Акція під Офісом президента: Беззаконня породжує ще більше беззаконня

445
Мої спостереження та думки про сьогоднішню акцію. Було багато людей. Десь півтори, дві тисячі.

Люди були різні, з дуже різних осередків. Було цікаво поспостерігати.
Молоді, людей зрілого віку та пенсіонерів було десь пропорційно.
Коли почалися вибухи та горіння фаєрів, то це справило сильне враження. У мене в цей момент брали коментар і я не бачив повністю, як почалося, але по обличчю журналістки зрозумів, що вона навіть трохи налякалась.
Чесно кажучи, я був був певен, що при такій ситуації буде реакція поліції, чи то звернення до активістів, чи навіть розгін, бо на інших заходах вона зазвичай буває. Тут нічого подібного. Відсутня будь-яка реакція. Можливо не хотіли ескалації, але реакція нетипова. Бо коли ми організовували акції на Банковій, то зазвичай не те, що звук відбирали, обшукували кожного, сцену не давали пронести, бо таке розпорядження давало УДО.
Щодо розмальовок офісу.
Це не десакралізація інституту президента. Вона відбулась давно, коли адміністрацію перейменували на офіс для того, що б дати можливість оминути закон про люстрацію і поставити керівником апарату Богдана.
Влада вже стільки разів махлювала, брехала та порушувала закон, а президент Зеленський Конституцію, що вони і призвели до повної десакралізації державних інститутів.
Більше того, ті вульгарні написи та слова, які сьогодні вночі будуть відмивати працівники офісу, неодноразово лунали з вуст самого Зеленського.
Беззаконня породжує ще більше беззаконня.
Посадки Стерненка, Антоненка, кримінальні провадження проти волонтерів та опозиції, все це не могло пройти без реакції з боку суспільства.
За будь-яких обставин все це погано, і не тому, що може для Зеленського погано скінчитися.
Бо поновити повагу до держави, президент якої топтався у прямому етері по її прапору, поновити з руїни довіру до державних інституцій, набагато важче ніж їх зруйнувати.
Особливо під час війни.
Не всім подобаються розписані фарбою стіни будівлі ОП. Але це лише наслідок. Коли в країні не працюють суди, немає надії на правосуддя і закон, буде працювати вулиця. Це звичайна історія абсолютно для всіх корумпованих держав.
Брудні стіни — це неприємно. Але ще більш неприємно, коли відомий волонтер Антоненко сидить півтора роки у СІЗО без вироку і без реальних доказів провини. Просто тому, що його ще до суду призначили вбивцею. Неприємно, коли суддя-сталініст дає Сергію Стерненку 7 років за фейковий розбій просто через наклеп його ворога та політичного опонента з проросійської партіі «Родіна», яка намагалася створити в Одесі чергову «народну республіку».
Коли усі заклики, мирні зібрання, публікації у ЗМІ не діють, наступає відчай. І починаються биті вікна та фаєри. Це погано. Так само погано, як температура 39 у хворого на вірус. Але температура не виникає сама собою. Це реакція на хворобу. Можна скільки завгодно зводити ситуацію лише до спаплюженоі таблички на ОП, але ж усі розуміють, що проблема глибша. Проблема в тому, що Україна живе, як типова країна третього світу. У який людину можуть посадити просто за те, що вона образила колишнього співробітника адміністрації Януковича на Фейсбуці.
Я вже неодноразово писав, що цю безглузду і токсичну ситуацію влада створила сама для себе на рівному місці. Це постріл собі в ногу, від якого виграли лише люди Медведчука та Януковича. Єдиний розумний вихід з цієї ситуації — просто перестати стріляти собі в ногу. Здавалося б, це очевидно. Але схоже, хтось ніби навмисно драконить суспільство та підставляє президента.
