Чому наша влада прирікає нас жити в темряві?

342
Поляки проголосували за літній час, а ЗЕ без референдуму обрали для нас темний зимовий. ЗЕ на цьому тижні голосуватимуть за перехід на цілорічний «зимовий час».
Для українців це означає, що цілих півроку в Україні буде на годину скоріше наступати ніч. Вигідно це лише одному українцю – Ахметову, власнику ТЕС, які виробляють енергію для вечірнього освітлення країни.
На графіку генерації енергії я змоделювала, що таке перехід на «зимовий час». Отримала доказ руйнування енергобалансу, що обов’язково відобразиться в наших платіжках.
Як я змоделювала? Взяла графік енергобалансу 30 серпня 2020 року і внесла корективи, які будуть мати місце, якщо перейти на зимовий час.
Отож, що вийшло. Перше: потреба країни в додатковій генерації ввечері. Див. червона лінія споживання злетіла над кольоровими барханами різної генерації. Так сталося, бо в країні раніше включилося вечірнє освітлення і на годину змістилася генерація сонця.
Чим це буде покриватися? Як завжди, генерацією ахметівських ТЕС. Зверніть увагу, що 30 серпня 2020 року приріст роботи ахметівських ТЕС для покриття вечірніх піків починався з 19.30. Тепер буде починатися з … 16-тої. Бо за «зимовим часом» захід сонця в кінці серпня над Києвом о 18.40, а над Маріуполем темніти в кінці серпня буде взагалі трохи по шостій. Таким чином, буде нестача «зеленої генерації» ввечері, коли вона найпотрібніша, а також буде раніше включатися комунальне та побутове освітлення.
І так кожен день, протягом півроку, буде додатково заробляти Ахметов.
Однак, ще гірша ситуація буде з профіцитом енергії рано-вранці. Адже за «зимовим часом», сонце в кінці серпня буде сходити у Києві на годину раніше – о 5, а в Маріуполі – пів на п’яту. А згідно графіку споживання енергії, до 7 ранку країна мертво спить. На тлі того, що за останні роки в країні набудовано катастрофічно велику кількість сонячних електростанцій, які почнуть генерувати, поки країна спатиме, енергобаланс отримує дуже багато зайвої генерації. (На графіку зайва генерація – це все, що піднімається вище червоної лінії. Зелений горб – це зелена генерація).
Зайвої генерації було багато і минулого року, а зараз, завдяки «зимовому часу», стане ще більше. Грубо кажучи, через перехід на «зимовий час» у нас цілих півроку додається ціла щоденна година «холостої» зеленої генерації. А вона оплачується…
Непотрібна холоста «зелена» генерацію оплачується за найвищім «зеленим тарифом» — в середньому 5 грн за кіловат. Держава зобов’язана платити зеленим за генерацію, навіть якщо вона не потрібна, це умова «зеленого тарифу». А це означає, що щоденний додатковий час «холостої генерації» буде оплачувати споживач – простий українець.
Навіть, якщо влада не закладе ці витрати на холосту генерацію у цьогорічний тариф, однаково ми за неї заплатимо в інший спосіб через зростання цін, загальне економічне падіння, зменшення соцстандартів…. В минулому році за зайву і не зайву «зелену» електроенергію Україна розрахувалася державним боргом в один мільярд доларів («зелені» видали на цю суму державних облігацій, погашення яких через два роки). А це означає, що вартість зеленої електроенергії, в тому числі зайвої, буде закладена в платіжки через два роки.
Питання: навіщо плодити ще більше зайвої генерації переходом на зимовий час? Невже «зелена влада» не має проблем з енергобалансом? Має, ще й які… Уряд Гончарука наплодив «зелених», і це в купі з руйнуванням атомки так зруйнувало енергобаланс, що зимою довелося імпортувати електроенергію з Росії у великих об’ємах…
В цьому році «зелених» ще збільшилося, і це ще більше руйнуватиме енергобаланс, уряд знову буде з ними розплачуватися облігаціями (вже на 2 млрд доларів). Навіщо додатково погіршувати ситуацію переходом на зимовий час, що збільшуватиме об’єм зайвої вранішньої зеленої генерації і, навпаки, зменшить об’єм потрібної вечірньої?
Це просто ДУРНЯ! Невже справа лише в інтересі Ахметова?
Ахметов зараз має великий вплив на владу. Прем’єра Шмигаля називають людиною Ахметова. Тому не дивно, що такий шкідливий законопроект для країни і суспільства, зате вигідний для Ахметова, народили саме зараз.
А позаяк законопроект про перехід на цілорічний зимовий час ініціював представник Президента в парламенті Руслан Стефанчук, виходить, що це рішення Зеленського для Ахметова?
Переконана, якби Зеленський в своїй програмі кандидата в президента вказав, що він переведе країну на зимовий час, президентом його би не вибрали.
Адже, коли в Євросоюзі Єврокомісія провела онлайнреферендум з цього приводу, серед європейців переважна більшість проголосувала за перехід на літній час. Європейці адекватно оцінюють інтереси енергетики і власні витрати, які взаємопов’язані. А також європейці хочуть мати більше сонця в своєму житті. Польща переходить на літній час. За це проголосували поляки, 74%.
Чому наша влада прирікає нас жити в темряві?
Поделиться:
Загрузка...