ДБР допитає усіх моряків у справі про перехід кораблів через Керченську протоку

166

Державне бюро розслідувань (ДБР) має намір отримати свідчення всіх моряків у рамках розслідування кримінального провадження, яке стосується можливого здійснення кримінального правопорушення посадовими особами під час переходу кораблів ВМС через Керченську протоку в листопаді 2018 року, заявив директор бюро Роман Труба.

«Я запевняю, що ми не досліджуємо дії моряків, ми досліджуємо дії щодо керування морськими судами в Керченській протоці», — сказав Труба на брифінгу в середу в Києві.

За його словами, нині тривають експертизи.

«За результатами експертиз ми дуже швидко дамо остаточну відповідь, чи були дії керівництва держави у рамках закону», — додав директор ДБР.

Що стосується допитів моряків, то, за словами Труби, вони проводяться для встановлення реальної картини тієї ситуації, яка тоді відбувалася, — «хто давав вказівки, якого характеру надходили вказівки».

«Для цього ми маємо допитати людей. Це слідчі дії, які є в кожному кримінальному провадженні. Без них встановити реальну та об’єктивну картину неможливо», — сказав він.

При цьому директор ДБР повідомив: «Не всіх моряків допитано. Ми допитали лише кількох, і їх допити проводилися лише після дозволу медичних працівників. Ми розуміємо стан кожного моряка, тому значну частину допитів моряків ми відклали на пізніший період».

За його словами, частина моряків поїхала до родичів. «Ми намагатимемося отримати свідчення в усіх без винятку моряків», — наголосив Труба.

Як повідомлялося, російські прикордонники 25 листопада 2018 року затримали із застосуванням зброї в районі Керченської протоки український буксир «Яни Капу» та малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», що прямували з Одеси до Маріуполя.

interfax.com.ua

P.S.

Кто там радовался тому, что «Зеленский вернул мальчиков-моряков домой»?
Вот Роман Труба тоже этому рад. Теперь их можно допросить. Знаете за что? «За незаконное пересечение границы РФ».

То, что от самой новости веет затхлым сталинизмом, это даже не самое страшное, как по мне. Тогда ведь тоже всех бойцов красной армии, попавших в плен, после освобождения отправляли то в штрафбат, то в ГУЛАГ. От этой новости веет грязной порнографией, когда Моника в угоду Путину готова не только сама подставляться со всех сторон, но и подставлять нашу страну. Унижать героев, которые отстаивали наш суверенитет.

Допрос украинских моряков будет проходить в рамках дела о госизмене. По словам директора украинского??? Государственного Бюро Расследований Трубы, данный допрос просто необходим «для установления обстоятельств события».

Слов нет. Для узеленских проход через Керченский пролив – это нарушение границы РФ, а выполнять приказ – это госизмена.
Что дальше? Капитуляция и выдача моряков назад в РФ как военных преступников?

Олександр Дедюхін

Поделиться:
Загрузка...