Арестович: канали Медведчука не вороги. Ми вітаємо їхню професійну діяльність

133

Медіа, близькі до проросійського політика Віктора Медведчука не є «нашими ворогами, вони є представниками українських ЗМІ, які працюють згідно з законом, ми вітаємо їхню професійну діяльність»

Про це в ефірі Громадського радіо сказав Олексій Арестович, позаштатний радник голови Офісу президента з комунікації у сфері нацбезпеки, спікер української делегації у Тристоронній контактній групі.

Ведуча Тетяна Трощинська запитала в Олексія Арестовича, чи концентрація в руках, близьких до Віктора Медведчука, «трьох каналів, які дають досить спірну інформацію, є загрозою національній безпеці».

На що він відповів, що «там дуже підготовлені люди, їх так просто не впіймаєш».

«Ми маємо відповісти на їхнє інформування населення нашим інформуванням – чітким, системним, пояснювати народу, що відбувається. Я намагаюсь зробити таке інформування системним, послідовним.

Вони не є нашими ворогами, вони є представниками українських ЗМІ, які працюють згідно з законом. Ми вітаємо їхню професійну діяльність. Інша справа, що деякі особи, користуючись їхніми можливостями, доносять викривлену, перекручену або упереджену інформацію. Будь-яке медіа знає, що вони мають надати дві точки зору. Моє завдання – забезпечити другу, іншу точку зору. Коли звинувачують Офіс, я маю забезпечити наявність іншого голосу.

Ми маємо працювати як держава, моїм завданням не є змагання з медіа будь-якої спрямованості. Моє завдання — забезпечити інформування ЗМІ та суспільства про те, що робить президент та Офіс президента», — вважає Арестович.

Нагадаємо, на телеканалах  «NewsOne», «112» та «ZIK», які пов’язують з нардепом від ОПЗЖ, проросійським політиком та кумом президента РФ Володимира Путіна Віктором Медведчуком, намагаються легітимізувати окупацію Криму. Також поширюють фейки про діяльність таємничих біолабораторій США, які «загрожують Україні».

Керівник Центру моніторингу та аналітики ГО «Детектор медіа» Отар Довженко, презентуючи 27 листопада підсумки моніторингу проросійських дезінформаційних наративів в українських медіа, каже, що проросійська дезінформація на загальнонаціональному рівні сконцентрована в таких медіа: «112 Україна», ZIK, NewsOne (більш ніж половина всіх матеріалів), «Страна», «Вести», «Інтер» і сайт «Подробности», MigNews.

«70% матеріалів з проросійською дезінформацією виявлено в медіа, які належать представникам ОПЗЖ. 29% – це «умовний Янукович», тобто медіа, які контролюються або пов’язані з оточенням колишнього президента», — каже Отар Довженко.

Найпоширеніші наративи проросійської дезінформації: «Україна – недодержава» (сюди включається також критика влади), «Україна – нацистська держава», «Зовнішнє управління» (Сорос, МВФ), «Громадянська війна», «Україну врятує дружба з Росією» (сюди включаються й матеріали про необхідність постачання в Україну російської вакцини від COVID-19), «Зеленський обманув виборців», «Медведчук – надія України».

Поделиться:
Загрузка...