Украина ввела пошлины на российские товары

33

 Украина с сегодняшнего дня на год отменяет торговые преференции в отношении товаров из России. Отныне с них будут взиматься пошлины согласно Таможенному кодексу Украины.

http://lenta.ru/

Об этом сообщила пресс-служба правительства Украины.

Ограничительные меры вводятся согласно постановлению от 30 декабря 2015 года №1146, принятому в ответ на действия Российской Федерации, которая приостановила действия Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года и ввела запрет на украинские продукты питания.

Кроме того, под запрет в Украине с 10 января попадут: мясо, рыба, молочные продукты, плавленые сырки, кофе, чай, зерно, пищевые смеси, карамель, кондитерские изделия, шоколад, детское питание, макароны, печенье, вафли, хлеб, чипсы, пиво, спирт, водка, кормы для животных, сигареты с фильтром, оборудование для железных дорог, дизельные локомотивы. Эмбарго будет действовать до 5 августа 2016 года или до отмены запрета ввоза на таможенную территорию Российской Федерации товаров сельскохозяйственного назначения, продукции и сырья, происходящих из Украины

Напомним, Президент Петр Порошенко на прошлой неделе подписал закон, который разрешает правительству ввести контрсакции по запрету ввоза на территорию Украины российских товаров.

Контрсанкции Киев вводит после того, как Россия приостановила действие Договора о зоне свободной торговли с Украиной с 1 января 2016 года. К тому же, правительство России с 1 января включило Украину в перечень стран, из которых запрещен ввоз в сельхозпродукции, сырья и продовольствия.

P.S. 

Експерт з українського питання Леонід Бершидський пише на сторінках впливового видання Bloomberg, що торговельна війна між Росією та Україною завершиться знищенням останніх залишків взаємозалежності між країнами, а українці мають більше підстав для оптимізму з приводу 2016-го року, ніж росіяни.

На думку експерта, торговельна війна між країнами це радше фінальний акорд протистояння, яке по суті вже завершилося виходом України зі сфери впливу Росії.

«Наступного року, останні залишки взаємозалежності між Україною та Росією, напевне, буде знищено внаслідок рішення Москви зупинити режим вільної торгівлі у відповідь на скасування торговельних бар’єрів між Україною та ЄС. Дві країни і надалі будуть боротись за анексовану Росією територію, статус підконтрольних сепаратистам регіонів та 3-мільярдний борг України перед Росією, але ці суперечки по суті не більше ніж нудні наслідки процесу, який був куди більш драматичним, ніж будь-яке розлучення», — пише Бершидський.

На Україну чекає відносне піднесення навіть, якщо вона не зуміє подолати ані корупцію, ані некомпетентне керівництво

При цьому експерт не вважає, що торговельна війна між країнами стане визначальним фактором для економіки України у 2016-му році. Так само, на його думку, Росії найбільшої шкоди завдають не санкції з боку Заходу запроваджені у відповідь на агресію проти України, а падіння цін на нафту та запроваджені Росією обмеження на імпорт західних товарів.

Бершидський переконаний: у той час, як вже можна говорити про те, що все найгірше з Украною вже сталося (за оцінкою експерта, Україна зараз найбідніша у Європі), для Росії майбутнє виглядає похмуріше.

«Хоча у 2016-му Росія і надалі лишатиметься багатшою та сильнішою країною ніж Україна, на останню чекає відносне піднесення навіть, якщо вона не зуміє подолати ані корупцію, ані некомпетентне керівництво. Вона все одно збереже підтримку з боку МВФ, попри останні суперечки з приводу бюджету на 2016-й рік та податкового законодавства. Окрім того, Україна вже домовилась про зменшення боргу та відстрочки з більшістю кредиторів. А скасування віз з ЄС покращить настрій українців», — пише Бершидський.

 

Поделиться:
Загрузка...