«Це не навчання»: в Пентагоні стурбовані нарощуванням військ РФ поблизу кордону України

182
США стурбовані нарощуванням російських військ поблизу кордону України, заявив чиновник американського оборонного відомства

Про це він сказав в коментарі CBS.

Він уточнив, що таку ситуацію можна було б пояснити навчаннями, проте Росія не оголошувала про якісь навчання в регіоні.

Американці мають різні оцінки того, скільки додаткових російських військових стягнуті до кордону, пише NYT, помічаючи, що один з чиновників сказав виданню про приблизно 4000 додаткових військових.

30 березня головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що уздовж державного кордону України розміщені 28 батальйонних тактичних груп зброєних сил РФ, що розцінюється як серйозна загроза нацбезпеці.

Нагадаємо, напередодні у Кремлі заявили про загрозу небезпечного силового сценарію на Донбасі.

P.S.

По всіх ближніх до України областей держави-агресора фіксують військову техніку яка рухається або до Ростовської області, або до окупованого Криму.
Такий рух відбуваться вже більше двох тижнів. Мережа просто кишить подібними відео і з залізниці, і з повітря, і на автомобільних шляхах. Це свідчить про те, що Росія готувалась і готується до війни або можливої ескалації не лише на території Донбасу, а і ймовірно на лінії розмежування з окупованим Кримом.
Занепокоєння викликають також й інші відрізки роздону з РФ.
Сьогодні ж про це почали говорити і в Пентагоні. Вони також бачать підозрілу активність попри відсутність планових навчань на території південного заходу РФ. Тобто однозначно треба бути готовими до ескалації та маскштабних провокацій з боку московського ворога.
В цей же час Україну обговорюють БЕЗ України Путін, Меркель та Макрон. В цей же час, Зеленський досі не скликає РНБО конкретно по цьому питанню. В цей же час у нас громадяни РФ стають народними депутатами, а реакції від СБУ та ОП жодної.
Я не залякую і не пропоную впадати в паніку. Пропоную бути готовими, що мала б робити влада. Але 2 роки ми чули про «мир» і «перемир‘я», про «домовитись посередині» та «заглядання в очі». Два роки, котрі були викинути у смітник. Росія це знає і буде використовувати проти нас.
Поделиться:
Загрузка...