2020 року з України виїхало понад 66 тис. медпрацівників

223

Ситуація з медичними кадрами в Україні є катастрофічною. За оцінками експертів, від початку 2020 року Україну покинули понад 66 тис. лікарів та медичних працівників.

Через пандемію коронавірусу в Україні звільнилися ще майже 34 тис. медпрацівників, більшість з яких — пенсійного та передпенсійного віку.

Про це свідчать дані, оприлюднені в доповіді Центру Разумкова «Україна 2020-2021: невиправдані очікування, несподівані виклики».

За даними МОЗ України, станом на 1 січня 2020 р. у країні не вистачало 33 707 лікарів та 35 тис. фахівців середнього медичного персоналу. Водночас, за даними електронної системи охорони здоров’я НСЗУ, з квітня 2020 р. в Україні звільнилися понад 5 000 лікарів спеціалізованої ланки, при цьому нових лікарів у системі зареєструвалися лише понад тисячу.

Разом із тим до польської агенції з працевлаштування подали заявки близько 2 000 лікарів і 3 000 медичних сестер з України.

«Для залучення лікарів з України Польща пішла на безпрецедентні кроки. Сенат Польщі ухвалив т.зв. «ковідний акт», відповідну поправку до закону по боротьбі з COVID-19, яким скасовується обов’язкова нострифікація (підтвердження) дипломів українських і білоруських лікарів. Цією ж поправкою лікарям, які лікують хворих на ковід, удвічі підвищили зарплати. Разом з надбавками їх заробітна плата становить близько 12-15 тис. злотих (близько 100 тис. гривень)», — зазначається в доповіді.

В Україні ж у квітні-вересні 2020 р. середньомісячні витрати на оплату праці (до відрахування податків) у закладах, які надають спеціалізовану медичну допомогу, становили:

  • керівники закладів — 23,5 тис. грн;
  • лікарі – близько 9 000 грн;
  • середній медперсонал – 7 500 грн;
  • молодший медперсонал – 6 100 грн.

«При цьому, на тлі катастрофічної ситуації з медичними кадрами, чисельність зареєстрованих безробітних у сфері охорони здоров’я є однією з найбільших – 28,4 тис. осіб (проти 17 тис. у 2019 р.), що становить 6,4% від усіх безробітних. А кількість зареєстрованих вакансій, станом на 1 листопада 2020 р., у сфері охорони здоров’я складала 27,7 тис. проти 43,4 тис. од. у 2019 р.67 (7,6%)», — зазначають науковці.

Попри брак медичного персоналу, в умовах призупинення всіх планових операцій, крім екстрених випадків, відбувається заплановане масове вивільнення медичних працівників, що пов’язано з масовою ліквідацією медичних закладів. Так, із загального числа попереджених про масове вивільнення 29% становили працівники сфер охорони здоров’я та надання соціальної допомоги.

P.S.

Вот два графика уровня госпитализаций на 1 млн населения.
На первом графике крупные страны Европы с населением более 30 млн. Украина просто улетела. Сейчас в Украина госпитализировано 763 пациента с Ковидом на 1 млн. Это я еще госпитализации с подозрением не учитывал.
На втором графике изображены страны Европы где на данный момент бушует эпидемия. Украина занимает 3 и 4 место в зависимости от того считать ли пациентов с подозрением или нет.
Болгария — 1122
Венгрия — 1063
Украина — 948 ( пациенты с подозрением и подтвержденным )
Чехия — 820
Украина — 763 ( пациенты с подтвержденным Ковидом )
Более того, Украина сейчас имеет самое большое кол-во пациентов на госпитализации в абсолютном выражении. Столько людей в больницах не лежат ни в одной европейской стране.
Сегодня наконец-то Болгария объявила про ужесточение карантинных мер с 22 марта. https://coronavirus.bg/bg/news/1562
Чехия и Словакия ввели ограничения с 1 марта.
Польша ввела вчера карантин по всей стране. Франция вчера Париж и еще 16 департаментов ввела в красную зону.
А в Украине только 5 областей в красной зоне + Киев.
Уровень госпитализаций выше 1000 уже в 9 регионах. А красные из них только 5.
Когда Кабмин разрешал работать Буковелю, то они могли принимать решение, а сейчас они уже не могут. Все в домике, у всех лапки, НЕМАЭ ПОВНОВАЖЕНЬ. Повторю еще раз. В данных условиях карантин надо вводить как минимум на территории половины страны. И это решение должна принимать центральная власть. А то будет как в Киевской области, одни меры вводят карантин, а вторые не вводят, в итоге одна область как цветное одеяло, но при этом в оранжевом цвете.
Сторонникам деления на разные зоны, хочу дать совет. Я не против того что-бы часть областей оставалась зелеными. Но при одном условии, Вы обеспечите контроль тех кто приезжает из красных зон. Не можете ? Тогда на карантин должна уйти половина областей, или вся страна. Если нет контроля между областями, то в карантин очень быстро перейдут эти зеленые зоны. По-этому на данном этапе я не вижу другого варианта как карантин как минимум на территории половины страны.

Поделиться:
Загрузка...