Британські ракетні катери з українським корінням

144
Минулої неділі делегація Великобританії ознайомилась з можливостями та проектами по катерній темі на підприємствах Миколаєва

Зокрема, представники британської делегації (серед яких були як діячі фінансових структур Королівства, так і потенційні виконавці-кораблебудівельники) побували на приватних суднобудівних підприємствах «Нібулон» та «Океан» й ознайомились з відповідними проектами та можливостями членів ДК «Укроборонпром» — ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» та ДП ДПЦК.

Візит проходив в рамках меморандуму, підписаного у жовтні минулого року між Україною та Великобританією про посилення співпраці у військовій та військово-технічній сферах, під егідою Міноборони України та за участю представників ВМСУ.

Океан
Під час візиту в Миколаїв британців були присутні й представники ВМСУ, зокрема Командуючий українського флоту Олексій Неїжпапа / Фото: Віктор Цоклан
.
Недавнє відвідування українських підприємств відбувалось задля поглиблення майбутньої співпраці в розробці та майбутньому будівництві нових ракетних катерів для Військово-морських сил України.
Океан
Британська делегація, зокрема, відвідала два суднобудівних підприємства — «Нібулон» та «Океан» / Фото: Віктор Цоклан
.

Так, як стало відомо Defense Express, майбутні катери, ймовірно, будуть мати українські силові установки (від «Зоря»-«Машпроект», яка має низку необхідних виробів потужністю від 4000 до 7000 кВт), морський варіант ракетної системи «Нептун» (від ДККБ «Луч», в якості основного озброєння) та загоризонтну СРТР «Мельхіор» (від «Квант-Радіолокація», для автономної цілевказівки ПКР, оскільки ВМСУ наразі не має доступу до необхідної супутникової мережі).

Мельхіор
Загоризонтна РЛС «Мельхіор» від «Квант-Радіолокація»
.

Задля можливої інтеграції в проект британського катера ключових українських систем також вирішили залучити й фахівців з Миколаївського ДП «Дослідно-проєктний центр кораблебудування», котрі мають великий досвід як у власне проектуванні військових кораблів, так і в відповідному «вбудовуванні» українських комплексів у кораблі, спроектовані в інших країнах.

Р-360
Крилата ракета Р-360 «Нептун» розглядається як основне ударне озброєння майбутнього ракетного катера
.

Подібна концепція зможе як завантажити роботою вітчизняні оборонні підприємства, так і спростити для ВМСУ їх подальшу експлуатацію. Проте конкретні деталі та майбутня участь підприємств ОПК України ще не визначена й потребує додаткових перемовин та узгоджень між учасниками цього масштабного проекту.

Лагуна
Розвідувальний корабель «Сімферополь» за шифром «Лагуна» оснащений станцією радіотехнічної розвідки «Мельхіор»
.

Нагадаємо, наприкінці 2020 року стало відомо про підписання Меморандуму про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії у військовій і військово-технічній сферах.

Зеленський
Підписання Меморандуму у Великій Британії
.

Зокрема, мова йшла про будівництво та постачання ВМСУ восьми ракетних катерів за британським проектом (з часткою будівництва у 20%, тобто два головних катери мають бути побудовані у Великобританії).

Відповідна пропозиція мала фінансуватися британською стороною (з загального кредиту у розмірі £1,25 млрд).

Roussen
Наочний показ та перелік різних систем озброєння виробництва інших країн на РК класу Super Vita британського проекту (Roussen)
.

Згодом, частково побачивши можливості українських підприємств та взявши до уваги побажання українських силовиків, британська сторона почала більш поглиблено вивчати вітчизняні проекти та можливості їх інтеграції в нові ракетні катери.

ВМСУ
Оновлені плани ВМСУ передбачають 6 ракетних катерів за британським проектом
.

Також, нещодавно стало відомо про коригування замовлення з боку ВМСУ. Зокрема, до 2025 року українські моряки в рамках попередніх домовленостей з Великою Британією очікують отримати шість ракетних катерів та два протимінних кораблі.

defence-ua.com

Український ракетний катер «Гроза» від ДПЦК та один з британських проектів РК

Поделиться:
Загрузка...