Або Зеленський почне займатися армією, мовою, вірою і війною, або піде геть

248

Кремль повторює у ставленні до Володимира Зеленського ту ж модель поведінки, яка була апробована з Петром Порошенком у 2015-2016 роках, коли Україна вперше підтримала «формулу Штайнмаєра» і коли Росія сподівалася домовитися з тодішнім главою українськох держави.

Після того ж, як той не пристав на висунуті Москвою принизливі умови, його було оголошено «партією війни».

Про це 5 жовтня 2019 року заявив відомий журналіст, публіцист та громадський діяч Віталій Портников в програмі «Суботній політклуб» на телеканалі Еспресо.TV.

Тому якщо Зеленський, як і тоді Порошенко, не пристане на російські умови, «почнеться загострення ситуації на Донбасі і примус Зеленського до миру», зазначив він.

«Велика частина електорату Зеленського, яка є проросійською або обивательською, від Зеленського відразу ж відвернеться. Значить, Зеленському залишиться звернутися обличчям до того електорату, який за нього не голосував, до електорату Порошенка, стати Порошенком вже повністю, говорити про армію, мову віру і війну, або втратити владу. Тут нічого не поробиш», — пояснив Портников.

Окрім того, наголосив журналіст, у тому випадку, якщо Зеленський зрештою відмовиться від капітуляції України, він має бути готовим до того, що Москва оголосить його таким, що потрапив «під вплив націоналістів і радикалів», і почне шукати на заміну йому «нового президента», який все одно теж з часом змушений буде піти тим самим шляхом.

Портников переконаний, що політики повинні перестати казати неправду укранському народові й обіцяти їм «швидкий» мир з Росією, самі ж українці мають стати нацією тих, хто насамперед дбатиме про державу та її захист, зокрема ціною життя, а не про свою родину чи власний добробут.

Що ж стосується конфлікту на Донбасі, то, на думку Портников, його можна «заморозити» посиленням українського війська, спецслужб та розвідки.

P.S.

Karl Volokh:
Коли після палких рукостискань у Мінську щодо імплементації формули Штайнмайєра путінські шістки починають виступати на тему «Україна ніколи не отримає контроль за кордоном» (всупереч усім попереднім і новим домовленостям), то вказівка про це надійшла з Кремля.

І коли під барабанний дріб на весь світ про початок мирного врегулювання «війська ЛДНР» щодня обстрілюють позиції ЗСУ (при тому, що стале, від 7 днів, припинення вогню є попередньою умовою початку будь-якого процесу врегулювання), то на це є спеціальний наказ Москви — і ніяк не інакше.

Для чого це робиться, враховуючи, що «нормалізація» поки що йде по чіткому плану Путіна? Причин декілька, але я назву головну: він саме і добивається, щоб наше недолуге йому дзвонило і благало «вплинути на ватажків ЛДНР». Бо це (нарешті, після п’яти років титанічних зусиль!) ставить його в позицію не агресора, загарбника і сторони конфлікту, а мудрого і впливового посередника, без якого нерозумні малороси просто не здатні вирішити свої внутрішні проблеми. Як і взагалі керувати власною державою, зрештою.

Поделиться:
Загрузка...