Банкова поновлює на посадах «орлів», які розганяли Майдан

60
Офіс Президента підготувався до початку політичного сезону досить специфічно. Судячи зі свіжих рішень, Банкову хвилює не стільки рівень бідності, стан економіки, тарифи тощо, скільки їх наслідки — ріст протестних настроїв серед населення. Тому в ОП було прийнято рішення почати заміни в лавах правоохоронців.

Ключовий критерій підбору силовиків – лояльність. Лояльних знайшли серед тих, на кому нема де клейма ставити: люстрованих, екс-беркутівців та інших орлів, які розганяли Майдан.
Такі люди виконають будь-який наказ, тому що, по-перше, вже робили це під час Майдану, а по-друге отримали другий шанс підзаробити на посадах.
Два найбільш яскраві приклади: Одеса та Київ.
25 серпня стало відомо, що суд поновив на посаді люстрованого ексзаступника керівника Одеського ГУ МВС, який до того керував розгоном чернігівського Майдану і присудив йому компенсацію в розмірі 680 тис. грн за вимушений прогул. До речі, прекрасним прикладом подвійних стандартів є те, що поновив силовика на посаді саме ОАСК, який Зеленський наче намагається ліквідувати. «Наче», тому що ручний суд по завданню Банкової відмиває потрібних та лояльних до неї силовиків. Саме тому «невідкладний» законопроєкт Зеленського лежить в Раді ще з квітня.
Другий приклад – Київ. Крищенка зняли. Але кого поставили? Поставили люстрованого полковника, який зобов’язаний своїм кар’єрним зростанням саме нинішній владі. А так як він люстрований, то від нього очікують більш рішучих дій щодо тиску на мера Києва Кличка та київську владу. Про це зокрема було відкрито наголошено під час представлення нового очільника столичної поліції.
Кожна з цих подій виглядає ніби безневинно, проте у комплексі всі вони свідчать, що влада боїться масових протестів і для протидії їм “підтягує” перевірені кадри та забезпечує потенційно незаконним діям правоохоронців правове підґрунтя.
Все це прекрасно лягає в загальну канву посилення тоталітарних тенденцій в Україні, які демонструють президент та підконтрольні йому монобільшість і моноуряд. Виглядає, що влада все більше боїться протестів і все менше впевнена у своїй унікальності.
Поделиться:
Загрузка...