Чехія висилає 18 російських дипломатів

87

Уряд Чехії заявив про висилку 18 російських дипломатів у зв’язку з новими фактами в розслідуванні вибуху, що трапився на чеському складі боєприпасів у 2014 році. 

Прем’єр-міністр Андрій Бабіш і його заступник, міністр внутрішніх справ Ян Гамачек повідомили про виклик російського посла Змеєвського, пише «Укрінформ».

Послу доповіли про рішення «вислати всіх працівників російського посольства у Празі, які були чітко ідентифіковані спецслужбами Чеської Республіки як офіцери російських спецслужб Служби зовнішьної розвідки і Головного розвідувального управління».

Ян Гамачек и Андрей Бабиш объявляют о высылке российских дипломатов (Фото – Martin Divisek, EPA)

«Протягом 38 годин територію Чеської республіки мають залишити 18 співробітників російського посольства», — сказав Гамачек, який визнав, що це призведе до ще більшого погіршення чесько-російських відносин.

Вибухи відбулися 16 жовтня у місті Врбетіце. Тоді підірвалися десятки тонн боєприпасів, включно з ракетами середньої дальності.

Взрыв на складах боеприпасов в Врбетице в 2014 году. Подозревают Россию (Фото — EPA — Czech Republic Police)

Сьогодні поліція Чехії офіційно заявила про підозри в причетності до вибуху двох росіян, також відомих як «туристи в Солсбері», яких підозрювали в отруєнні Скрипалів у Великобританії.

На офіційному сайті поліції повідомляється, що ці особи у жовтні 2014 року приїхали у Прагу, а потім в Моравскосилезький та Злинський краї.

«Вони використовували щонайменше два посвідчення особи, коли вперше заявили про себе з двома російськими паспортами на ім’я Олександра Петрова та Руслана Боширова, а потім – за молдовським паспортом на ім’я Миколи Попа та паспортом Таджикистану на ім’я Руслана Табарова», – йдеться у заяві.

P.S.

Информация о причастности Главного управления Генштаба РФ (бывшее ГРУ) к взрывам складов боеприпасов в чешской Врбетице, произошедшим в 2014 году, может повлиять на участие Росатома в строительстве нового энергоблока АЭС Дукованы. Об этом заявил вице-премьер и глава Минпромторга Чехии Карел Гавличек, передает Novinky.

«Конечно, эти события могут повлиять на Дукованы. Это очень серьезные новости. Любой подобный акт, если он будет подтвержден, несомненно, должен иметь свои последствия», – заявил Гавличек.

Спецслужбы Чехии давно предостерегают правительство от возможного участия Росатома в тендере. У них также были замечания и к Китаю. Оппозиция неоднократно предупреждала о влиянии России и отвергала ее участие в создании ядерных блоков, указывая на все более очевидные риски для безопасности Чехии.

В конце марта Минпромторг отказал Китаю в участии в тендере. При этом Росатом остался в числе потенциальных подрядчиков, несмотря на предупреждения спецслужб. Другие кандидаты – французская EdF, южнокорейская KNHP и канадско-американская Westinghouse. Сооружение должно начаться не позднее 2029 года, а его ввод в испытательный режим намечен на 2036-й.

Поделиться:
Загрузка...