Національна гвардія в зоні АТО готується до зими

18

 На місцях несення служби бійці Нацгвардії вдосконалюють свій побут. Блокпости Нацгвардії обладнали їдальнями, місцями для вмивання, спорудами для відпочинку особового складу. На окремих блокпостах є навіть наземні та підземні міні сауни, зроблені руками тих хто там несе службу. Тож фраза "З легким паром!" там є досить актуальною.

Технологія виготовлення “атошних” міні парилень досить проста. Для цього використовують будь яке закинуте приміщення, або риють землянку. Приміщення обладнується баками з водою та табуретками. Необхідна температура підтримується за рахунок “пічки-буржуйки”. Виходить дешево та сердито. Тож тепер військовослужбовці Національної гвардії у вільний від служби час можуть ходити до сауни, які також використовують для сушки одягу та спорядження.

На різних постах споруди для відпочинку гвардійців різняться за своїми розмірами та конструкцією. Так на одному з постів довелось побачити величезний підземний бункер. Вид одразу вражає своїми розмірами та глибиною. Одного такого приміщення достатньо для розміщення всіх хто несе службу.

 

Варто зауважити, що споруда відзначається не лише простором, але й надійним захистом від артилерійських обстрілів різноманітних систем. Військовослужбовці блокпосту жартома називають свою підземну казарму “Криївкою”. Споруда ще й добре зберігає тепло. То ж тепер для обігріву місця відпочинку витрачатимуть менше дров та паливних брикетів.

На кожному блокпосту є свій кухар. Меню захисників батьківщини досить різноманітним. Готують супи, борщі, картоплю по селянські, різноманітні каші і навіть чанахи. Для приготування їжі використовують, як продукти отримані із військових складів, так і ті, які долаючи сотні кілометрів, доставляють патріотично налаштовані волонтери.

Добре налагоджений побут є результатом спільних зусиль тилових служб, волонтерів та самих гвардійців. Незважаючи на складну ситуацію та постійні обстріли сепаратистів вони роблять усе можливе задля того, щоб покращити умови життя та служби захисників батьківщини.

Вадим Голуб

Поделиться:
Загрузка...