Американські військові вивчали потреби України в засобах ППО та ПРО

25
Представники міністерства оборони США під час візиту в Україну вивчали потреби країни у засобах протиповітряної оборони. Відповідну заяву на брифінгу зробив офіційний представник міністерства оборони США Джон Кірбі

Про це повідомляє 24 канал з посиланням на офіційний аккаунт міністерства оборони США у Twitter.

Як заявив Джон Кірбі, американські військові вивчали потреби України в питанні організації ППО та ПРО.

«Вони дивилися на протиповітряну та протиракетну оборону, наскільки я розумію. Подивилися та проконсультувалися з українцями щодо того, як вони бачать свої оборонні потреби, – зазначив офіційний представник міністерства оборони США.

Джон Кірбі також зауважив, що наразі йому невідомо про рекомендації зі сторони делегації. Крім того, офіційний представник міністерства оборони США відмовився коментувати можливі поставки в Україну.

Відновлені ЗРС С-300В1 — єдині комплекси ППО в ЗСУ, які в змозі збивати балістичні цілі
.

Як повідомляв раніше ресурс РБК-Україна з посиланням на спікера Командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, делегація американських військових відвідала Україну на початку грудня 2021 року з метою вивчити, наскільки надійно захищене українське небо.

«Вони вивчали детально прогалини які у нас є, слабкі і сильні сторони нашої ППО, як Повітряних, так і Сухопутних сил. Також вивчали проблеми протиракетної оборони. Це на сьогоднішній день ключові питання», — пояснив спікер Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Зенітно-ракетні комплекси «Бук» зі складу ЗСУ
.

Представники оборонного відомства США побували на командних пунктах, центрах управління та оповіщення, і в радіотехнічних підрозділах. Також повідомляється про відвідування зенітно-ракетної бригади і бригаду тактичної авіації, що дислокується в Київській області. За словами спікера Командування Повітряних сил ЗСУ, делегація США не просто «оглянула літаки», а вивчала питання сумісності американських і українських засобів зв’язку, автоматизованих систем управління і радіотехнічної розвідки.

«Після цього вони зроблять певні експертні висновки, що вони зможуть дати нам, яку військово-технічну допомогу надати. А нам треба все. І оновлення парку авіаційної та зенітно-ракетної техніки, безпілотників. Вони подивляться, що найбільш нагально необхідно і будуть вивчати питання, щоб, можливо, в найближчому майбутньому чимось Україні почати допомагати в цьому плані», — заявив спікер Командування Повітряних сил.

Річного бюджету, що витрачається на закупівлю та модернізацію вього ОВТ ЗСУ, Україні умовно вистачить на закупівлю однієї батареї (4 пускових) Patriot РАС-3+ з протиракетами на один залп. Цього могло б хватити, щоб захистити з фронту більшу частину Києва від не масованого одноразового нападу

Раніше Defense Express повідомляв про те, що США та країни-члени НАТО працюють над постачанням в Україну ракет Stinger, а також про вогневі випробування зенітної РК-10 від КБ «Луч», що ознаменували дійсний початок створення власної вітчизняної лінійки ЗРК.

Поделиться:
Загрузка...