За тиждень сили АТО звільнили 10 населених пунктів Донбасу

26

 Продовжується наступ сил АТО, змикаючи кільце території, тимчасово підконтрольній терористам.

Прес-центр АТО

Учора о 22:20 над міською радою Лисичанська Луганської області було піднято Державний прапор України. Підрозділи Збройних Сил України звільнили місто від терористів.

Про це заявив на сьогоднішньому брифінгу в Києві речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко. За його словами, бої за Лисичанськ тривали дві доби. Терористи чинили шалений опір. Частина з них втекла з міста напередодні головного штурму.

Завдяки чіткому плануванню операції штабом АТО військовослужбовцями Збройних Сил України було завдано потужних ударів у кількох напрямах – по місцях скупчення живої сили противника, блокпостах, опорних пунктах та інших укріпленнях, що в підсумку дозволило визволити Лисичанськ від загарбників.

Сьогодні розпочались роботи з розмінування об’єктів та відновлення життєдіяльності міста.

Загалом протягом останнього тижня українські війська звільнили від бойовиків 10 населених пунктів – Дзержинськ, Соледар, Карлівку, Нетайлове у Донецькій області, також Лисичанськ, Сєверодонецьк, Попасне, Рубіжне, Ювілейний, Первомайське у Луганській області та взяла під контроль стратегічно важливий населений пункт Георгіївка в районі Луганська. Також сили АТО увійшли в аеропорт «Донецьк» та розблокували аеропорт «Луганськ».

P.S. Шістнадцять ящиків з тротилом та сто літрів селітри зняла об’єднана група розмінування Збройних Сил України з мосту, який поєднував Сєверодонецьк з Лисичанськом.

На перший погляд це просто чергова бойова інформація з однієї з зон проведення антитерористичної операції. Та це далеко не так. Наші сапери виявили неабиякий героїзм розміновуючи цей міст. Адже виконували вони свою роботу під шаленим обстрілом бойовиків, що не встигли здійняти у повітря цю інженерну споруду.

— Втрата моста не тільки б сильно ускладнила нашим військам проведення операції з визволення Лисичанська, але й б поставила під загрозу життя чималої кількості як військовослужбовців, так і простих цивільних людей, — розповів один з командирів наших саперів (офіцер побажав залишитись невідомим).

Відповідно до задуму бойовиків, у випадку вибуху було б знищено не лише покриття мосту але й дві центральні опори. З такими ушкодженнями відновити його під час бою було б просто неможливо.

За словами офіцера цей міст мінували високо підготовлені професіонали. Також наші військові вперше зіткнулись з тим, що загарбники використовують військовий, або як його ще називають «професійний» тротил та засоби підриву. Раніше ж вони використовували в основному або помислові, або саморобні вибухові речовини. Також, професіоналізм видно і в самій закладці вибухівки. Все було «забито» та встановлено відповідно до правил мінування, які простим людям само собою не відомі.

— В цьому розмінуванні нам дуже допоміг новий «КРАЗ», який нещодавно було надано нашій групі розмінування, — розповів офіцер. – Це дозволило значно підвищити нашу мобільність, що дуже потрібно особливу під час розмінування коли навколо ведеться бій.

Загалом в цьому героїчному розмінуванні відзначились такі військові сапери:
Капітан Вадим Шурін, старшина Володимир Ковтняк, старший солдат Олексій Триндін, старший солдат Тарас Козак. Зараз ці мужні військовослужбовці знову вирушили на виїзд. Адже терористи полишаючи нашу землю залишають за собою не лише зруйновані будинки, зірвані мости та залізничні колії. Вороги залишають за собою чимало мін, які розраховані на подальше знищення цивільного населення. І саме наші мужні сапери знову повертають людям їх майно, будинки, забираючи з них смертельно небезпечну начинку.

Прес-центр АТО

Поделиться:
Загрузка...