Білорусь: чи окупує Кремль повсталу країну?

143
Ситуація в Білорусі це не просто протистояння «Влада — суспільство». Це протистояння між трьома сторонами: влада — суспільство — Кремль. Без визнання білоруським суспільством цього геополітчиного фактору будь який простест приречений на поразку, навіть якщо Лукашенко більше не буде поезидентом країни.

Перше. Росія ніколи не ставила виключно на один сценарій. Для неоімперії властиво програвати кілька можливих комбінацій розвитку подій. З одної сторони вони підтримують Лукашенка, з іншої Кремлю аналогічно вигідно поставити свою, «правильну» перехідну фінуру, щоб отримати контроль над країною і знищити її вже до кінця цього року.
Друге. План «ввести війська». Росія та Білорусь ще у 1998 році підписали так званий Договір «про союзду державу». Тобто, по суті громадяни білорусі є громадянами і «союзної держави», а відповідно до цього договору Росія має право на законних підставах «відновлювати законний порядок» на території Білорусі. Відкрите питання: хто закличе Путіна «ввести війська». Це може бути Лукашенко, який вже фактично закликав Путіна допомогти встановити порядок в рамках «союзної держави», це можуть бути і так звані реєстрові «опозиціонери», більшість з яких зараз дивиться в сторону Кремя, зрештою, це може зробити і майбутній «тимчасовий уряд», який не втримає ситуацію.
Третє. Спробувати зупинити процес руйнації Білорусі та впровадження «російського сценарію» можуть цивілізовані держави та Україна. Як?
Заяви, спілкування з міжнародними партнерами, підняття питання на всіх міжнародних та двосторонніх майданчиках тощо. Це важливо і для України, яка мала б бути в авангарді боротьби за цілісну та незалежну Білорусь, адже саме для нас важливо щоб понад 1000 кілометрів кордону не стали кордоном з кремлівським агресором. Україна ж мовчить, точніше влада Зеленського, яка показує повну аморфність на відсутність суб‘єктності на весь світ.
І останнє. Ситуація дійсно не найкраща, навіть у разі усунення узурпатора Лукашенка. Кремль однозначно не буде стояти осторонь і вже готує свій план. В ці хвилини. З Лукашенком чи без нього. А далі питання до Білорусів: чи будуть вони боротися за свою незалежність та реальну державність вже з кремлівським агресором, адже це наступний етап, який настає одразу після усунення теперішньої влади Лукашенка.
Поделиться:
Загрузка...