БРОНЕАВТОМОБІЛЬ «КОЗАК-2М1» ПРИЙНЯТО НА ОЗБРОЄННЯ ЗСУ

276

Броньований автомобіль «Козак-2М1», який розроблений та серійно виробляється київською компанією НВО «Практика»,  прийнятий на озброєння Збройних Сил України.

Відповідний наказ був підписаний міністром оборони України Андрієм Тараном 3 квітня 2020 року.

Прийняттю на озброєння «Козак-2М1» передували успішні державні випробування бронемашини, які тривали з жовтня 2018 по грудень 2019 року. Під час цих випробувань всебічно перевірялись ходові та експлуатаційні характеристики, проводилися обстріли та підриви.

Defense Express свого часу зафільмувала один з етапів заводських ходових випробування «Козак-2М1» під час яких він долав піщані грунти.

«Козак-2М1» відповідає натівському стандарту захисту STANAG 4569 level 2 за захистом від стрілецької зброї та level 3а за протимінним захистом. Тобто бронеавтомобіль здатний витримати обстріл бронебійно-запальними кулями калібру 7,62х39 у будь-якій проекції та підрив 8 кг міни чи фугасу під колесом. Для підвищення захисту екіпажу та десанту  він обладнаний протимінними сидіннями та багатошаровою підлогою.

200408 kozak2m1 2

Бронемашина має повністю несучий бронекорпус, що відрізняє її від інших аналогічних бронеавтомобилей, які зазвичай будуються на базі позашляховиків чи вантажівок.

200408 kozak2m1 4

«Козак-2М1», з повною вагою 14 т, оснащується 280-сильним дизельним двигуном з об’ємом у 5,9 л. та крутним моментом у 950 Н*м. Бронеавтомобіль має незалежну підвіску з можливістю блокування всіх коліс, кліренс у 500 мм та вертикальних ходом коліс у 260 мм. Все це забезпечує високу прохідність та мобільність «Козак-2М1», а також його максимальну швидкість у 110 км/год.

200408 kozak2m1 1

Загалом під час випробувань машина подолала понад 15 тисяч кілометрів, зокрема і  по місцевості, яка призначена виключно для руху гусеничної техніки.

Головним озброєнням «Козак-2М1» є 12,7 мм великокалібрений кулемет НСВ, який встановлений у захищеній турелі. Він забезпечує прицільну стрільбу на відстань до 2 км по наземних цілях. Екіпаж бронемашини складає 8 осіб — 2 члени екіпажу та 6 бійців у десантному відділенні.

defence-ua.com

P.S. «УКРСПЕЦЕКСПОРТ» РОЗПОЧАВ ПОСТАЧАННЯ 37 БМП-1 ДЛЯ ЗСУ 

Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розпочала процес постачання Міністерству оборони України 37 одиниць бойових машин піхоти БМП-1 для потреб Збройних Сил України

Про це повідомляє прес-служба Концерну.

Машини доставлено в Україну минулого тижня із випередженням передбаченого державним контрактом терміну. З 2 квітня розпочато технічну інспекцію партії. Постачання для Міністерства оборони України відбуваються за контрактом в рамках державного оборонного замовлення.

У прес-службі Концерну відзначається, що ДК «Укрспецекспорт» забезпечила постачання БМП попри запровадження у країнах походження та транзиту техніки обмежувальних заходів, пов’язаних з пандемією COVID-19.

200408 BMP 1

Нагадаємо, що у 2018 році ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» вже здійснювало постачання Збройним силам України півсотні БМП-1АК від наших партнерів з Європейського союзу.

Своєю чергою, інформація про укладення контракту на постачання партії з 37 БМП-1 була офіційно оприлюднена в опублікованому на сайті Кабінету міністрів звіті (у лютому цього року), в якому кожне міністерство повідомило, що встигло зробити за планом дій уряду у 2019 році.

200408 BMP 4

Варто додати, що до цього неодноразово відзначалася велика потреба підрозділів Збройних сил у подібних бойових машинах.

Так, директор інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес» Сергій Згурець ще на початку 2018 року відзначав, що всі внутрішні резерви України по таким машинам вже вичерпано: все те, що було ремонтопридатним на вітчизняних базах і арсеналах – вже відремонтовано та поставлено у війська, а нові БМП Україна не виготовляє.

200408 BMP 3

Разом з тим, потреби армії в БМП залишалися і були досить великими. Зокрема лише для повної комплектації чотирьох новостворених мотопіхотних бригад ЗСУ було потрібно близько 500 БМП.

200408 BMP 2

 

Поделиться:
Загрузка...