На Яворівському полігоні тривають українсько-американські навчання

19

 Міжнародний центр миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ, що розташований на Яворівському полігоні Львівської області, де тривають українсько-американські навчання «Фіарлес Гардіан — 2015» відвідали українські журналісти.


 Вони мали змогу побачити, як американські військові тренують військовослужбовців Національної гвардії України. Імпровізовані учбові класи, створені у військових палатках, розташувались просто неба. Заняття проводили інструктора 173-ї повітряно-десантної бригади Збройних Сил США в Європі, за допомогою перекладачів. Зазначимо, що серед американського контингенту є військовослужбовці, вихідці з України, які спеціально прибули на навчання для спілкування та перекладу.

Відразу після теоретичних занять нацгвардій приступали до практичного відпрацювання навчальних питань, що давало змогу закріпити пройдений матеріал. Цього дня військовослужбовці армії США проводили заняття з тактичної медицини, інженерної підготовки, а також з вогневої підготовки.

«Це лише третій день навчань, і можу сказати, що методика проведення занять відрізняється від нашої. Тематика занять майже така сама як і в нас. Але повторюю, що це тільки третій день, — розповідає військовослужбовець Національної гвардії Гордій. — Особисто я перебував в зоні проведення АТО вісім місяців, і можу дещо порівняти. Дуже подобається система зв’язку у американських колег. Озброєння тобто стрілецька зброя, майже нічим не відрізняться. Під час відпрацювання деяких питань кожен має свої конкретні обов’язки, але скажу відверто, і нам є чим поділитися з американськими десантниками».

На військовому стрільбищі також тривав навчальний процес. Військовослужбовці відпрацьовували питання з вогневої підготовки. Стрільби виконували зі штатної зброї, кожен зі своєї. Завдання поставлені перед особовим складом були виконані. Вечором командири підрозділів та інструктора американської армії підведуть підсумки на спільній нараді.

«Ми намагаємось покращити навички українських військових та даємо базові знання, тобто все, що знають рядові американські солдати, — розповідає один з інструкторів 173-ї повітряно-десантної бригади армії США, — позитивним є те, що у українських військових є бажання навчатися, і це дуже добре. Сподіваюсь, що ці тренування підуть на користь українським бійцям».

Насичений навчальний тиждень військових триває шість днів. У вільний час нацгвардійці разом з американськими десантниками грають у футбол, а також спілкуються на вільні теми.

«На полігоні я буваю дуже часто: під час підготовки мобілізованих, під час міжнародних навчань, а також коли проходять польові виходи наших військових. І можу порівнювати, – розповідає журналіст радіо Свобода Галина Терещук, — дуже добре, що Яворівський полігон зберегли і він працює. Цей тренінг, який є зараз дуже спокійний, виважений, запланований і найголовніше, що він спрямований на кожного бійця. Наші військові отримують навики, що в майбутньому зможе зберегти їм життя. Це мої враження від побаченого. Гадаю, що саме ці навчання підуть на користь українській армії».

http://ngu.gov.ua/

 

Сегодня было много всего в воздухе: Сушки, Мишки, Ми-24, Ан-26. Бомбили, прикрывали, десантировали.Пара Ми-24 "пробивает" коридор для прохода десантников.

Posted by Юрий Бирюков on 24 квітня 2015 р.

 

 

Поделиться:
Загрузка...