Категории: Мнение

Чому Булгаков українофоб і сталініст

«– Да, с Вами Сталин говорит. Здравствуйте, товарищ Булгаков.
– Здравствуйте, Иосиф Виссарионович.
– Мы Ваше письмо получили. Читали с товарищами. Вы будете по нему благоприятный ответ иметь… А, может быть, правда – Вы проситесь за границу? Что, мы Вам очень надоели?
– Я очень много думал в последнее время – может ли русский писатель жить вне родины. И мне кажется, что не может.
– Вы правы. Я тоже так думаю. Вы где хотите работать? В Художественном театре?
– Да, я хотел бы. Но я говорил об этом, и мне отказали.
– А Вы подайте заявление туда. Мне кажется, что они согласятся. Нам бы нужно встретиться, поговорить с Вами.
– Да, да! Иосиф Виссарионович, мне очень нужно с Вами поговорить.»
Це діалог з телефонної розмови Сталіна з русскім пісатєлєм Булгаковим. Лист, про який згадується у розмові, було направлено Булгаковим уряду СРСР 28 березня 1930 року.
_____
У тому ж 1930 році відбувся сфабрикований процес над так званою «Спілкою визволення України». На лаві підсудних опинилися науковці, письменники, педагоги, студенти, лікарі. Метою процесу було довести співпрацю обвинувачених в інтересах Польщі, обґрунтувати майбутні політичні переслідування.
Невдовзі репресували майже половину членів та кандидатів у члени Спілки радянських письменників України.
Більшовики також розгромили Всеукраїнську академію наук — найбільше постраждали історики: 170 із 184 репресованих вчених представляли різні галузі історичної науки.
«Ніхто не хотів вчитися на історичному факультеті. Посилали в примусовому плані. Професорів заарештовували майже щороку, і студенти знали, що історія — це паспорт на загибель», — писав Олександр Довженко.
Тоді ж ліквідували незалежну від Москви Українську автокефальну православну церкву — тринадцять архієпископів та єпископів загинули у в’язницях, знищили вісім тисяч пам’яток церковної архітектури, що становило 65% усіх храмів України.
З особливою силою нова хвиля репресій охопила українське суспільство у 30-х роках.
З 240 українських письменників тоді зникло 200. Оголошували шпигунами і заарештовували філософів, художників, редакторів. Деякі діячі, не бажаючи зректися своїх поглядів, накладали на себе руки, як це зробили М. Скрипник та М. Хвильовий. Загалом, за деякими даними, у Радянській Україні в 1930-х роках було ліквідовано майже 80% творчої інтелігенції, через що цей період називають «Розстріляним відродженням».
_____
«Борьба с цензурой, какая бы она ни была и при какой бы власти она ни существовала, мой писательский долг…
И, наконец, последние мои черты в погубленных пьесах “Дни Турбиных”, “Бег” и в романе “Белая гвардия”: упорное изображение русской интеллигенции, как лучшего слоя в нашей стране…» — писав русскій пісатєль Булгаков кату та серійному вбивці української інтелигенції — Сталіну.
_____
5 квітня Булгаков пише ще одного листа особисто Сталіну: «Многоуважаемый Иосиф Виссарионович! Я не позволил бы себе беспокоить Вас письмом, если бы меня не заставляла сделать это бедность. Я прошу Вас, если это возможно, принять меня в первой половине мая. Средств к спасению у меня не имеется. Уважающий Вас Михаил Булгаков».
19 квітня 1930 року Булгаков був зарахований помічником-режисером до МХАТ.
Сталін два рази був на булгаковській п’єсі “Зойкіна квартира” і казав про неї: «Хорошая пьеса! Не понимаю, совсем не понимаю, за что ее то разрешают, то запрещают. Хорошая пьеса, ничего дурного не вижу”.
В лютому 1932 року Сталін подивився п’єсу Афіногєнова “Страх”, яка йому не сподобаласть… В розмові з представниками театру він зазначив: “Вот у вас хорошая пьеса “Дни Турбиных” — почему она не идет?”. Йому ніяково відповіли, що вона заборонена. “Вздор, – заперечив він, — хорошая пьеса, ее нужно ставить, ставьте”. У десятиденний термін було дано розпорядження відновити її постановку.
_____
Про майбутнє Києва, який Булгаков дуже сильно любив (не менше любив, ніж зараз щиро люблять русскіе «ліберали» та пропагандисти):
«Но трепет новой жизни я слышу. Его отстроят, опять закипят его улицы, и станет над рекой, которую Гоголь любил, опять царственный город. А память о Петлюре да сгинет».
_____
Квітень 2022 року.
Третій місяць повномасштабної війни росії проти України, війни на повне знищення української культури, нації, держави.
9-й рік новітньої російсько-української війни з анексією та окупацією українських суверенних територій.
Більше 300-т років геноциду, лінгвоциду, колонізації, комунізації, окупації, русифікації України московією.
31-й рік відновленої незалежності України та спроби відірватися, нарешті, від московії-росії назавжди.
Мій український Київ, столицю вільної, незалежної України русскій окупант обстрілює русскіми калібрами.
Українських жінок русскіє солдати ґвалтують на русском язикє.
Українських дітей русскіє окупанти розстрілюють на очах у їхніх батьків.
Українську мову русскіє кати забороняють в українських школах на українських територіях, які тимчасово окупують.
Українську історію зі славою Петлюри, Мазепи, Бандери та «Розстріляним відродженням» русскіє пропагандисти паплюжать та переписують.
І прямо зараз в Україні знаходяться ті, хто ЗАЩІЩАЮТ пам’ятник антиукраїнському русскому пісатєлю чекістсько-московського розливу — Булгакову, що стоїть в центрі української столиці.
Сталін вас похвалив би.
А ще путін, міхалков, медінскій і сурков.
Вони теж дуже люблять русского пісатєля Булгакова і русскій Кієв.
_____
Але коливання нового життя я відчуваю. Київ відбудують, знову оживуть вулиці, і здійнеться над величним Дніпром, оспіваним Шевченком, назавжди УКРАЇНСЬКА столиця. А пам’ять про товаріща Булгакова — згине.

Последние новости

Затримано агентку РФ, яка встановлювала «відеопастки» та готувала повітряний удар ворога по залізниці

Військова контррозвідка Служби безпеки запобігла новій спробі російської воєнної розвідки "перерізати" залізничну логістику Сил оборони на півночі України. Про це повідомляє пресцентр СБУ.…

54 минуты назад

Населення України через війну зменшилось на 8 млн

Демографічна ситуація в Україні погана, але під час війни вона не може бути доброю, оскільки скорочується народжуваність і підвищується смертність. А ще…

1 час назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 21.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 21.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

1 час назад

Трамп чекає відповіді від України щодо визнання Криму російським і відмови від вступу до НАТО

Цього тижня від України вимагають відреагувати на низку ідей адміністрації Трампа, зокрема пішовши на поступки Росії, включно з потенційним визнанням…

1 час назад

Шість років Зеленського: як влада проґавила підготовку до вторгнення

Рівно шість років тому шостий президент України здобув переконливу перемогу на демократичних виборах. Це голосування багато в чому було протестним:…

2 часа назад

Зеленський запропонував Путіну новий формат перемир’я

Президент України Володимир Зеленський пропонує Росії відмовитися від далекобійних дронових та ракетних ударів по цивільній інфраструктурі на 30 діб із…

14 часов назад