Американський есмінець USS Ross прямує до Чорного моря для участі у Sea Breeze-2021

117

Американський ракетний есмінець USS Ross прямує до Чорного моря для участі у щорічних навчаннях Sea Breeze-2021.

Пресслужба Шостого флоту США повідомила, що ракетний есмінець ВМФ США USS Ross (DDG 71) прямує в Чорне море для участі у щорічних навчаннях Sea Breeze, спільно з понад 30 країнами з усього світу.

Нагадаємо, що цьогорічні українсько-американські навчання Sea Breeze-2021 будуть рекордними по чисельності країн учасниць.

До цьогорічних міжнародних військових навчань долучаться 32 країни з 6 частин світу.

У цьогорічних тренуваннях вже анонсована участь українських ударних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2.

6 Жовтня, 2020 Bayraktar TB 2 в ході випробувань в Україні з повним комплектом озброєння Фото: АрміяInform

Під час навчання основна увага буде зосереджена на відпрацюванні взаємної сумісності та спільному виконанні завдань з країнами-партнерами відповідно до стандартів НАТО.

Навчання «Sea Breeze 2020». Фото: Міноборони

Sea Breeze — це багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України починаючи з 1997-го року відповідно до «Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин» між Міноборони США і Міноборони України від 1993-го року.

Характеристики есмінця

Ракетний есмінець USS Ross (DDG-71) є 21 в першій серії Flight I есмінців класу Arleigh Burke («Арлі Берк»), побудованих для ВМФ США.

Є другим кораблем ВМФ, який названий на честь капітана Donald K.Ross (Дональда К.Росса) (1910-1992), нагородженого Медаллю Пошани за проявлений героїзм під час атаки японців на Перл-Харбор.

Корабель був побудований на верфі суднобудівельної компанії США Ingalls Shipbuilding, розташованої в Паскагула, штат Міссісіпі, відповідно до контракту від 08 квітня 1992 року. Закладено 10 квітня 1995 року. 22 березня 1996 відбулася церемонія хрещення і спуску на воду. Хрещеною матір’ю стала Helen Ross (Хелен Росс), вдова капітана Donald K.Ross. У квітні 1997 року есмінець разом з екіпажем здійснив перехід в Галвестон, штат Техас, де 28 червня 1997 року введено корабель в експлуатацію. Портом приписки стала військово-морська база Норфолк, штат Вірджинія. З 16 червня 2014 року портом приписки стала військово-морська база Рота (Rota), Іспанія.

Есмінець класу «Arleigh Burke». Фото: ВМФ США

Основні технічні характеристики есмінця:

Водотоннажність: 8900 тонн
Довжина: 154 метри
Ширина: 20 метрів
Осадка: 9.4 метри
Максимальна швидкість: 30 вузлів
Екіпаж: 281 осіб
Озброєння:
• дві пускові установки ( на 29 та 61 ракети) для вертикального запуску ракет RIM-66 SM-2, BGM-109 Tomahawk чи RUM-139 VL-Asroc
• 127 мм артилерійська установка Mark 45
• два бойових модулі калібром 25 мм
• чотири великокаліберні кулемети калібром 12.7 мм
• два торпедних апарати
• дві ПРК Harpoon Missile Launcher SSM
• 2 × 20 мм шестиствольний бойовий модуль Phalanx CIWS
Авіакрило: два гелікоптера Sikorsky MH-60R

P.S. Для участі в Sea Breeze – 2021 вже прибули грузинські катери Island

Для участі в навчаннях Sea Breeze – 2021 вже прибули грузинські катери Island.

Фото перших учасників навчання Sea Breeze-2021, які сьогодні прибули до Одеси, оприлюднив на своїй Facebook-сторінці споттер Володимир Трофімов.

Це з’єднання катерів класу Island Берегової охорони прикордонної поліції Грузі в складі Р-23 Ochamchire та Р-25 Dioskuria.

Під час навчання основна увага буде зосереджена на відпрацюванні взаємної сумісності та спільному виконанні завдань з країнами-партнерами відповідно до стандартів НАТО.

У 2018 році в Грузії у порту міста Поті відбулась урочиста церемонія введення до складу Берегової охорони Грузії цих двох патрульних суднен, колишніх катерів Берегової охорони США – Jefferson Island (WPB-1340) та Staten Island (WPB-1345).

Навчання «Sea Breeze 2020». Фото: Міноборони

Перед цим грузинські екіпажі пройшли 10-тижневу підготовку у Сполучених Штатах на базі Берегової охорони США у Балтіморі.

Патрульні катери пройшли модернізацію в США, зокрема були замінена радіолокаційна станція та озброєння.

З озброєння на грузинських катерах – три великокаліберних кулемети M2 Browning калібром 12,7-мм. Від штатного американського воно різниця відсутністю 25-мм бойового модулю Mk.38.

Окрім того, на борту катерів Island встановлені опріснювачі морської води. Моряки кажуть, що такий апарат за годину робить 500 літрів прісної води, яку спокійно можна використовувати як для пиття та приготування їжі, так і для технічних потреб.

mil.in.ua

 

Поделиться:
Загрузка...