Советник Порошенко пояснил отказ Украины от истребителей F-18

23

 Министерство обороны Украины отказалось от предложенных Канадой истребителей из-за проблем с их обслуживанием.

navy.mil

Об этом сегодня сообщил советник президента Украины Юрий Бирюков, комментируя отказ украинской стороны от около двух десятков боевых самолетов F-18, предложенных Оттавой.

«Мы не в состоянии себе позволить такие самолеты! Не сможем оплачивать их обслуживание! Не сможем их заряжать (нечем), не сможем поддерживать (нечем и некем). А кто на них летать будет? А где у нас есть комплексы сопровождения полетов?», — написал Бирюков у себя в Facebook.

Советник президента при этом уточнил, что история с самолетами «Макдоннел-Дуглас F/A-18» случилась уже достаточно давно. Это палубные истребители-бомбардировщики и штурмовики, разработанные в 1970-х годах, которые Украине в нынешней ситуации не нужны.

«Вопрос о переходе на западные стандарты, на западные калибры, на западную технику — вопрос для нас актуальный в перспективе, а не сейчас. Сейчас начинать надо с трусов и носков, с формы, с палаток и спальников, с колесной техники. И так, шаг за шагом, лента за лентой», — отметил Бирюков.

Напомним, накануне бывший замминистра обороны Леонид Поляков сообщил, что Канада предлагала Украине около 20 самолетов F-18, но Минобороны отказало Оттаве.

P.S. Україна має не отримувати від Заходу військову допомогу, зокрема, винищувачі та бойові літаки, а зайнятися власним виробництвом

Про це в коментарі Еспресо.TV повідомив військовий експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій.

«Україна — держава, яка не повинна купувати, а повинна створювати. У нас достатньо свого потенціалу, причому не просто «тупо копіювати", як китайці, і має власні напрацювання», — вважає експерт.

Він зазначив, що мова йде не лише про напрацювання щодо виробництва винищувачів, але й бойових вертольотів. «Потенціал є», — наголосив Козій.

У зв’язку з цим, він вважає за необхідне створювати в Україні власні акціонерні товариства на базі військових підприємств. Причому засновниками цих товариств, на його думку, мають бути лише українці, а перепродавати ці товариства треба дозволити лише державі. «Інвестор знайдеться. Я не вірю, що такий народ як українці не знайдуть кошти на ці потреби», — зазначив експерт.

Він також вважає, що потрібно розширювати мережу вже існуючих оборонних підприємств в Україні. Наприклад, відкрити представництва Харківського конструкторського бюро з машинобудування у Західній Україні.

Також Козій вважає, що Україні потрібен власний потужний військово-морський флот, який би мав на озброєнні у тому числі авіаносець, як, наприклад, італійський флот. «Адже наші інтереси зосереджуються не лише у прибережній зоні Чорного моря. Наші інтереси значно ширші», — сказав він.

Разом з тим, експерт зазначив, що якби США запропонували Україні свій авіаносець, то його експлуатація за розрахунками 2000 року обійшлася нашій державі в 1 млн доларів в місяць або у 12 $млн доларів у рік.

 

 

 

Поделиться:
Загрузка...