У Чернігові розпочато випуск ударних українських безпілотників

26

 На тлі підозрілого збільшення повідомлень про атаки з безпілотників бойовиків як позицій українських військ, так і об’єктів тилу досить цікавим є питання — а чи є в арсеналі української армії подібні апарати?

defence-ua.com

Тим більше це цікаво на тлі більш ніж вдалого застосування збройними силами Азербайджану ударних БПЛА ізраїльського виробництва в "шестиденній війні" в Нагірному Карабасі, що недавно закінчилася (помічені принаймні два випадки вдалого влучення апаратів у програмовані цілі).

Незважаючи на досить велику таємничість у питаннях переозброєння силових структур зброєю західного виробництва, деякі моменти все-таки потрапляють у загальний доступ. Так вийшло і з ударними безпілотниками. Формально вони не перебувають на озброєнні ЗСУ, проте 27 квітня 2016 року під час показу президенту України Петру Порошенку нового озброєння і техніки для Збройних сил України в селищі Дівички Київської області в числі іншого був продемонстрований малий безпілотний літальний апарат Warmate розробки і виробництва польської приватної компанії WB Electronics SA.

Привертає увагу той факт, що апарат перебував в експозиції ПАТ "Чернігівський завод радіоприладів" (ПАТ "ЧеЗаРа"), при цьому заявлялося, що це підприємство планує почати найближчим часом виробництво обох безпілотних комплексів. Цікаво, що за даними місцевих чернігівських медіаресурсів, серійне виробництво вже триває як мінімум останні кілька місяців, з огляду на постійний брак робочого персоналу.

defence-ua.com

Відповідно до представленого під час заходу презентаційного плакату ПАТ "ЧеЗаРа" виробництво легкого ударного БПЛА Warmate планується почати з 1 липня 2016 року (угода підписана 18 березня 2016 року). Warmate є зразком популярних останнім часом ударних БПЛА — "камікадзе" одноразової дії. За даними фірми-виробника, цей мініатюрний БПЛА вагою 4 кг з електродвигуном і складним крилом може оснащуватися бойовою частиною вагою 0,7 кг двох видів — кумулятивного ГК-1 (бронебійність 100-120 мм) або осколкового GO-1 (крім ударної частини містить 300 грам тротилу). Дальність польоту апарату — до 10 км, час баражування — до 30 хвилин, максимальна швидкість — до 150 км / год. Висота польоту апарату від 30 до 3000 м. При цьому наведення командне оператором з пульта управління. Згідно з польськими даними, запуск проводиться пневматично з контейнерної пускової установки — як переносної однозарядної, так і тих, що возяться, 21 — і 40-зарядних.

Цікаво, що до теперішнього часу представники WB Electronics повідомляли про продажі БЛА Warmate тільки в дві країни Близького Сходу (Україна в цих операціях не фігурувала).

Таким чином, можна з повною відповідальністю казати, що на озброєнні ЗСУ з’явився ударний БПЛА з дуже вражаючими характеристиками, і через якийсь час цілком можливо ми почуємо про перемоги "донецьких партизан" у тилу ворога…

Михайло Жирохов

Поделиться:
Загрузка...