Комусь можуть не подобатися особисто Антоненко та Стерненко. Але навіть завзяті їхні хейтери не можуть заперечувати, що в країні немає справедливих судів. Закон не діє. Тебе відпустять, якщо ти Пашинський. А якщо ти без ксіви та зв’язків — то посиди два роки, а там побачимо. Вироки в Україні виносяться просто на замовлення. І доки так буде, будуть і розтрощені вікна, і розписані стіни, і ще гірші речі.
Толку ніякого. Ганьби багато.
Палити державні символи, пробити двері, запустити кілька салютів по будівлі на Банковій в якій нікого в суботу немає…а далі жодного результату.
Навіщо такі «протести»? Що це дає? Думаєте Зеленському від цього щось дійде?
Лише картинка на маргіналізацію протестів та зведення будь яких подальших дій нанівець.
Я є одним з найзатятіших опонентів Зеленського. Не підтримував і НЕ підтримую його політичну силу. Але це не схоже на протест проти «слуг народу». Такі дії зіграють скоріше на руку зеленій владі.
І останнє. Цікаво, де були весь цей час правоохоронці? Чомусь до цього весь урядовий квартал тижнями кишів «космонавтами», а сьогодні вони розступились та дали робити все що захочеш. Жодних дій.
Тільки мене мучать погані думки щодо цього факту? Мабуть вас також.
С огорчением — нет, не лох. В этой ситуации и в этом конкретном кейсе — не лох.
Во-первых, давайте вспомним события месячной давности и «санкции» против Медведчука. И вспомним все эти наши умные разговоры о том, что Зеленский решил оторваться от восточного электората и зайти на патриотическое поле. Хоба, хоба…
Восточному электорату вчера показали «майданутых». Именно так, именно спланировано и срежиссировано, ведь прекрасно понимая и зная «градус напряжения» сторонников Стерненко — не выставили оцепление. И это не только НГУ, которая по линии МВД. Это еще и УДО, которое к МВД отношения не имеет. Обе структуры ЗНАЛИ чем чреват вчерашний митинг и обе структуры СПЕЦИАЛЬНО дали возможность появления этой картинки.
Во-вторых, в самый яркий момент приходит такой себе Геращенко и многозначительно заявляет, что за этим всем стоит Порошенко. Хоба, хоба…
Два плюс два сложили? Вот-вот.
P.S. И не надо про «десакрализацию». Должность Президента Украины была десакрализирована 20 мая 2019 года.
Якщо когось обурює поведінка учасників мітингу на Банковій, те, що обмалювали стіни і розбили дві шиби на вхідних дверях — розумію і поділяю їх біль.
Це неприємно і естетично не красиво.
Навіть не по державницьки.
Але найгірше не зовні, а всередині на Банковій.
Не треба цього забувати!
Спершу фіглярі зайшли у владу, розвісили шаурму і пінгвінів по кабінетах, зробили з України посміховисько, вбили економіку.
Ціною відосиків про мир і позитив втратили сотні військових на фронті і десятки тисяч під час пандемії.
Покривають корупцію безпосередніх підлеглих і безбожно наживаються на всьому самі. Закривають у СІЗО на час слідства на місяці і роки — а їх друзі-олігархи продовжують грабувати Україну навіть під санкціями.
Кидають за грати активістів за те, що було чи не було роки тому, зате за злочини сьогодення не те що підозра не висунута, розслідувати заборонено.
І саме проти безправ’я, брехні і відсутності елементарної справедливості, порядку і довіри до влади — люди будуть виходити.
І що би не показували по телевізорах чи розповідали у відеозверненнях — реальність одна, а альтернативна — лише на держдачах за рахунок платників податків.

Ничего, власть быстро наведет порядок.
Татаров обеспечит привлечение к ответственности хулиганов.
Печерский суд быстро примет решения.
Ермак с Шефиром посчитают кэш по Энергоатому, выделят на покраску стен и новые окна.
Демченко позвонит кураторам в Москву и скажет, что он по-прежнему в кабинете, ситуация контролируемая.
Подоляк скинет на телеканалы методичку с правильным освещением событий.
Все исправят и начнут жить по-прежнему, даже лучше, может снова каток и карусели вернут.
Поделиться:
Загрузка...