ЧОГО ДОБИВАЄТЬСЯ ГЕРУС?

287

Вітаю всіх, ми дожилися до акцій шахтарів у столиці. Голова Незалежної профспілки гірняків Михайло Волинець повідомив, що 23 червня гірняки Донбасу приїдуть до Києва аби протестувати проти гармидеру, який склався у вугільній галузі.

Шахта «Південнодонбаська №1» у Вугледарі простояла більше 5 місяців. Шахта Мельникова, на яку держава закуповувала нове обладнання – і зараз платить по ньому кредит, вже 7 місяців на простої. Вугілля ніхто не хоче брати.

Парадоксальна ситуація склалася. За президента Порошенка, коли в Україні працювала тричі демонізована схема «Роттердам+» — вугілля коштувало 1700 грн. за тону, і шахти мали хай і невисокі, але доходи і постійну роботу. Нині – Порошенко не президент, «Роттердам+» героїчно переможений, і результати не забарилися. Ціна на українське вугілля злетіла до небес і шахтарі роботу втратили.

Ще шахтам не платять за вугілля УЖЕ відвантажене. І не платить… па-бам! «Центренерго» яке щойно стало фігурантом скандалу – фірми-прокладки пов’язані з олігархом Коломойським за півроку викачали з «Центренерго» біля 4 мільярдів грн. Для фірм Коломойського «Центренерго» гроші мав, для державних шахт – ні.

А тим часом головний борець зі схемою «Роттердам+», народний депутат «Слуги народу» Андрій Герус виявився одним з найбагатших нардепів Верховної Ради. Журналісти налічили в його декларації 38 мільйонів грн., не враховуючи квартир, автівок, незавершеного будівництва, боргових зобов’язань, неймовірно ефективної в бізнесі дружини (про єдине підприємство якої відомо лише те, що воно існує), тощо й тощо.

Про джерела доходів Андрія Геруса відомо багато. Ще в грудні 2019 р. нардеп Анна Скороход дала зрозуміти журналістам, що Андрій Герус отримав хабар за лобіювання законопроекту 2233, який фактично відкрив український ринок для імпорту електрики з Росії. «Пан Герус намагається таки відпрацювати ті гроші, які здобув за внесення цієї поправки ще два місяці тому», — заявили нардеп.

Щойно нардеп Гончаренко (ЄвроСолідарність) повідомив про схеми виведення коштів через фірми-прокладки, на операціях продажу електрики від державного «Київтеплоенерго» державній «Укрзалізниці». Депутат запропонував Андрію Герусу разом подати відповідні депутатські звернення. Відповіді не надійшло.

Натомість нардеп Герус розгорнув тотальну війну проти зеленої енергетики, мовляв «ми країна бідна – зелена енергетика нам не по-кишені». Сама по собі теза суперечлива, але – той таки самий Герус заблокував переговори між виробниками зеленої енергетики і урядом Шмигаля. Це – не випадковість, про наміри Геруса «п…ти зелених» завдяки журналістам дізналася вся країна. По-факту Герус підводить Україну до численних судів з західними інвесторами та до знищення інвестиційної привабливості України, як таке.

Все це у той момент, коли розрахунки з ядерними станціями коливаються на рівні 60%, з зеленими – майже на нулі, а шахтарі вже готові виходити на протести в центрі столиці, ігноруючи всі карантини разом узяті.

І от тут варто загадати важливу деталь. 11 червня Печерський районний суд Києва зобов’язав Офіс генерального прокурора розпочати кримінальне провадження відносно народного депутата, голови комітету з ПЕК Верховної ради Андрія Геруса за фактом державної зради. Жарти в сторону – Геруса звинувачують у роботі на Росію. Акції шахтарів – перша ластівка. За ними підуть акції інших працівників енергетичної галузі. Очевидно, все це призведе до дестабілізації ситуації всередині України. Секрет Полішинеля, саме дестабілізації в нашій країні добивається Москва – аби низкою провокацій перевести її у фазу громадянської війни. Чи не цього насправді добивається Герус?

