З початку 2023 року держпідприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» уклало угод на 360 мільйонів гривень: у липні були оприлюднені замовлення на 217 млн грн, а після відставки Олександра Ткаченка з посади міністра культури у серпні-вересні уклали договорів ще на 139 млн грн.
Про це повідомляють Наші гроші з посиланням на дані у системі Prozorro.
У серпні серед підрядників держпідприємства Мінкульту з’явилось ТОВ «Мейнстрім пікчерз». Компанія отримала підряди загальною вартістю 21 млн грн на виготовлення серіалів «Мангровий гай» (9 млн грн), «Одна велика родина» (7,6 млн грн) та «Мистецтво в тіні війни» (4,5 млн грн).
Засновником ТОВ «Мейнстрім пікчерз» є Артем Колюбаєв – бізнес-партнер голови Офісу президента Андрія Єрмака. Вони разом заснували ТОВ «Ама віжн», яке у 2020 році також отримало 25 млн грн держпідтримки на зйомки фільму «Щедрик».
Після призначення Єрмака в Офіс президента Колюбаєв також почав активно входити співзасновником в компанії, пов’язані з обраним від «ОПЗЖ» нардепом Вадимом Столаром і підозрюваним у державній зраді ексдепутатом Віктором Медведчуком.
При цьому правоохоронці, яких курує заступник голови Офісу президента Олег Татаров, не провели повноцінний арешт активів Медведчука і частину землю у Києві під забудову було фактично вкрадено у держави.
Олександр Ткаченко до призначення міністром культури очолював телеканал «1+1» Ігоря Коломойського. Його фірми «1+1 продакшн» та «ТЕТ-продакшн» у липні отримали підряди на зйомки серіалів на 15 млн грн.
Відставка Ткаченка наприкініці липня відбулась на хвилі обурення громадськості видатками на виробництво серіалів. Перший скандал стосувався виділення 33 млн грн на комедійний серіал продюсера та телеведучого Юрія Горбунова «Смт Інгулець».
Зараз Ігор Коломойський знаходиться у СІЗО по справі БЕБ щодо розкрадань «Приватбанку». Йому визначили заставу 3,9 млрд грн, яку він не вносить і продовжує знаходитись в ізоляторі СБУ.
У свою чергу НАБУ і САП поки що не вдається оформити у ВАКС повноцінний арешт активів Коломойського по їхній справі щодо розкрадань «Приватбанку». По завершенню тимчасового арешту майно пов’язаних з ним компаній може бути переписано на нових власників.
Бізнес-партнер Єрмака отримує з бюджету десятки мільйонів на виготовлення серіалів — і це у нас не кумівство, не конфлікт інтересів, і ніяка не корупція, «простиє парні с народа» взагалі не заморачуються, беруть з кормушки скільки їм треба.
Ну звичайно вони руками і ногами проти декларування, там одразу вилізе стільки всього, що доведеться всій шоблой виробляти електроенергію в тюрмі, вийде десь як Хмельницька атомна, не менше.
Про такі дрібниці як співвласність компаній для розпилу з члєнами ОПЗЖ вже не йдеться, хто там більший риг ще питання.
….. Позитивні? Активісти?
Будуть пости про «знімання на крові» та акцІЇ народного гніву під ОП і Мінкультом з гаслами «Гроші на ЗСУ!» — чи це як завжди «ето другоє»?
……………..
А взагалі давно на часі кожен телевізор облити червоною фарбою і крізь неї дивитись інформаційну блювоту конца епохі.
——-
Нові телесеріали за державний кошт для друга Єрмака
Зе зрада:
Ну от навіщо. Навіщо робить такі розслідування, які засмучують Єрмака.
Подивіться на ню — щічки спали, синці під очима. Як вам не соромно, панове журналісти.
zakrytazona:
Парад марнотратства влади триває. Серіали й далі хочуть знімати за бюжетні гроші. Серіал «Мангровий гай» обійдеться нам із вами у 9 млн грн. А серіал «Одна велика родина» у 7,6 млн грн. Також 10 млн піде на «Свято хризантем» і найменше — 4,5 млн грн — на серіал «Мистецтво в тіні війни»
Небайдужі українці вже пишуть скарги в Держаудитслужбу. Але чи там наважаться скасувати контракти? Бо тендери виграла фірма ТОВ «Мейнстрім пікчерз» голови Ради з держпідтримки кінематографії Артема Колюбаєва. А а він — давній бізнес-партнер керівника ОП Андрія Єрмака. Їх пов’язують спільні фільми: “Правило бою” й “Межа”.
Фірми Колюбаєва у різні роки освоїли понад 90 млн грн на виробництво кінопродукту від Держкіно, Мінкульту та Українського культурного фонду. Та 60 млн з них – були отримані вже після заходу Єрмака на Банкову.
І це ще не все. У 2019 – Колюбаєв заходить у будівельний бізнес, маючи частку в компаніях, пов’язаних зі скандальним нардепом з ОПЗЖ Вадимом Столаром та Віктором Медведчуком.
А відмивання державних грошей через серіали не зупиняється. Наприклад, завершений тендер на серіал «Курс щасливого життя» завершено. Вартість — 15,2 млн грн. Причому це буде, найімовірніше, адаптація російського сміттєпродукту 2011 року з тією ж самою назвою, який вже висить на наших кіноплатформах, причому в дубляжі українською. Така от економія коштів під час війни.