ЧИ БУДУТЬ САНКЦІЇ ПРОТИ «КВАРТАЛУ-95»?

128
Що буде, якщо якась компанія проігнорує санкції президента Зеленського? Думаю – нічого гарного. Принаймні, санкції РНБО такій фірмі прилетять зі свистом. Логічно? Так от за цією логікою Зеленський вже зараз мусить звільняти свого помічника Сергія Шефіра і впроваджувати санкції проти… студії «Квартал-95». Я не жартую.

Журналісти програми «Watchdogs.Розслідування» з каналу «Прямий» дізналися подробиці кінобізнесу «Кварталу-95». Чесно кажучи у мене від почутого – голова обертом. Пригадуєте скільки шпетили Порошенка через Ліпецьку фабрику? А тепер слідкуйте за руками.
Існує такий російський канал СТС. Власники його — державний Банк ВТБ і Національна медіа група (голова ради директорів – Аліна Кабаєва). В Україні від травня 2020 р. канал СТС під санкціями. І знаєте що дивно? Практично від моменту потрапляння під санкції, канал СТС закуповує кінопродукцію «Кварталу-95». У 2020 р. на каналі вийшли серіали «Папік. 1 сезон», «Родичі» і ледь не було запущене шоу «Ліга сміху». Цього року уже вийшли серіали «100 тисяч хвилин разом» і «Папік. 2 сезон». Ще анонсований вихід нового сезону «Сватів» — теж на СТС.
Цікава штука виходить. В часи між 2014 і 2019 рр. у Зеленського знаходили проекти в російському кінобізнесі. Наприклад у 2017 р. пов’язана з Зеленським російська компанія «Грін філмз» отримала 35 мільйонів рублів з держбюджету Росії на зйомки фільму «Вниз» з Володимиром Машковим у головній ролі. Фільм був знятий і вийшов. І це не єдиний приклад. Але, то були продукти російських студій, власне продукту «Кварталу-95» на російському ринку тоді майже не було. Натомість варто було Зеленському стати президентом – і поперло.
Очевидно, ідеться не про разові продажі каналу СТС продукції «Кварталу-95». Ідеться про систему.
Звісно, нам уже розповіли казочку про шведську фірму «Eccho Rights», яка ніби займається дистрибуцією фільмів «Кварталу-95» по всьому світові. Але дві цікаві деталі помічено. По-перше, серіали «Кварталу-95» потрапляють тільки до Росії. По-друге, «Eccho Rights» чомусь не повідомляє про продаж кварталівських серіалів на своєму сайті. І ще. Коли спалахнув скандал через продаж на канал СТС франшизи «Ліги сміху», франшиза була відкликана як раз за наказом Зеленського. Тобто очевидно — на шведського дистриб’ютора «Квартал-95» вплив таки має.
І фокус в тому, що санкції президента нахабно ігнорує кампанія, яка належить… помічникові Зеленського. Сергію Шефіру. І ще. Журналісти помітили цікаву особливість – у серіалах «Кварталу-95» вичищено все, що вказує на їхнє українське походження. На номерах автівок заклеєні українські прапори, актори розраховуються білоруськими рублями, тощо. А в Україні не раз намагалися внести зміни у Мовний закон – як раз у сфері кіномистецтва. Зрозуміло – у чиїх інтересах?
Звісно ми всі чули байку про те що Зеленський з бізнесу «Кварталу-95» вийшов. Проте роялті від продажу серіалів на підсанкційний російський канал, Зеленський отримує – за 2020 р. більше 4,5 мільйонів грн. Платить йому роялті співвласник «Кварталу-95» помічник президента Шефір. А тим часом актори «Кварталу-95» поставали депутатами, юристи – чиновниками, а чоловік бухгалтерки — тво начальника Департаменту стратегічної розвідки ГУР Генштабу ЗСУ. Думаю цих фактів достатньо аби зрозуміти, Зеленський чудово обізнаний, що його «Квартал-95» продає фільми до країни-агресора, в обхід його ж санкцій.
І отут виникає багато питань. Наприклад таке – а чому канал, де серед власників Банк ВТБ і структури Кабаєвої, демонструє серіали «Кварталу-95» після санкцій Зеленського проти каналу? За які-такі медяники? Відповіддю на це питання стати мусить звільнення Шефіра і впровадження санкцій проти «Кварталу-95». Порошенко купив Ліпецьку фабрику задовго до війни, але він фабрику закрив і вона була розграбована. У Зеленського все – з точністю до навпаки.
Очевидно, продавати серіали в Росію «Квартал-95» буде так само як зараз. Аби агресор не нудьгував.
Дмитро «Калинчук» Вовнянко

По российскому телевидению показывают рекламу «Квартала 95»

Реклама бізнесу Президента України (95 Кварталу) на російському державному «Первом канале». Просто зараз. І точно не «з метою інформаційного впливу на росіян».
Це в рамках заробляння грошей. Як і серіали в Росію. І до одного місця війна, окупація і тисячі загиблих. Бізнес має процвітати, бо гроші — їхнє все.
PS. Хтось може собі уявити рекламу будь-якої української компанії чи бренду на каналі Путіна, Скабєєвоі і Ернста? Ні? А Зеленському і Кварталу- можна.
Вікторія Сюмар

Прочитав про напис на ектикетці грузинського вина «20% території Грузії окуповані московією». А ви уявляєте собі у титрах «Сватів» чи іншої ЗЕленої кінопродукції напис «7% території України окуповані московією»? Або «Український Крим анексовано московією»? Що, і уявити важко?

(Дід Микола)
.
Чому всі тільки зараз питають «де президент»?
Ніби він у нас був до цього 2 роки.
(Баба і кіт)
.
— Ты в курсе, что Украина находится в эпицентре мировой музыки и киноиндустрии?
— Как это?
— Просто Бен Аффлек и Дженнифер Лопес отдыхали на яхте Ахметова.
(Серый Кардинал)
.
Выйдя из народа, “слуги народа” плотно закрыли за собой дверь.
Поделиться:
Загрузка...