Хоча визнаю, шахтарі які вимагають повернення «Роттердам+» — про таке я й мріяти не смів. І хто ж зробив це разом?

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

P.S.

У нас в ВР сидят муд@ки. Это не новость. Но диагноз подтверждается регулярно. Притом именно сидят и не работают. Иногда заказывают проституток сидя на сессии ВР. Иногда заказывают новую машину, сидя на сессии ВР. И все это они делают в рабочее время, когда получают зарплату из наших с вами налогов. Видимо работать в ВР им не нравится. В остальное время эти лиходеи подают законопроекты и голосуют так, как им говорят их хозяева. Читая эти законопроекты я начинаю думать о том, что лучше бы они заказывали себе новые машины и проституток. Вреда было бы меньше. Приведу два примера. Пример первый — #моносбродный.

В #монсброде придумали, как залезть в карман украинцев. Теперь «слуги» хотят поднять нотариальные госпошлины в сотни раз. Инициатор закона, кстати, тот самый Гетманцев, который, как глава комитета будет рассматривать теперь этот этот новый шедевр.

Если в ВР этот законопроект поддержат, то цены на госпошлины вырастут следующим образом:

• на оформление завещаний — в 300 раз с 0,05 до 15 необлагаемых минимумов доходов граждан
• на право пользования имуществом, кроме транспорта — в 150-300 раз
• на право пользования и распоряжения транспортом — в 50-100 раз
• на верификацию копий документов и выписок из них — в 100 раз
• на засвидетельствование подлинности каждой подписи на документах — в 500 раз

Таким образом хотят наполнить местные бюджеты, в которые поступает госпошлина. После такой инициативы ждём налог на воздух. Его появление будет теперь очень логичным.

Второй пример — это редкий #ЗаЖОП от ОПЗЖ. Учитывая, что в бюджете дыра, а на носу замаячили очередные местные выборы и внеочередные парламентские, то наследники Партии регионов решили играть в оголтелый популизм. Они предложили простить всем должникам долги за коммуналку. Просто простить. Это же не их деньги, а значит можно. И возникает вопрос, а зачем всем остальным платить тогда за коммуналку? Ведь долги же спишут! Главный инициатор этого днища — человек, у которого есть мрія, но совсем нет совести, Наталья Королевская. Ведь она понимает, что такой законопроект — это идеальное оружие в борьбе за симпатии неплательщиков и малообечпеяенных украинцев, но крест на экономике. Сейчас объясню почему.

С большой вероятностью за этот бредовый законопроект ВР не проголосует, если сидящие в ней нардепы только окончательно не сойдут с ума в погоне за голосами избирателей. И вот тут у меня нет уверенности в том, что нардепы останутся трезвомыслящими. Выборы же скоро. А получается двустволка. Не примут этот бред и ОПЗЖ будет говорить, что если бы их было больше в ВР, то они бы точно проголосовали и списали все долги за коммуналку. Поэтому голосуйте за них. А если примут, то это это все равно заслуга ОПЗЖ, которая предложила подобное. И плевать на дыры в бюджете, которые станут ещё больше. И плевать на то, что это будет раздражителем для тех, кто все это время ответственно платил. Им плевать. Важны лишь голоса пенсионеров и малоимущих, которые могут на подобное клюнуть. Обратите внимание на то, что законопроекты о развитии экономики или о реформировании налогообложения ОПЗЖ не подаёт. Почему? Все примитивно. Они борятся за симпатии потенциальных избирателей, а не за будущее Украины.

И вот наблюдая этот треш, на разных полюсах ВР, я еще раз убеждаюсь, что державников, которые стратегически мыслят и понимают, что надо делать, там практически нет. Есть немало аматоров, дураков, аферистов, коррупционеров и просто случайных персонажей. Даже есть один насильник Иванисов, которого в ВР привёл Зеленский. А умных, знающих и компетентных в ВР очень мало. Критически мало. И пугает то, что в следующем созыве их будет еще меньше.

Borislav Bereza
Поделиться:
Загрузка...