Категории: Политика

Бандитський спрут

Журналістка Тетяна Ніколаєнко на основі підозри НАБУ щодо організованої екс-головою Фонду держмайна Дмитром Сенниченком схеми, написала велику статтю «Як голова ФДМ заробляв на схемах Фірташа і яку роль в цьому зіграла Банкова» про всю схему розкрадання 500 млн гривень.

Цікавим мені видається зв’язок учасників цієї схеми з найвищими посадовими особами держави.
Зі статті:
«Зокрема, серед учасників злочину:
— голова Фонду державного майна України (керівник ЗО, організатор);
— наближена до голови ФДМУ особа (співорганізатор);
радник голови ФДМУ;
— два в.о. директора АТ «Одеський припортовий завод» (у різні періоди);
— в.о. керівника АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»;
— два власники ТОВ – переможця аукціону на «ОПЗ»;
— дві фізичні особи – співучасники злочину.
Цензор.НЕТ зі своїх джерел серед бізнесменів вдалось ідентифікувати частину учасників.
Це вже згаданий Андрій Гмирін, який був посередником між Сенниченком та АГТ у схемі на ОПЗ.
Павло Присяжнюк, чия чеська прокладка EPI Group, заробляла з ОГХК. До речі, саме Присяжнюка (близького до Ростислава Шурми) називають реальним смотрящим за Сенниченком.
Також у схемі фігурують Володимир Колот та Олександр Горбуненко, партнери в тій самій AGT (з якою ОПЗ підписав контракт щодо постачання природного газу як давальницьої сировини). До речі, дружини Гмиріна та Колота — родички.
Крім того, у справі фігурують керівники правління ОПЗ Синиця та Парсентьєв, а також керівник ОГХК Сомов.
Але як вся ця компанія опинилась причетною до такого масштабу схем і хто їх допустив до цієї кормушки?
За інформацією Цензор.НЕТ, призначення Сенниченка пролобіював свого часу колишній голова АП Андрій Богдан. Це він згадується на записах НАБУ під літерою Б.
Як потрапили до керівників країни решта?
Кажуть, син Колота вчився в одному класі з сином Зеленського. Так вони і потрапили на вулицю Банкову. Крім того, вся ця компанія має відношення до спортивного бару в Парковому, де також розміщений офіс партії «Слуга народу».
У своїй розмові на записі Гмирін згадує, що після відставки прем’єра Олексія Гончарука (його звільнили слідом за відставкою Андрія Богдана) така ж доля загрожувала і Сенниченку.
Там же Гмирін згадує, що його просили поговорити з Шефіром, чий телефон йому дав «Володя» (вочевидь, ідеться про Колота чи самого Зеленського).
Ще в 2021 Гмирін регулярно бував в Офісі президента. Він був смотрящим за податковою (свого часу він працював в УБЕП, де зокрема опікувався питаннями грального бізнесу) і просував Єрмаку-Татарову своїх кандидатів.
Зокрема, Гмирін був негласним куратором конкурсу на голову Бюро економічної безпеки, на якому переміг Вадим Мельник. Тепер цей орган лише вражає своєю безуспішністю.
З минулого року Гмирін перестав бути популярним в Офісі президента, проте тепер на Банковій довго пам’ятатимуть про цей зв’язок.»
Бандитський спрут. Ця справа НАБУ є однією з найбільш пропрацьованих, а тому є високі сподівання, що її доведуть до реальних вироків.
————

Помічник президента Зеленського та його бізнес-партнер Сергій Шефір та спонсор Зеленського Ігор Коломойський можуть бути причетними до діяльності злочинної організації під керівництвом ексголови Фонду держмайна Дмитра Сенниченка та «смотрящего» від Офісу президента Андрія Гмиріна, яка призначала керівників на державні пірдприємства за хабар.

Повідомлення НАБУ:

Національне антикорупційне бюро викрило злочинну організацію на чолі з колишнім головою Фонду держмайна Сенниченком, впродовж 2019-2021 років її учасники заволоділи понад 500 млн грн коштів АТ «Одеський припортовий завод» та АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», ось виступ детектива О. Скомарова, ось повні розшифровки та аудіозаписи:

У чому суть справи?

