В Офісі президента знову заговорили про проведення виборів в Україні, припускаючи, що вони можуть відбутися через 6-9 місяців. Такий поспіх може означати лише одне – влада хоче влаштувати волевиявлення в умовах війни або відразу після її завершення, але без демобілізації військових, аби ті не змогли взяти в них участь.
Про це в етері “Прямого” заявив очільник Комітету виборців України Олексій Кошель.
“Звідки беруться такі цифри? Чесно кажучи, я не уявляю. Очевидно, що у владі достатньо серйозно обговорюють сценарії, коли можливе проведення виборів в умовах або воєнного стану, або перемир’я. На Конституцію ніхто не звертає увагу. Власне, я нагадаю, що дискусія триває вже більше року, починаючи з осені минулого року… Причина може бути лише одна. Зараз серед владних інституцій, хто користується найбільшою довірою? Військові, Збройні сили. Зверніть увагу, у них від 90 до 94% довіра. Це просто колосальні результати. Такого ніколи не було в українській історії. Плюс великі показники довіри у людей, які частково асоціюються з військовими”, – зазначив Кошель.
Тому, на його переконання, в Офісі президента вирішили провести вибори в умовах війни або відразу після завершення, але без демобілізації військових, аби ті не змогли взяти участь у волевиявленні.
“Популярність військових настільки велика, що цілком очевидно, що на парламентських виборах військові партії можуть розраховувати на 50% і більше голосів. А на президентських виборах людина, яка воювала, чи людина, яка в погонах, вона буде мати, очевидно, більше шансів, ніж чинні політики. І, зокрема, безальтернативно, у разі балотування генерала Залужного, очевидно, шанси Володимира Зеленського різко зменшуються”, – пояснює голова Комітету виборців України
“Саме тому проведення виборів в умовах війни, або відразу після завершення війни, коли демобілізація ще не відбулася – це, вибачте за глибоке порівняння, можливість нейтралізувати військових: от поки ви воюєте, ми тут швиденько без вас проведемо вибори. Я бачу логіку лише в цьому, отакий поспіх”, – резюмував Кошель.
Нагадаємо, нещодавно очільник Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю італійському виданню заявив, що вибори в Україні проведуть одразу після закінчення війни. За його словами, президент Володимир Зеленський хоче, аби всі солдати мали змогу голосувати, а також біженці, які зараз за кордоном. Але сьогодні ресурси мають йти на війну, – наголосив Єрмак. Натомість народний депутат від партії “Слуга народу”, брат спікера парламенту Микола Стефанчук, розповів польським журналістам, що вибори в Україні пройдуть через 6, максимум 9 місяців.
Тим часом, на думку Геннадія Друзенка, Офіс президента взяв курс на вибори у 2025 році. Адже з вуст глави держави нещодавно пролунали дві ключові заяви – про виплату “вовиної тисячі” та “прохання” до військових припинити “бусифікацію”. “Обидва месседжі свідчать, що Офіс Президента України бере курс на вибори вже в першій половині наступного року. Саме в цьому контексті ці новини варто розглядати та коментувати”, – наголошує Друзенко.
Близько трьох десятків бойових машин та півтори сотні штурмовиків втратила російська армія під час марної спроби масованої атаки на південному…
Німеччина передала українським військовим артсистеми Zuzana 2, більш як півсотні одиниць бронетехніки, піхотне озброєння, системи протиповітряної оборони тощо. Відповідне оновлення оприлюднили на…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Росіянам вдалось просунутись біля двох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог просунувся біля Котлярівки та Запоріжжя", - йдеться в…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 15.04.2025 1. рф втрачає статус енергетичної наддержави: уряд рф прогнозує обвальне…