Медичний польовий стабілізаційний підрозділ ВДВ

27

 В зоні АТО ефективно функціонує медичний польовий стабілізаційний підрозділ ВДВ. Цей мобільний сучасний медичний пункт єдиний у своєму роді в нашому війську.

Обладнання та надсучасну апаратуру для його функціонування передали Сполучені Штати Америки. Медичний підрозділ розгортається у визначеному районі за 24 години. Його операційні відділення можуть бути готовими до роботи всього за 2 години.

Американські колеги укомплектували медичний польовий підрозділ всім необхідним. Наприклад, медикаментів вистачить для надання допомоги трьом тисячам пацієнтів. Даний мобільний стабілізаційний підрозділ одночасно може прийняти близько сотні поранених. А українські військові лікарі свого часу під час міжнародних навчань перейняли досвід експлуатації такого сучасного медичного пункту.

Як розповів виконуючий обов’язки начальника медичної служби командування ВДВ майор медичної служби Віталій Череватов, — основне завдання цього медичного мобільного пункту — стабілізувати стан здоров’я пораненого бійця, підготувати його до евакуації у військові госпіталі.

— У тому місці, де підрозділ нині базується, в одному з районів зони АТО, неподалік підготовлено майданчик для посадки медичного вертольоту, — розповів офіцер.

Стабілізаційний підрозділ має приймально-сортувальне відділення, стабілізаційну палату з передопераційною, операційною та післяопераційною, логістичне приміщення та аптеку.

Мобільний польовий стабілізаційний підрозділ умовно можливо поділити на дві частини — діагностичну та лікувальну. Перша частина дозволяє здійснювати будь-яку діагностику, в тому числі і лікувальну, повний аналіз крові, рентгеноскопію, ультразвукову та інші види діагностики. Друга — лікувальна частина, операційна та реанімаційна.

Окрім того, мобільний польовий пункт може проводити комплекс санітарно-гігієнічних, протиепідемічних заходів та здійснювати медичну розвідку в зоні розгортання.

До речі, мобільний польовий стабілізаційний підрозділ повністю автономний. Роботу обладнання при будь-яких умовах забезпечують дизельні електрогенератори, адаптовані до нашого палива, системи живлення та кондиціонування європейського стандарту.

mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...