Депутати у Львові вимагають від Зеленського відмовитися від мови країни-агресора

68
Депутати Львівської облради вважають, що президент зобов’язаний повністю виключити російську мову з ужитку в публічних сферах

Депутати Львівської обласної ради проголосували за звернення до президента України Володимира Зеленського із закликом не ігнорувати статус державної мови та використовувати українську в своїй публічній діяльності.

На думку депутатів, частина публічних виступів Зеленського відбувається без дотримання законодавства про обов’язкове використання державної мови в коментарях та інтерв’ю, що порушує права громадян на отримання такої інформації та її розуміння.

«Згідно зі статтею 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова. Отже, українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (ч. 5 ст. 10 Конституції України)», — сказано в зверненні.

Таким чином, положення Конституції України зобов’язують застосовувати державну українську мову як мову офіційного спілкування посадових і службових осіб при виконанні службових обов’язків. А рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

«Крім цього, ми, депутати Львівської обласної ради, вважаємо, що президент держави, що воюює, зобов’язаний повністю виключити російську мову з власного вживання в публічних сферах суспільного життя, як офіційну мову Росії – держави-агресора. Незважаючи на очевидне порушення встановлених законодавчих норм, просимо Вас, Президенте України, не допускати цього надалі і в своїй публічній діяльності користуватися державною українською мовою», — йдеться в зверненні.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», 15 травня його підписав Порошенко і 16 травня він був офіційно опублікований. Він набуває чинності 16 липня, а деякі його норми – пізніше.

Поделиться:
Загрузка...