Категории: Мнение

Це не перемовини, а договорняки

Все що відбувається зараз в Саудівській Аравії, це не перемовини, а договорняки.
Справжні тьорки з мутняками, як в старі недобрі 90-і, коли бандити приходили до тебе і дуже логічно на пальцях доводили, чому ти їм должен просто по факту свого народження.
Українське суспільство повністю виключене з процесу перемовин. Ми не знаємо, про що домовляються сторони і як ці домовленості вплинуть на Україну, наше життя, майбутнє.
Така невизначеність і є метою цих договорняків. Розрахунок путіна на те, що українське суспільство стомиться чекати жахливого кінця і погодиться на будь який варіант капітуляції.
Ці сценарії досить очевидні. Думаю в офісі президента це також розуміють. Єдине, чого я не розумію, це для чого Україна грає не в свою гру?
Давно очевидно, що посередник повністю на стороні росії. Так само очевидно, що ціль договорняків путіна і Трампа – розвести Україну на капітуляцію, бо перемогти її військовою силою не виходить.
То якого біса ми з вами приймаємо у цьому участь? Для чого ми граємо у підворітні з двома досвідченими шулерами в наперстки, а на кону наше життя?
З тієї скупої інформації, яку я бачив за підсумками договорняків, Трамп протискає поступки росії у Чорному морі, з якого російський флот загнали далеко за буйки.
Який наш національний інтерес прийняти такий договорняк? Всі ж розуміють, що росія не зупиниться, поки не зазнає критичних втрат. То для чого давати їм можливість відновитися?
З кожним днем цей «мирний» процес з істериками Трампа і його підх#йлят викликає все більше і більше питань, на які я не знаходжу відповіді.
.
Що чекає на Трампа? Загравання з Кремлем веде до краху чи неминучого удару у відповідь?
Переговори в Саудівській Аравії – це не просто чергова пустопорожня балаканина. Це момент, коли стало очевидним: путінська тактика затягування війни більше не працює так, як хотів Кремль. Російська делегація приїхала з ультиматумами – заберіть війська, віддайте території, визнайте анексію. Американці вислухали, подякували і нічого не пообіцяли. Ніяких поступок, ніяких гарантій, ніякого плану, який би допоміг Путіну врятувати обличчя.
Замість того, щоб отримати хоча б якусь фіксацію своїх територіальних загарбань, Росія отримала ще більший розкол між Білим домом і Кремлем. Трамп, його радники, республіканський істеблішмент можуть скільки завгодно намагатися загравати з Москвою, але є фундаментальні речі, які змушують їх змінювати курс. І головна з них – американська публічна думка.
Американці ненавидять Путіна. Трамп може говорити про “мирне врегулювання”, але навіть його ядерний електорат не підтримує ідею просто здати Україну. А якщо він почне гнути цю лінію, його рейтинги продовжать валитися – що вже відбувається. Власна партія починає відвертатися від нього: республіканці в Сенаті чітко заявляють, що тиск на Росію має зростати, заморожені активи Кремля треба пустити на фінансування України.
Республіканці в Сенаті закликають адміністрацію Трампа до жорсткіших дій проти Росії. Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, один із ключових членів Комітету збройних сил, прямо заявив: «Путін – це ворог, і якщо ми дамо йому виграти, це означатиме катастрофу для Америки». До нього приєднався сенатор Джон Тун, заступник лідера республіканців у Сенаті, який наголосив, що «використання заморожених російських активів для допомоги Україні – це єдиний правильний шлях».
Ці заяви не просто слова, а частина серйозної стратегії: у Сенаті готуються законодавчі ініціативи, які можуть змусити Білий дім активніше діяти проти Кремля. І це не поодинокі голоси. Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл теж дав чіткий сигнал: «Америка не може дозволити собі поступки диктатору».
Ця позиція створює тиск на адміністрацію Трампа, яка намагається балансувати між старою риторикою «налагодження відносин» і жорсткою реальністю, в якій більшість американців бачать у Путіні ворога. Останні соціологічні опитування Gallup та Pew Research Center показують, що понад 70% американців негативно ставляться до російського президента, а серед виборців-республіканців цей показник все ще перевищує 60%.
Ключовий момент – фінансові ринки. Як тільки стало відомо, що переговори США-Росія в Саудівській Аравії провалилися, фондові індекси в Москві впали, зокрема, акції «Газпрому» втратили 3,2%, «Роснефти» – 2,8%, а загальний індекс Мосбіржі просів на 4,5% за день. Це чіткий сигнал, що російські «еліти» розраховували на м’який підхід Вашингтона, але замість цього отримали черговий удар.
Що далі? Трамп хотів зіграти роль миротворця, але тепер у нього немає вибору: якщо він хоче зберегти рейтинг, йому доведеться йти на жорсткіші кроки. Під тиском республіканців і загального суспільного настрою він або почне реальну гру проти Кремля, або втратить контроль над ситуацією.
Ігор Савчук
Це про такий результат хвастався Трамп?
Кремль опублікував власну заяву після російсько-американських перемовин, з якої випливає, що рф погодиться забезпечувати безпеку в Чорному морі та не атакувати цивільні судна тільки у випадку зняття санкцій.
Зокрема, вони вимагають:
•зняти санкції “Россєльхозбанку” та інших фінансових установ, їх підключення до SWIFT;
•скасувати обмеження на торгове фінансування;
•зняти санкції з виробників і експортерів продовольства та добрив, а також страхових компаній, які працюють із цими товарами;
•скасувати заборону на обслуговування російських суден у портах;
•зняти обмеження на постачання в росію сільськогосподарської техніки та інших товарів, пов’язаних із продовольчим виробництвом.

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 03.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 03.05.2025 1. росія — світовий лідер за кількістю санкцій. - З…

7 часов назад

«Птахи Мадяра» відзвітувалися за свою роботу у квітні ВІДЕО

За словами комбрига 414 обр ПМ, в середньому на знищення одного "йоблика" витрачалося 24 хвилини. А якщо стисло, результати бригади…

7 часов назад

Війська РФ окупували Зелене Поле та просунулися біля Нового і Новомихайлівки

Війська РФ окупували Зелене Поле на Донеччині та просунулися біля двох населених пунктів у Лиманській громаді. Про це повідомили аналітики проєкту DeepState.…

8 часов назад

​​ХТО ВИГРАВ ДРУГУ СВІТОВУ?

Президент США Дональд Трамп оголосив про намір святкувати 8 травня як День перемоги у Другій Світовій війні і заявив що…

8 часов назад

Александр Кушнарь: Морские дроны ВСУ сбили два истребителя РФ

 Фото морського дрона Magura 7 з ракетами AIM-9M. Фото: Naval News  

8 часов назад

Новости из США. 3 мая 2025

Новости из США. Главное к концу недели. Суббота, 3 мая 2025. Сегодня в выпуске: • Соглашение «о минералах»: что здесь…

8 часов назад