Конгрес США схвалив надання військової допомоги Україні

31

 Палата представників Конгресу США більшістю голосів прийняла резолюцію під номером 758, в якій звернулася до американського президента із закликом дати Україні озброєння, розвідувальні дані та інші послуги, які допоможуть Києву ефективно пригнічувати агресію Москви на території України.

НАТО закликали повністю припинити військову співпрацю з Росією

З 411 представників Конгресу проти проголосували лише 10 осіб, повідомляє “Голос Америки”.

Як зазначає видання, автором цієї резолюції є конгресмен-республіканець від штату Іллінойс Адам Кінзінґер. Резолюція жорстким чином засуджує дії Російської Федерації під керівництвом президента Володимира Путіна, який веде політику агресії проти сусідніх країн, спрямовану на політичне та економічне домінування.

Цією резолюцією Палата представників підтримує зусилля президента Порошенко і українського народу в утвердженні миру, включаючи повне виведення російських військ зі своєї території, повний контроль над кордоном, роззброєння сепаратистів і бойовиків, обмеження можливостей Російської Федерації використовувати енергетичний експорт і торгові бар’єри в якості зброї, припинення втручання Російської Федерації у внутрішні справи України.

Текст резолюції засуджує політичну, економічну та військову агресію Росії проти України, Грузії та Молдови, порушення їх суверенітету, незалежності та територіальної цілісності. У ній йдеться про те, що агресія Росії проти України є порушенням Статуту ООН і Будапештського Меморандуму, а також представляє загрозу міжнародному миру.

Резолюція закликає Російську Федерацію припинити незаконну анексію Криму, підтримку сепаратистів і вивести військові сили з цього регіону. А також вивести свої військові сили з України, Грузії та Молдови, припинити підтримку їх сепаратистів і порушувати укладений у вересні договір про припинення вогню.

Палата представників закликає президента США надати українському уряду необхідно озброєння для захисту, послуги і розвідувальні дані. І закликає НАТО припинити всю військову співпрацю з Росією. А також – закликає президента США співпрацювати з союзниками для того, щоб нелегальна анексія Криму не признавалася, ввести додаткові санкції проти Російської Федерації та її керівництва.

Палата представників закликає президента в консультації з Конгресом переглянути військову готовність США і НАТО; закликає Україну та ЄС та інші європейські країни підтримати диверсифікацію джерел енергії, а президента США і Державний департамент розробити стратегію протистояння російській пропаганді.

Поделиться:
Загрузка...