Армія України вже у наступному році отримає оновлену «Кольчугу»: побачити все від Пскова до Кавказу

162

Відома українська станція радіотехнічної розвідки «Кольчуга», яка дозволяє у пасивному режимі виявляти повітряні та наземні цілі противника, отримала нову інкарнацію.

Співробітники донецького «Топазу», які покинули місто з початком російської агресії, заснували компанію НПК СКБ «Таргет» та продовжили працювати над «Кольчугою».

Кольчуга
Стара версія «Кольчуги»

В результаті цієї роботи з’явилось нове покоління цієї станції радіотехнічної розвідки — «Кольчуга RDF-360». За своїми можливостями вона значно перевищує попередні версії. І вже найближчим часом ці комплекси посилять українське військо.

Про неї в ексклюзивному коментарі для Defense Express розповів один зі співробітників підприємства. Проте, враховуючи специфіку розробки та її важливість для обороноздатності України, фахівець попросив не показувати його обличчя, а також називати ім’я та прізвище.

«Комплекс «Кольчуга RDF-360″, який складається з трьох-чотирьох станцій, здатний з високою точністю визначати місцеположення наземних, надводних та повітряних цілей. При використанні трьох станцій ми отримуємо точні географічні координати, а при використанні чотирьох — ще і висоту польоту повітряного об’єкта», — розповів представник компанії.

Кольчуга RDF-360
Комплекс складається з 3-4 станцій «Кольчуга RDF-360»

Принцип роботи комплексу полягає у вимірюванні різниці між часом отримання сигналу всіма станціями, які знаходяться на відстані у декілька десятків кілометрів одна від одної.

Кольчуга RDF-360
Станція «Кольчуга RDF-360» у розгорнутому вигляді

Водночас вітчизняна «Кольчуга RDF-360» не випромінює сигнали, як це робить звичайна РЛС, тобто її роботу неможливо зафіксувати. Більше того, монтаж радіолокаційних систем можливо провести на звичайному транспорті, включно із цивільними зразками, що дозволяє ще більше замаскувати станції.

Кольчуга RDF-360
Приклад розміщення «Кольчуги RDF-360» у варіанті відстежування тільки повітряних цілей

«Точність визначення координат повітряних об’єктів у комплексі «Кольчуга RDF-360″ становить 1% від дальності до цілі. Це еквівалентно системам активного радіолокаційного виявлення. Водночас дальність виявлення повітряних цілей становить до 450 км, в залежності від висоти польоту цілі. А наземних чи надводних до 600-700 км», — підкреслив фахівець.

Таким чином, наприклад, розміщення лише трьох комплексів у районах поблизу Чернігова, Маріуполя та Харкова дозволить створити суцільне поле контролю на території одразу двох військових округів армії РФ: Центрального та Південного.

Кольчуга RDF-360
Приклад дальності дії «Кольчуги RDF-360» у випадку розміщення трьох комплексів

«Кольчуга RDF-360» може збирати дані щодо розташування командних пунктів, центрів зв’язку, відстежувати переміщення підрозділів. Простою мовою «чути» все що відбувається у армії РФ від Пскова до Волги та Кавказу, а також у акваторії морів, не говорячи вже про Донбас та Крим.

«Така дальність забезпечується новою конструкцією параболічної антенної системи, яка дозволила отримати значно більший коефіцієнт посилення у порівнянні із попередніми версіями «Кольчуги». Вона дозволяє приймати сигнали на відстані до 700 км, тобто за обрієм, завдяки відбиттю електромагнітних хвиль від тропосферного шару атмосфери», — розкрили подробиці у НПК СКБ «Таргет».

Кольчуга RDF-360
Параболічна антенна система

А для виявлення повітряних цілей використовується антена спеціальної конструкції, яка має два канали даних та дозволяє приймати сигнали від абсолютної більшості бортових радіолокаційних засобів літальних апаратів.

Мова йде, зокрема, про приймання сигналів радіолокаційних відповідачів, системи «свій-чужий», а також навігаційної системи ближнього радіуса дії TACAN. Система одночасно відстежує до 200 цілей.

Кольчуга RDF-360
Антена виявлення повітряних цілей «Кольчуги RDF-360»

Звісно такі можливості для українського війська є більш ніж важливим, тому робота над «Кольчугою RDF-360» йде у тісній співпраці з Міноборони. І вже найближчим часом армія отримає ці комплекси.

«Станом на сьогодні ми ведемо інтенсивний та продуктивний діалог з Міноборони України та його підрозділами. Сподіваємось, що вже у наступному році, українська армія отримає перші зразки «Кольчуга RDF-360», — підкреслили у НПК СКБ «Таргет».

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...