«Боюся, що Путін вторгнеться в Україну», — голова комітету з розвідки Конгресу США

28

Росія «дуже ймовірно» вторгнеться в Україну, і її можуть стримати лише «небачені досі санкції». Проте вторгнення може мати зворотний ефект для Москви, залучивши більше країн до військового альянсу НАТО.

Про це в неділю, 2 січня, заявив голова комітету з розвідки Палати представників Конгресу США Адам Шифф, пише Тhe Guardian.

В ефірі каналу CBS Face the Nation Шиффа запитали, що завадить Путіну віддати наказ про вторгнення російських військ, які зібралися біля кордону.

«Я думаю, що для того, щоб стримати те, що здається дуже вірогідним російським вторгненням в Україну, знову знадобляться величезні санкції проти Росії. І я вважаю, що наші союзники повинні бути переконані в цьому. Росія має зрозуміти, що ми в цьому єдині», – сказав Шифф.

На запитання, чи вважає він, що заплановані переговори мають якісь шанси запобігти вторгненню, він відповів: «Боюся, що Путін дуже ймовірно вторгнеться».

«Я досі, чесно кажучи, не розумію повної мотивації, чому він зараз це робить, але він, безумовно, має намір до цього, якщо ми не зможемо переконати його в іншому. І я думаю, що ніщо інше, ніж рівень санкцій, якого Росія ніколи не бачила, не втримає його, і це саме те, що нам потрібно зробити з нашими союзниками», – наголосив Адам Шифф.

Нагадаємо, американські аналітики описали ймовірні сценарії Путіна щодо України. Найбільш вірогідний, на їхню думку, нагадуватиме той, який спровокував чотириденну війну з Грузією в 2008 році. Росія на той час відповіла на спроби Тбілісі убезпечити територію, яка була підконтрольною підтримуваним Москвою бойовикам, вторгненням на сушу за підтримки авіаційних та артилерійських ударів, військово-морської блокади та кібератак.

За їхніми словами, Росія представить конфлікт із Україною як крок щодо захисту російськомовного Донбасу від того, що вона назвала б українською агресією.

За останніми даними, біля кордонів України і на тимчасово окупованих територіях розміщено близько 122 тисяч російських солдатів плюс техніка. Восени українська і західна розвідки говорили, що Кремль може піти в нову атаку вже в січні 2022 року.

На тлі загрози ескалації до перемовин із РФ включилися США і інші держави члени-НАТО. Вони попередили Росію, що за нове вторгнення доведеться платити безпрецедентними санкціями. Українська влада заявила, що держава без бою не здасться і вторгнення обернеться на криваві бої.

На думку секретаря РНБО Олексія Данілова, для повномасштабного вторгнення в Україну потрібно у рази більше військ РФ, ніж накопичено зараз.

Після засідання РНБО 30 грудня Данілов заявив, що українська влада наразі не бачить загрози до відкритої агресії з боку Російської Федерації.

P.S.

Официальное сообщение пресс-секретаря Белого Дома Джен Псаки:
«2 января 2022. Сегодня президент Джозеф Р. Байден провел беседу с президентом Украины Владимиром Зеленским. Президент Байден ясно дал понять, что Соединенные Штаты, их союзники и партнеры примут решительные меры в случае дальнейшего вторжения России в Украину. Лидеры выразили поддержку дипломатическим усилиям, которые начнутся на следующей неделе с двустороннего диалога по стратегической стабильности, в НАТО в рамках совета Россия-НАТО и в Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе. Президент Байден подчеркнул приверженность Соединенных Штатов, их союзников и партнеров принципу «ничего о вас без вас». Он подтвердил приверженность Соединенных Штатов суверенитету и территориальной целостности Украины. Он также выразил поддержку мерам по укреплению доверия для деэскалации напряженности на Донбассе и активной дипломатии для продвижения реализации Минских соглашений и в поддержку Нормандского формата».
Если кому-то нужен перевод с дипломатического языка, то это означает следующее: США не пойдут ни на какие уступки России и будут согласовывать с Украиной свою позицию на переговорах с Россией. США не будут договариваться с Россией о чем-либо, что касается Украины, в обход Украины и без одобрения Украины. США будут настаивать на выполнении Россией Минских соглашений в американской интерпретации, то есть на прекращении огня и отводе российских войск в первую очередь, и на переговорах в Нормандском формате. Пояснение специально для эмоциональных любителей восклицаний «какие Минские соглашения» и «какой Нормандский формат»: очевидно, что пока путин находится у власти в России, она не будет выполнять Минские соглашения, что означает продолжение всех санкций против нее. Очевидно, что Россия также не заинтересована ни в каких переговорах в Нормандском формате, если темой таких переговоров не будет капитуляция Украины. А эта позиция России означает, что она не может рассчитывать ни на какие уступки со стороны США, и что все действующие против нее санкции будут продолжать действовать.
— 31 декабря, отвечая на вопросы журналистов в Уилмингтоне, штат Делавэр, Джо Байден подтвердил, что сказал путину во время последнего телефонного разговора, что его и Россию ждут очень серьезные последствия в случае продолжения вторжения в Украину. «Я не собираюсь вести переговоры здесь, публично, но мы ясно дали понять, что он не может — я подчеркиваю «не может» — двигаться в Украину».
Поделиться:
Загрузка...