«Одеський припортовий завод» завжди був корупційною годівничкою влади в Україні, саме через це завжди зривали конкурси на його приватизацію. Замість прибутків для бюджету, президенти та прем’єри призначали туди своїх директорів, які залишали підприємство збитковим, і потім укладали невигідні для держави давальницькі угоди зі «своїми» приватними фірмами, нібито для порятунку заводу. Насправді, «планова» збитковість дозволяла виводити прибуток на приватні підприємства, а збитки залишали держпідприємству. Саме таку схему вибудовало і оточення президента Володимира Зеленського. На записах НАБУ обговорюється питання призначення потрібної людини, приватний бізнес, в інтересах якого здійснюється призначення, та гроші, які мають отримувати учасники оборудки.

Хто керує злочинною організацією?

Керівником злочинців НАБУ називає ексголову Фонду держмайна у 2020-2021 роках Дмитра Сенниченка. Але на записах не його голос. Голос на записах, який вирішує усі питання по «ОПЗ» — це відомий «смотрящій» від офісу президента Андрій Гмирін, я писав про нього та його діяльність.

За даними Цензор.НЕТ, Гмирін та Сенниченко наразі розглядаються слідством як основні оператори схеми.

Хто згадується прямо чи приховано у розмовах, оприлюднених НАБУ?

Серед фігурантів справи також:

1. Сергій Шефір, особистий помічник президента В.Зеленського. На розшифровці на відео написано «н/д», тобто нібито НАБУ не розчуло прізвище. Але послухайте цей фрагмент — там достатньо чітко чутно «Шефір». Мабуть, випадково, це слово не «запікали».

2. Ігор Коломойський. Далі, у записі є розмова про «Дєда», який пов’язаний з компанією «Укрнафтавидобування». Це спільний бізнес олігархів Ігоря Коломойського та Віталія Хомутинніка. У деяких розмовах Коломойського називають саме «Дєдом». Очевидно, мова про нього.

3. Андрій Богдан, ексголова Офісу президента. У розмові згадується «Б» — це скорочено Богдан. Сенниченко був призначений саме за наполяганням Богдана.

4. Володимир Колот та Олександр Горбуненко. Власники компанії «Агро Газ трейдінг». Компанія згадується у відео.

Чи знав президент Зеленський про те, що його найближче оточення розставляє на стратегічні підприємства директорів, щоб грабувати державу та отримувати хабарі?

Очевидно, що президент Зеленський не міг не знати про діяльність свого найближчого оточення. І в рамках цієї справи Зеленський, Шефір, Коломойський, Богдан, Сенниченко, Гмирін тепер мають давати показання, пояснюючи свою причетність або непричетність, обізнаність або необізнаність.

Навіть якщо усі ці наближені до Офісу президента особи діяли самостійно, то не міг Зеленський не знати, що після зміни директора давальницькі схеми на підприємстві продовжують працювати, і зі збитків завод вилізти не може.

Висновки:

НАБУ витягло на світ справу, яка торкається причетності самого президента України до масштабної корупційної схеми. Зеленський має довести свою непричетність до схеми, та непричетність людей, від яких він тривалий час отримував гроші та був партнером у багатьох бізнесах — з Шефіром та Коломойським.

Якби в Україні була демократія та правосуддя європейського зразка, треба було б створити негайно незалежну парламентську комісію. Президент України та інші фігуранти справи мають надати публічні пояснення, і Цензор.НЕТ детально висвітлюватиме цю гучну кримінальну справу, яку влада, безумовно, намагатиметься приховати та знищити.

Юрій Бутусов

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 18.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 18.04.2025 1. росія відібрала у американського інвестора компанію «Главпродукт» для постачання…

8 часов назад

FPV-дрони «СКАЛИ» зупиняють окупанта ВІДЕО

Покровський напрямок. Щодня противник намагається прорватися лісосмугою, нехтуючи тілами своїх загиблих. Аеророзвідка «СКАЛИ» ефективно реагує — FPV-дрони та інші засоби…

9 часов назад

Україна повернула додому тіла ще 909 своїх воїнів

Україна повернула додому тіла ще 909 своїх воїнів, які загинули на полі бою. Після прибуття тіл до спеціалізованих державних установ…

14 часов назад

ПРЕВЕНТИВНІ САНКЦІЇ

​​Насправді Петро Порошенко здобув у суді грандіозну перемогу. Суд визнав що Порошенко ні в чому не винний. Позаяк санкції проти…

15 часов назад

Трамп готовий «піти» з мирних переговорів щодо України, якщо не буде прогресу

Ну от у «Washington post» і прозвучало те, про що ми з вами тут говорили вже давно. Якщо Трампу прогнозовано…

15 часов назад