Чотири тактичні перемоги України на Донбасі

69

 Останніми днями українська армія на Донбасі дещо змінила тактику, перейшовши у такий собі "повзучий наступ"

На чотирьох стратегічно важливих напрямках наші війська взяли під контроль опорні пункти, що дозволить щонайменше більш ефективно оборонятися.

Зайцеве

В районі підконтрольного окупантам селища Зайцеве Збройні сили України витіснили бойовиків з однієї з ключових позицій. Як зазначають в ДНРівських пабліках, для оборони цієї ділянки їм не вистачило людей, було багато 200-х та 300-х, а поповнення не приходило, от і довелося відступити. "А на Зайцевому останнім часом гірше, ніж в аеропорту. Це за відгуками тих, хто туди потрапив з аеропорту. Шкода, якщо Зайцеве здадуть, як Широкіне", — пишуть прихильники "ДНР" в соцмережах.

Варто нагадати, в районі Зацевого українці зайняли панівні висоти, що дозволяє їм ефективно контролювати напрямок на Бахмут (Артемівськ) та прикривати з флангу позиції в районі Світлодарська. Раніше ворог неодноразово намагався витіснити українських вояків з висот під Зайцевим, що б дозволило їм відрізати наші частини в районі Світлодарська та відкрило б шлях на Бахмут.

Авдіївка-Ясинувата

В районі населеного пункту Авдіївка, який також має велике стратегічне значення, українські війська зайняли частину так званої "сірої зони" на околиці міста, на яку періодично заходив ворог та обстрілював українські позиції.

Варто зазначити, що з зайнятої промзони пряма дорога на Ясинувату. Ця ділянка вигідна як для оборони, так і як плацдарм для можливого наступу.

Нагадаємо, між Авдіївкою, що під українським контролем та окупованою терористами Ясинуватою розташована важлива транспортна розв’язка, що з’єднує Донецьк з Горлівкою. Контроль над цією розв’язкою дозволяє швидко перекидати техніку з Донецького на Бахмутський напрямок. Протягом усієї війни російсько-терористичні війська постійно намагалися взяти Авдіївку під свій контроль.

Докучаєвськ

В районі міста Докучаєвськ, що південніше Донецька біля траси Н-20 Донецьк-Маріуполь, вояки ЗСУ зайняли стратегічно важливу висоту над кар’єром, яка дозволяє тримати під вогневим контролем позиції бойовиків. І убезпечує від захоплення місто Новотроїцьке на протилежному боці траси, що залишається під українським контролем.

Широкине

Ворог остаточно відступив з села Широкиного, що прикриває зі сходу Маріуполь, і яке до останнього часу перебувало частково під українським, а частково під контролем сепаратистів. В цьому населеному пункті бої точилися постійно протягом останнього року. Але усі спроби окупантів захопити село були марними. Українці взяли під контроль висоти на західних околицях села та мали змогу тримати позиції бойовиків під вогневим контролем. Зрештою, всі спроби російсько-терористичних військ вийти на оперативний простір перед Маріуполем виявилися марними.

Таким чином маємо за останній час кілька маленьких перемог, які з одного боку і не є порушенням мінських угод (більшість зайнятих територій знаходяться в так званій "сірій", тобто нейтральній зоні), а з іншого досить помітно зміцнюють наші оборонні позиції та погіршують можливості ворога здійснювати постійний "турбуючий" вогонь по наших позиціях. Крім того, ці маленькі перемоги мають не такий вже й малий моральний ефект, позитивний для нас і деморалізуючий для ворога. Що є найбільш актуальним в умовах позиційної війни на виснаження, яка останнім часом триває на Донбасі.

Віталій Дяченко

P.S. 

Силы АТО на протяжении нескольких дней начали немного продвигаться вперед. Не является ли это ловушкой со стороны боевиков, рассказывают украинские эксперты.

Как сказал политический аналитик Александр Палий, подоплеки в продвижении украинских войск вперед нет.

«Украинские войска занимают «серую» зону, которая не попадает под контроль боевиков по Минским соглашениям. Поэтому продвижение не является нарушением минских договоренностей». — отметил Палий.
С другой стороны, по его словам, если боевики захотят начать какое-то полномастштабное наступление, то они смогут его начать и без предлога.

«Россия уже много раз так начинала. Кроме того, скорее всего, у боевиков, во-первых, пропадает мотивация, а во-вторых, многие из них не хотят находиться в тяжелых условиях. А в-третьих, Россия сейчас мало оплачивает их услуги, поэтому немногие хотят рисковать собой за малые деньги», — отметил эксперт.

По словам экс-замначальника Генштаба ВСУ генерал-лейтенанта Игоря Романенко, продвижение украинских войск является действиями тактического уровня.

«С одной стороны, боевики могут проверять, как укреплены наши позиции, а с другой стороны наши войска проверяют укрепление их позиций. Не стоит забывать, что лучшая защита — это нападение», — отметил Романенко.

Вместе с тем, пока ни о каком широкомасштабном направлении речь, по мнению генерала, не идет. «Подчеркну, эти действия являются тактическими, а не стратегическими», — сказал он.

Как считает директор центра военно-правовых исследований Александр Мусиенко, российские войска и так систематически не придерживаются перемирия и нарушают все пункты Минских соглашений.

«Учитывая происходящее, украинские военные подразделения имеют полное право давать отпор агрессии. Именно это право закреплено в статье 51 устава ООН (право на самооборону) и статье 40 IV Гаагской конвенции.

«Кроме того, стоит также отметить и то, что согласно Минских соглашений, Россия должна была вывести свои оккупационные войска с нашей территории, а все ее подразделения, в том числе, и нерегулярные, обязаны сложить оружие и прекратить огонь. Поэтому, в том, что украинские войска начали продвигаться вперед, означает лишь то, что они продолжают свои обязательства по защите территориальной целостности Украины. А кроме того, таким образом, они стимулируют Россию к выполнению Минских соглашений», — отметил Мусиенко.

Ольга Рудич, inforesist.org

Поделиться:
Загрузка...