи «бесперспективняк» вирішення проблеми, складають повноваження.

Загальне враження від готовності України до опалювального сезону складається не надто оптимістичне. Зношеність інфрастркутури і наявність величезної кількості боргів в системі виробництва та постачання тепла дозволяють говорити про наявність великої кількості критичних точок, де може проривати у найнеочікуваніший момент. 

Спеціалісти передбачають, що одного сезону, а таким може стати і нинішній, вал технологічних та фінансових проблем може призвести до ланцюгової реакції, коли міста «падатимуть» одне за одним.

***

Короткоплинність життя окремих інформаційних приводів та скандалів дозволяє говорити, що пройде кілька днів і скандал щодо нардепа Яременка вляжеться. І ми забудемо про цього невдаху доки черговий «порядний хлопець» не засвітиться на якійсь гей-вечірці у шкіряному кашкеті.

І тоді ми витягнемо історію Яременка у бекграунди своїх публікацій як приклад хоч і роспусного, але принаймні традиційно орієнтованого гультяя. Як сьогодні Кива на фоні Яременка вже здається «безневинним дрочером». Хоча ще пару тижнів тому здавався «демонічним мастурбатором».

Антон Коломойцев

Поделиться:
Загрузка...