В Україні почалися випробування нової броньованої машини «Азовець»

20

 В Україні почалися випробування однієї з найцікавіших бойових машин сучасності — двобаштового «танка», який отримав назву «Азовець». Скоро армія зможе отримати цей зразок.

http://defence-ua.com/

Назва походить від українського полку спеціального призначення «Азов», інженери якого і створили цей зразок бронетехніки. Будувати його почали в ініціативному порядку в 2015 році. Участь у будівництві взяли і харківські танкобудівники, що мають великий досвід. В якості основи була використана база танка Т-64.

«Азовець» позиціонувався і як «танк для ведення боїв у місті», і як «важка універсальна гусенична платформа». Найімовірніше, це буде БМПТ (Бойова машина підтримки танків). Вона отримала цілих два бойових модуля, що мають кут обертання 180 градусів. Кожен модуль обладнали спареною 23-мм авіагарматою ГШ-23, кулеметом ПКТ і пусковими установками із протитанковими ракетами «Стугна» та «Корсар».

Ще більш вражаюче виглядає захист бойової машини. По периметру корпусу творці встановили приблизно 500 елементів ХСЧКВ-34 динамічного захисту «Ніж». При цьому в деяких місцях вони встановлені у два шари: один розташований на корпусі, а другий — на захисних екранах. Так що перед нами один із найбільш добре захищених зразків української бронетехніки.

Проект, як повідомляється, фінансувався з «позабюджетних коштів», а будували «Азовець» на київському заводі ЗАТ «АТЕК». Екіпаж бойової машини складається з чотирьох осіб: командира, механіка-водія і двох стрільців-операторів. Огляд можна здійснювати, використовуючи спеціальні відеокамери. Командир отримав панорамний приціл, що має телевізійний канал.

Важить бойова машини 41 тонну. Вона здатна розвивати максимальну швидкість 65 км/ч. Повідомляється, що «Азовець» може існувати і в інших варіантах. Розробники, наприклад, запропонували створити однобаштову бойову машину, що має ракетно-гарматне озброєння, а також командно-штабну машину.

Наскільки успішною виявиться ця розробка, покаже час. «Азовець» з’явився в умовах, коли Україна не могла собі дозволити закупівлі сучасної зарубіжної бронетехніки, а потенціал українського ВПК за роки незалежності сильно знизився. При цьому нова бойова машина все ж викликає інтерес у багатьох експертів.

 

Поделиться:
Загрузка...